Od pudełka do marki: Jak historie o opakowaniach budują lojalność konsumencką

Od pudełka do marki: Jak historie o opakowaniach budują lojalność konsumencką

Perex:
Zastanawiasz się nad zakupem firmowych pudełek z nadrukiem? Spróbuj wykorzystać wewnętrzną stronę pokrywy pudełka. Jest to miejsce o niewykorzystanym potencjale, które może pomóc w budowaniu Twojej marki, a do tego sprawi uśmiech na twarzach Twoich klientów.

W tym artykule pokażemy praktyczne przykłady jak zmienić zwykłą pokrywę pudełka fasonowe w skuteczne narzędzie brandingowe.

Poproś klientów o napisanie recenzji

Skorzystaj z siły mediów społecznościowych, które pomogą w odniesieniu sukcesu przez Twoją firmę. Zachęć swoich klientów, aby udostępniali swoje doświadczenia, podobnie jak to robi projekt Lilly Postbox, który wysyłał książki dzieciom i odniósł wielki sukces mając ponad 2900 hashtagów na Instagramie.

Duży efekt może mieć wydrukowanie danego #hashtagu na pokrywę oraz podanie adresów na Twoje media społecznościowe.

Poproś klientów o udostępnianie w mediach społecznościowych Twojej firmy za pomocą #hashtagów.

Podziękuj klientom za zakupy

Nawet mały gest może pozostawić trwałe wrażenie. Klientom sprawisz radość a do tego jest to sposób jak wzmocnić pozytywne stosunki z klientem i zwiększyć szansę na ponowne zakupy.

Zainspiruj się u firmy kosmetycznej Venira, która zwiększa poczucie wspólnoty szczerym sloganem „… wspólnie jesteśmy Venira”. Jeśli chcesz osiągnąć jeszcze bardziej osobisty efekt, rozważ dodanie imienia każdego klienta na pokrywę paczki. Ten pomysł jest dobry głównie, jeśli wysyłasz małe ilości zamówień.

Napisz swoją wyjątkową historię

Przedstaw swoim klientom wyjątkową historię Twojej marki. Podziel się swoją misją i swoimi wartościami stojącymi za Twoimi produktami. Ten sposób wykorzystała firma produkująca kosmetyki do włosów Mr. Smith, która kładzie nacisk na przyjazność dla zwierząt i środowiska.

Instrukcja zawsze się przyda

Jeśli Twój produkt wymaga specyficznej instrukcji obsługi i pielęgnacji, wydrukuj ją na pokrywie pudełka. Noku Canvas, projekt startupowy, który oferujący samopodlewające się zielone ściany, na opakowaniu demonstruje prosty proces montażu produktu.
Podobnie ma Hug me, firma produkująca biustonosze dla karmiących matek. Na pudełku zamieszcza instrukcję jak biustonosze prać, aby pomóc klientom przedłużyć żywotność bielizny.

Wyeksponuj swoje logo

W minimalizmie jest siła. Przeznacz wewnętrzną stronę zamknięcia pudełka na logo swojej firmy, co pomoże w uzyskaniu schludnego i profesjonalnego wyglądu. Ten sposób wykorzystała firma Underbelly, która specjalizuje się w produkcji bielizny menstruacyjnej.


W minimalizmie jest siła. Czasami wystarczy na pokrywie pudełka umieścić tylko swoje logo.

 

 

 

 

 

 

 

Previous Co może zaoferować Ci dom mediowy?
Next 3 kroki do stworzenia idealnego welcome packa

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Profesjonalny dostawca rozwiązań ICT – Grupa 3S. Na co możesz liczyć?

Nowoczesne technologie internetowe nie mogłyby istnieć bez odpowiedniej infrastruktury. To właśnie współczesne rozwiązania z zakresu łączy światłowodowych i nowoczesnych centrów danych umożliwiają błyskawiczny rozwój zarówno w zakresie biznesowym, jak i

Wiadomości 0 Comments

Tylko jedna trzecia sprzętu elektrycznego podlega w Polsce recyklingowi

Mimo 10 lat działania systemu zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektrycznego Polska nadal nie spełnia warunków ustalonych przez Unię Europejską. Według danych Związku Pracodawców Branży Elektroodpadów Elektro-Odzysk, rocznie w Polsce wyrzuca się ok. 850

Wiadomości 0 Comments

Jak zachować się w sądzie? Poznaj sądowy savoir-vivre

Stawienie się w sądzie zawsze generuje sporo stresu i budzi wiele wątpliwości. Poza standardowymi kwestiami dotyczącymi dotarcia w wyznaczone miejsce o wskazanej godzinie interesant nierzadko nie wie, w co się

Wiadomości 0 Comments

Klient i bank – miłość czy toksyczny związek?

Czasami analizując relacje między bankami a ich klientami można odnieść wrażenie, że obserwujemy losy zakochanej, ale niedopasowanej pary. Banki początkowo uwodzą promocjami. Wielu zwabionych klientów szybko odkrywa jednak ich tajemnice

Wiadomości 0 Comments

Ograniczenie handlu w niedziele szansą dla sklepów internetowych

Polacy powoli przyzwyczajają się do robienia zakupów przed weekendem. Co więcej, w obawie przed zamkniętymi sklepami w niedzielę robią zakupy na zapas. Według danych GUS w marcu sprzedaż detaliczna wzrosła aż o 17,9 proc. względem

Wiadomości 0 Comments

Magazyny energii do fotowoltaiki będą zyskiwać na znaczeniu

Zmiany w zasadach rozliczeń prosumenckich przeraziły wiele osób planujących inwestycje w fotowoltaikę. Nowy sposób rozliczania nadwyżek wyprodukowanej energii elektrycznej faktycznie jest mniej korzystny, ale nie musi to oznaczać spadku opłacalności

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź