Jakie korzyści daje terminal płatniczy?

Jakie korzyści daje terminal płatniczy?

Terminal płatniczy to urządzenie bez którego trudno się dziś obyć przedsiębiorcy. Konsumenci coraz rzadziej noszą przy sobie gotówkę i coraz chętniej korzystają z płatności mobilnych. Jakie korzyści daje instalacja terminala płatniczego w przedsiębiorstwie?

Punkty handlowo-usługowe, w których zamiast terminala płatniczego widnieje tabliczka z informacją „płatność tylko gotówką”, zniechęcają klientów i przyczyniają się do niższych obrotów firmy.

Jak wynika z badania „Postawy Polaków wobec form płatności”, przeprowadzonego pod koniec 2018 roku, 60 proc. badanych preferuje płatności bezgotówkowe, a 31 proc. konsumentów woli płatności gotówką. Zdaniem respondentów, płatności kartą, telefonem komórkowym lub BLIK-iem są szybkie, łatwe i wygodne. Co istotne, 25 proc. badanych twierdzi, że korzysta z gotówki, ponieważ „nie w każdym miejscu można płacić kartą”.

Z badania wynika również, że rośnie świadomość nowych metod rozliczania się tzn. płatności telefonem czy BLIK-iem. Okazuje się, że coraz więcej respondentów korzysta z takich form płatności. Z kolei, jak pokazują wyniki licznych ankiet, klienci, którzy mają możliwość skorzystania z terminala płatniczego, częściej i chętniej robią zakupy. Wydają też wówczas większe kwoty, ponieważ nie ogranicza ich ilość gotówki w portfelu.

Jakie korzyści daje terminal płatniczy?

Istnieją różne rodzaje terminali płatniczych. Są urządzenia standardowe, np. w wersji stacjonarnej lub przenośnej, oraz bezprzewodowe, nowoczesne terminale typu smart. Należy pamiętać, że urządzenie płatnicze powinno być odpowiednio dopasowane do potrzeb konkretnej firmy.

Terminal przenośny jest idealny do takich miejsc jak restauracje, kawiarnie, czyli wszędzie tam, gdzie jest przynoszony do klienta. Urządzenia te mają duży zasięg łączności bezprzewodowej – m.in. przez Wi-Fi lub 3G – co znacznie usprawnia obsługę. Urządzenia stacjonarne są niezawodne i przyjazne w obsłudze. Stacjonarny terminal płatniczy sprawdza się wszędzie tam, gdzie istnieje specjalne, wydzielone miejsce do dokonywania płatności. Przykładem może być kasa sklepowa lub recepcja.

Terminal daje wygodę i komfort obsługi klientów. Dzięki niemu środki trafiają bezpośrednio na konto przedsiębiorcy. Nie trzeba przechowywać gotówki w kasie, nie ma też ryzyka przyjęcia fałszywych banknotów. Urządzenia płatnicze pozwalają skrócić kolejki, a firma, która oferuje transakcje bezgotówkowe, postrzegana jest jako nowoczesna i przyjazna klientom.

Darmowy terminal płatniczy w programie Polska Bezgotówkowa

Terminale kart płatniczych można otrzymać za darmo w ramach programu Polska Bezgotówkowa. Zakwalifikować mogą się do niego przedsiębiorcy, którzy do tej pory, lub przez ostatnie 12 miesięcy nie zainstalowali w swoim punkcie terminala płatniczego.

Co więcej, przez 12 miesięcy nie płacą oni prowizji od przeprowadzonych transakcji i zwolnieni są z opłat za obsługę urządzeń. By wziąć udział w programie należy wejść na stronę bezgotowki.pl, wybrać do trzech darmowych terminali płatniczych i wypełnić zgłoszenie. Po przejściu weryfikacji kurier dostarczy urządzenia pod wskazany adres. Więcej szczegółów na temat oferty eService w ramach Polski Bezgotówkowej dostępnych jest na stronie https://bezgotowki.pl/.

Oferowane w ramach programu terminale umożliwiają dokonywanie płatności nie tylko kartami kredytowymi, debetowymi czy zbliżeniowymi, ale również kartami z chipem i paskiem magnetycznym. Przyjmują ponadto coraz popularniejsze płatności smartfonem i BLIK-iem.

Previous 40 tys. pracowników branży pożyczkowej może stracić pracę
Next Ponad połowa firm w Polsce musi ograniczać inwestycje przez braki kadrowe

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Przekaźniki są wszędzie, ale najlepsze kupisz w TME

Przekaźniki, wbrew pozorom, można spotkać praktycznie wszędzie. Nie tylko w budownictwie i instalacjach inteligentnych domów, ale także w wielu systemach sterowania czy maszynach i urządzeniach przemysłowych pracujących w różnych sektorach

Wiadomości 1Comments

Pożyczki przez internet to mniej formalności

Pożyczki udzielane przez internet są od jakiegoś czasu niezwykle popularne. Odkąd tylko się pojawiły, korzysta z nich ogromna liczba osób, często nawet regularnie. Na czym polegają zalety tego rozwiązania i

Wiadomości 0 Comments

Od lipca w całej UE będą obowiązywać jednolite przepisy o bezpiecznym e-podpisie

1 lipca wchodzi w życie rozporządzenie eIDAS, które ujednolici w UE przepisy dotyczące podpisów elektronicznych. Certyfikaty kwalifikowane e-podpisów wydawane przez poszczególne kraje będą uznawane w pozostałych 27 państwach. Ułatwi to przedsiębiorcom prowadzenie transgranicznego biznesu

Wiadomości 1Comments

800 mln zł gwarancji kredytowych dla firm z sektora MŚP

Umowa pomiędzy Bankiem Gospodarstwa Krajowego a grupą 11 banków pozwoli na udzielenie gwarancji kredytowych nawet 5 tysiącom firm z sektora MŚP. Łączna kwota gwarancji wyniesie nawet 800 mln zł, co przełoży

Wiadomości 0 Comments

Grupa Velux stawia na niskoemisyjną i ekologiczną produkcję

Zgodnie z globalną strategią do 2020 roku emisja dwutlenku węgla zakładów produkcyjnych Grupy Velux ma być o połowę niższa niż w 2007 roku. W polskich fabrykach udało się już ograniczyć emisję o 16 proc. Dodatkowo

Wiadomości 0 Comments

Jak wybrać dobry rollup?

Reklama to obecnie rzecz tak oczywista, że w zasadzie już jej nie zauważamy. Z jednej strony nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ ludzki mózg przyzwyczaja się do bodźców, na

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź