Od pudełka do marki: Jak historie o opakowaniach budują lojalność konsumencką

Od pudełka do marki: Jak historie o opakowaniach budują lojalność konsumencką

Perex:
Zastanawiasz się nad zakupem firmowych pudełek z nadrukiem? Spróbuj wykorzystać wewnętrzną stronę pokrywy pudełka. Jest to miejsce o niewykorzystanym potencjale, które może pomóc w budowaniu Twojej marki, a do tego sprawi uśmiech na twarzach Twoich klientów.

W tym artykule pokażemy praktyczne przykłady jak zmienić zwykłą pokrywę pudełka fasonowe w skuteczne narzędzie brandingowe.

Poproś klientów o napisanie recenzji

Skorzystaj z siły mediów społecznościowych, które pomogą w odniesieniu sukcesu przez Twoją firmę. Zachęć swoich klientów, aby udostępniali swoje doświadczenia, podobnie jak to robi projekt Lilly Postbox, który wysyłał książki dzieciom i odniósł wielki sukces mając ponad 2900 hashtagów na Instagramie.

Duży efekt może mieć wydrukowanie danego #hashtagu na pokrywę oraz podanie adresów na Twoje media społecznościowe.

Poproś klientów o udostępnianie w mediach społecznościowych Twojej firmy za pomocą #hashtagów.

Podziękuj klientom za zakupy

Nawet mały gest może pozostawić trwałe wrażenie. Klientom sprawisz radość a do tego jest to sposób jak wzmocnić pozytywne stosunki z klientem i zwiększyć szansę na ponowne zakupy.

Zainspiruj się u firmy kosmetycznej Venira, która zwiększa poczucie wspólnoty szczerym sloganem „… wspólnie jesteśmy Venira”. Jeśli chcesz osiągnąć jeszcze bardziej osobisty efekt, rozważ dodanie imienia każdego klienta na pokrywę paczki. Ten pomysł jest dobry głównie, jeśli wysyłasz małe ilości zamówień.

Napisz swoją wyjątkową historię

Przedstaw swoim klientom wyjątkową historię Twojej marki. Podziel się swoją misją i swoimi wartościami stojącymi za Twoimi produktami. Ten sposób wykorzystała firma produkująca kosmetyki do włosów Mr. Smith, która kładzie nacisk na przyjazność dla zwierząt i środowiska.

Instrukcja zawsze się przyda

Jeśli Twój produkt wymaga specyficznej instrukcji obsługi i pielęgnacji, wydrukuj ją na pokrywie pudełka. Noku Canvas, projekt startupowy, który oferujący samopodlewające się zielone ściany, na opakowaniu demonstruje prosty proces montażu produktu.
Podobnie ma Hug me, firma produkująca biustonosze dla karmiących matek. Na pudełku zamieszcza instrukcję jak biustonosze prać, aby pomóc klientom przedłużyć żywotność bielizny.

Wyeksponuj swoje logo

W minimalizmie jest siła. Przeznacz wewnętrzną stronę zamknięcia pudełka na logo swojej firmy, co pomoże w uzyskaniu schludnego i profesjonalnego wyglądu. Ten sposób wykorzystała firma Underbelly, która specjalizuje się w produkcji bielizny menstruacyjnej.


W minimalizmie jest siła. Czasami wystarczy na pokrywie pudełka umieścić tylko swoje logo.

 

 

 

 

 

 

 

Previous Co może zaoferować Ci dom mediowy?
Next 3 kroki do stworzenia idealnego welcome packa

Może to Ci się spodoba

Wiadomości

Oprocentowanie lokat nadal spada. Gdzie szukać wysokich odsetek?

Średnie oprocentowanie lokat bez gwiazdek jest jeszcze niższe niż przed miesiącem. Dla okresu półrocznego średnia wynosi już tylko 1,54%. Z danych zebranych przez Expandera wynika, że najwyższa stawka, jaką można

Wiadomości 0 Comments

Inwestorzy zagraniczni wrócą na polską giełdę, gdy wyjaśni się sprawa kredytów frankowych

Niepewność jest głównym czynnikiem odstraszającym zagraniczny kapitał od polskiej giełdy – uważa Jarosław Niedzielewski z Investors TFI. Czynniki ryzyka związane ze zmianą władzy jednak powoli znikają. Podatek bankowy obowiązuje od lutego,

Wiadomości 3 komentarze

Czy wciąż warto oszczędzać na lokatach?

Każdy, kto śledzi rynek lokat bankowych, zdaje sobie doskonale sprawę z tego, że ten typ produktu nie jest w obecnych czasach już tak opłacalny, jak kiedyś – dziś można mówić

Wiadomości 0 Comments

Debata na temat stanu mieszkalnictwa w Polsce

W Warszawie odbyła się debata poprzedzająca III Kongres Mieszkaniowy, który zostanie zorganizowany 6 października w Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia we Wrocławiu. O najważniejszych kwestiach dotyczących rynku nieruchomości debatowali: Grzegorz

Wiadomości 0 Comments

W domowych finansach rządzą kobiety

Lepsza znajomość cen produktów sprawia, że większa odpowiedzialność za zakupy codzienne spoczywa na kobietach – wynika z raportu „Polka – strażniczka domowego budżetu” przygotowanego przez platformę MAM. W postawach Polaków widać jednak

Wiadomości 0 Comments

Polskie firmy wchodzą do krajów arktycznych. Największy potencjał mają Dania i Grenlandia

Szacuje się, że kraje skandynawskie odpowiadają za ponad 7 proc. polskiego eksportu. Potencjał regionu – dodatkowo z krajami takimi jak Islandia, Kanada, a także z Grenlandią i Wyspami Owczymi – jest jednak większy.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź