Ile można zarobić na funduszach inwestycyjnych?

Ile można zarobić na funduszach inwestycyjnych?

Szybko, w pełni bezpiecznie i dużo. Właśnie tak chcieliby zarabiać wszyscy inwestorzy. Nie jest to jednak możliwe, bo wszystkie instrumenty inwestycyjne charakteryzują się innymi czynnikami. Wybór funduszy inwestycyjnych rzeczywiście daje szansę sporego zarobku, ale obarczony jest też ryzykiem. Poznaj szczegóły.

Im większy kapitał, tym większy zysk

W przypadku funduszy inwestycyjnych rzeczywiście ta reguła może się sprawdzić. Inwestor, który zdecyduje się na ulokowanie w jednostkach uczestnictwa kapitał o dużej wartości, może liczyć na duży zarobek. Im więcej inwestujemy, tym wartość inwestycji jest większa. Więcej pieniędzy może zostać pomnożonych.

Należy jednak pamiętać, że w przypadku funduszy inwestycyjnych nie zawsze ta zasada się sprawdza. Trzeba pamiętać, że jest to forma inwestowania obarczona ryzykiem inwestycyjnym. Oznacza to, że inwestor musi mieć świadomość ryzyka utraty części, a nawet całości wniesionego kapitału. Nikt nie da nam gwarancji, że ulokowany kapitał przyniesie zysk.

Im mniej ryzykowna inwestycja, tym mniejszy zarobek

Tak rzeczywiście jest. Wystarczy porównać fundusze inwestycyjne. Notowania poszczególnych wskażą nam tendencję zarobków. Oczywiście, w przypadku tego instrumentu nie ma mowy o gwarantowanych prognozach. Tutaj można jedynie spekulować i ryzykować.

Pewne jest natomiast, że inwestor, który nabędzie mniej jednostek uczestnictwa w funduszach albo będą miały one niższą wartość, rzeczywiście osłabia swoją pozycję i szanse na duży zarobek. Z drugiej jednak strony mniej ryzykowne inwestycje dają większą pewność wygranej. Przy tych najbardziej agresywnych można stracić całe oszczędności.

Inwestycje długoterminowe dają szansę na większy zysk

To rzeczywiście prawda. Eksperci rynku finansowego potwierdzają, że w przypadku funduszy inwestycyjnych ta zasada najczęściej się sprawdza. Przy inwestycjach w długim czasie inwestor ma okazję przeczekać kryzysowy moment i dotrwać do chwili ustabilizowania się sytuacji danego funduszu.

W przypadku krótkoterminowych funduszy można śmiało mówić o większym ryzyku. Inwestor nie ma czasu na reakcję, musi poddać się kryzysowej sytuacji. To właśnie inwestycje w krótkim terminie najczęściej doprowadzają do utraty części albo nawet całości wniesionego kapitału.

Zarobisz więcej, jeśli masz wiedzę

Fundusze inwestycyjne nie są prostą formą pomnażania pieniędzy. Rzeczywiście w lokaty czy konto oszczędnościowe może inwestować nawet początkujący gracz. Reguły funkcjonowania funduszy nie są jednak takie proste. I chociaż wielką pomoc wykazują w tym przypadku doradcy inwestycyjni, to osoba, która inwestuje swój kapitał, również powinna znać chociaż podstawy mechanizmów działania tych instrumentów.

Wiedza pozwala prognozować, ale i reagować. Pozwala wybierać odpowiednie fundusze inwestycyjne. Notowania i ich prawidłowy odczyt mają tutaj priorytetowe znaczenie, ale nie tylko. Świadomy inwestor potrafi spójnie określić swoje potrzeby i możliwości. Będzie doskonale wiedział, na jakie ryzyko może sobie pozwolić i które instrumenty pozwolą mu je skutecznie ograniczać.

Previous Biuro w domu? Wady i zalety pracy w miejscu zamieszkania
Next Tegoroczne straty spowodowane zjawiskami pogodowymi ubezpieczyciele szacują na 125 mld dol

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Zarządzanie wynajmem – jak zacząć wynajem krótkoterminowy? 5 najważniejszych kwestii przed uruchomieniem STR

Coraz więcej osób nabywa nieruchomości, traktując je jako inwestycję długoterminową lub źródło szybkiego zarobku. W tym drugim wypadku jedną z form działalności jest wynajem krótkoterminowy mieszkań. Jak przygotować się do

Wiadomości 3 komentarze

Korzyści płynące z wynajęcia samolotu odrzutowego

Relacje biznesowe, bardzo często wymuszają na przedsiębiorcach, konieczność odbycia nagłej podróży, często do oddalonego, o tysiące kilometrów, innego kraju. Co zrobić, gdy spotkanie biznesowe jest nagłe, a do przemierzenia czeka

Wiadomości 0 Comments

Jakie są rodzaje wykończenia przelotek w płytkach PCB?

Przelotki to jedne z najważniejszych elementów płytek PCB. Odpowiadają one za łączenie ze sobą poszczególnych warstw obwodu drukowanego, zapewniając im trwałe połączenie elektryczne. Jednak ze względu na mnogość wariantów przelotek

Wiadomości 0 Comments

Setki milionów złotych z unijnych funduszy na modernizację kolei

Centrum Unijnych Projektów Transportowych zarządza portfelem europejskich funduszy w wysokości 25 mld euro. Pieniądze do 2023 roku zostaną przeznaczone na projekty infrastrukturalne. Ten rok rozpoczął się podpisaniem czterech kolejnych umów o dofinansowanie

Wiadomości 0 Comments

Jaki odkurzacz wybrać dla seniora?

Seniorzy często szukają urządzeń, które ułatwią im życie i umożliwią wykonywanie codziennych czynności bez trudu. Odkurzacz to jedno z takich urządzeń, które może okazać się szczególnie przydatne dla seniorów. Jednak,

Wiadomości 0 Comments

IKE i IKZE: oszczędzanie z ulgą

Na niekorzystne trendy demograficzne wpływu nie mamy, ale na wysokość przyszłej emerytury już tak. Dodatkowe zabezpieczenie przyszłości to już dziś de facto obowiązek każdego z nas. Demografia jest nieubłagana: nie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź