Ile można zarobić na funduszach inwestycyjnych?

Ile można zarobić na funduszach inwestycyjnych?

Szybko, w pełni bezpiecznie i dużo. Właśnie tak chcieliby zarabiać wszyscy inwestorzy. Nie jest to jednak możliwe, bo wszystkie instrumenty inwestycyjne charakteryzują się innymi czynnikami. Wybór funduszy inwestycyjnych rzeczywiście daje szansę sporego zarobku, ale obarczony jest też ryzykiem. Poznaj szczegóły.

Im większy kapitał, tym większy zysk

W przypadku funduszy inwestycyjnych rzeczywiście ta reguła może się sprawdzić. Inwestor, który zdecyduje się na ulokowanie w jednostkach uczestnictwa kapitał o dużej wartości, może liczyć na duży zarobek. Im więcej inwestujemy, tym wartość inwestycji jest większa. Więcej pieniędzy może zostać pomnożonych.

Należy jednak pamiętać, że w przypadku funduszy inwestycyjnych nie zawsze ta zasada się sprawdza. Trzeba pamiętać, że jest to forma inwestowania obarczona ryzykiem inwestycyjnym. Oznacza to, że inwestor musi mieć świadomość ryzyka utraty części, a nawet całości wniesionego kapitału. Nikt nie da nam gwarancji, że ulokowany kapitał przyniesie zysk.

Im mniej ryzykowna inwestycja, tym mniejszy zarobek

Tak rzeczywiście jest. Wystarczy porównać fundusze inwestycyjne. Notowania poszczególnych wskażą nam tendencję zarobków. Oczywiście, w przypadku tego instrumentu nie ma mowy o gwarantowanych prognozach. Tutaj można jedynie spekulować i ryzykować.

Pewne jest natomiast, że inwestor, który nabędzie mniej jednostek uczestnictwa w funduszach albo będą miały one niższą wartość, rzeczywiście osłabia swoją pozycję i szanse na duży zarobek. Z drugiej jednak strony mniej ryzykowne inwestycje dają większą pewność wygranej. Przy tych najbardziej agresywnych można stracić całe oszczędności.

Inwestycje długoterminowe dają szansę na większy zysk

To rzeczywiście prawda. Eksperci rynku finansowego potwierdzają, że w przypadku funduszy inwestycyjnych ta zasada najczęściej się sprawdza. Przy inwestycjach w długim czasie inwestor ma okazję przeczekać kryzysowy moment i dotrwać do chwili ustabilizowania się sytuacji danego funduszu.

W przypadku krótkoterminowych funduszy można śmiało mówić o większym ryzyku. Inwestor nie ma czasu na reakcję, musi poddać się kryzysowej sytuacji. To właśnie inwestycje w krótkim terminie najczęściej doprowadzają do utraty części albo nawet całości wniesionego kapitału.

Zarobisz więcej, jeśli masz wiedzę

Fundusze inwestycyjne nie są prostą formą pomnażania pieniędzy. Rzeczywiście w lokaty czy konto oszczędnościowe może inwestować nawet początkujący gracz. Reguły funkcjonowania funduszy nie są jednak takie proste. I chociaż wielką pomoc wykazują w tym przypadku doradcy inwestycyjni, to osoba, która inwestuje swój kapitał, również powinna znać chociaż podstawy mechanizmów działania tych instrumentów.

Wiedza pozwala prognozować, ale i reagować. Pozwala wybierać odpowiednie fundusze inwestycyjne. Notowania i ich prawidłowy odczyt mają tutaj priorytetowe znaczenie, ale nie tylko. Świadomy inwestor potrafi spójnie określić swoje potrzeby i możliwości. Będzie doskonale wiedział, na jakie ryzyko może sobie pozwolić i które instrumenty pozwolą mu je skutecznie ograniczać.

Previous Biuro w domu? Wady i zalety pracy w miejscu zamieszkania
Next Tegoroczne straty spowodowane zjawiskami pogodowymi ubezpieczyciele szacują na 125 mld dol

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Z bloków i budynków użyteczności publicznej będą znikać bariery architektoniczne

We wrześniu Bank Gospodarstwa Krajowego uruchomi pilotażowy program nisko oprocentowanych pożyczek na likwidację barier architektonicznych w budynkach pod kątem seniorów, rodziców z dziećmi i osób z niepełnosprawnościami. Skorzystać z nich będą mogły m.in. uczelnie i szkoły,

Wiadomości 1Comments

Wady i zalety prowadzenia kwiaciarni

Otwarcie własnego biznesu nie jest takie proste. Trzeba mieć czas wolny, środki na start oraz ciekawy pomysł. Jeśli zgrają się wszystkie sprawy można osiągnąć naprawdę duży sukces. Czy w dzisiejszych

Wiadomości 0 Comments

Bez inwestycji ubezpieczyciele przegrają walkę o klientów

Dotychczasowe kanały kontaktu z klientami i dystrybucji polis ubezpieczeniowych są przestarzałe – branża ubezpieczeniowa musi je radykalnie zmienić, żeby utrzymać konkurencyjność. Ubezpieczycielom za wzór może posłużyć bankowość czy branża muzyczna, która przeszła

Wiadomości 0 Comments

Polacy muszą gromadzić dokumenty o osiąganych zarobkach na bieżąco

Miliony Polaków mają problem z udokumentowaniem wysokości zarobków sprzed wielu lat. Jeśli jednak nie uda im się zebrać kompletu dokumentów, mogą liczyć, że ZUS przy ustalaniu wysokości emerytury zamiast okresów zerowych przyjmie

Wiadomości 0 Comments

Podnośnik koszowy – gdzie ma on zastosowanie?

Podnośniki koszowe to specjalistyczny sprzęt, z którego korzystają nie tylko firmy z branży budowlanej. Podnośnik koszowy pozwala w bezpieczny sposób wykonać różne prace na wysokościach. Jeżeli jesteś zainteresowany usługami koszem

Wiadomości 0 Comments

I co dalej z kursem funta?

Polacy zarabiający w Wielkiej Brytanii niecierpliwie czekają na unormowanie się kursu funta brytyjskiego. Niestety, jak się okazuje, trzeba będzie na nie jeszcze poczekać. Jak długo? – Na dzień dzisiejszy widoków

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź