3 kroki do stworzenia idealnego welcome packa

3 kroki do stworzenia idealnego welcome packa

Niezależnie od tego, jak duże doświadczenie ma osoba idąca na pierwszy dzień do nowej pracy, będzie to dla niej stresujące wydarzenie. Coraz więcej pracodawców doskonale to rozumie, przygotowując dla świeżo zatrudnionych pudełka powitalne – tzw. welcome packi. Takie podarunki w obrandowanym kartonie rozluźniają atmosferę i budują pozytywny wizerunek przedsiębiorstwa. Aby spełniły swoje zadanie, warto wiele uwagi poświęcić kwestii projektowania firmowego opakowania kartonowego i zlecić jego wykonanie na wymiar dobremu producentowi. Ważny jest też odpowiedni dobór jego zawartości. W artykule przedstawiamy 3 najważniejsze zasady, którymi trzeba się kierować – poznaj je już teraz!

Jaki powinien być dobrze zaprojektowany welcome pack?

Jedną z najważniejszych kwestii, które musisz wziąć pod uwagę, zanim zajmiesz się projektowaniem opakowań powitalnych, jest zadbanie o użyteczność ich zawartości. W firmowym pudełku kartonowym powinny znaleźć się rzeczy przydatne zarówno w pracy, jak i życiu codziennym. Jednocześnie postaraj się, aby były to przedmioty, które:

  • staną się inspiracją dla pracownika, zachęcając go do rzetelnego wykonywania obowiązków zawodowych,
  • są zgodne z identyfikacją wizualną firmy,
  • zostały wykonane przez dobrego producenta i z wysokiej jakości materiałów.

Dopiero gdy już wiesz, co będziesz wręczać nowym pracownikom, możesz zabrać się za projektowanie kartonu firmowego o odpowiednim wymiarze.

Zadbaj o zawartość

Użyteczność przedmiotów znajdujących się w welcome packu jest oczywiście istotna, ale dokładnie taką samą wartość ma jakość ich wykonania. Postaw się w sytuacji obdarowanego takim kartonem z podarunkami. Jak sam byś się poczuł, gdybyś otwierając opakowanie, znalazł w nim rzeczy sprawiające wrażenie tandetnych? Pamiętaj, że zamawiając w większych ilościach różne drobne gadżety bezpośrednio u dobrych producentów, zawsze możesz liczyć na atrakcyjne rabaty.

Dobrze także, aby wewnątrz projektowanego na zamówienie i skrojonego na wymiar pudełka kartonowego znalazły się rzeczy, które są zgodne z ekologicznymi trendami. Może to być np. notatnik z materiałów po recyklingu, tekstylna torba na zakupy z logo firmy czy drobne, drewniane ozdoby do domu.

Zadbaj o opakowanie

Gdy będziesz mieć już za sobą kwestie związane z wyborem upominków firmowych, zabierz się za projektowanie kartonów, w których je wręczysz. Najlepiej zainwestuj w wykonywane na indywidualne zamówienie modele prezentowe, które mogą mieć dowolne wymiary oraz kształty.

Podobnie jak w przypadku firmowych gadżetów, tutaj także bardzo istotna jest wysoka jakość opakowań kartonowych. Wykonane z porządnych materiałów będą cechować się przede wszystkim:

  • estetycznym wyglądem,
  • wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie wilgoci,
  • praktycznością – obdarowana osoba może je ponownie wykorzystać do własnych celów.

Jednocześnie warto zlecić ich przygotowanie producentowi pudełek kartonowych, a więc ekologicznych, które pozytywnie wpłyną na wizerunek Twojej firmy.

Zadbaj o personalizację

Na etapie projektowania kartonów do welcome packów weź pod uwagę ich personalizację zarówno pod kątem wymiarów, jak i elementów ozdobnych. Dobry producent opakowań kartonowych z pewnością będzie mieć w ofercie usługę nanoszenia na pudełka dowolnych nadruków. Możesz ozdobić je np.:

  • firmową grafiką zgodną z identyfikacją wizualną,
  • dedykacją dla konkretnego pracownika,
  • zabawnymi i kreatywnymi hasłami, które poprawią humor oraz jednocześnie staną się inspiracją do wytrwałej pracy.

Pamiętaj, że w dokładnie taki sam sposób możesz wyróżnić zawartość welcome packa poprzez zapakowanie każdego podarunku do oddzielnego, estetycznego pudełka.

W welcome packu liczy się także pudełko!

Jak widzisz więc, podczas projektowania idealnego firmowego welcome packa musisz brać pod uwagę nie tylko jego zawartość. Równie istotny jest sposób zapakowania i pod tym kątem zdecydowanie najlepiej sprawdzają się klasyczne kartony. Są ekologiczne oraz estetyczne, a do tego można je w dowolny sposób ozdabiać. Pamiętaj, aby ich wykonanie zlecić dobremu producentowi opakowań kartonowych na wymiar, takiemu jak JanBox. Dzięki temu zrealizujesz każdy projekt personalizacji pudełka, mając pewność, że jest ono solidne i praktyczne. Twoi nowi pracownicy na pewno to docenią!

Artykuł sponsorowany

Previous Od pudełka do marki: Jak historie o opakowaniach budują lojalność konsumencką
Next Jak zrozumieć i wykorzystać doradztwo deweloperskie w nieruchomościach

Może to Ci się spodoba

Biuro rachunkowe 0 Comments

Optymalizacja wydatków podstawą zarządzania firmowymi finansami

Prowadzenie własnej firmy to zwykle duże wyzwanie. Stworzenie dobrze prosperującego przedsiębiorstwa wymaga zaangażowania sporej ilości czasu oraz pieniędzy. Nie każdy jednak może sobie pozwolić na sfinansowanie pierwszych zakupów czy dużych

Na polskim rynku brakuje nawet 30 tys. kierowców. Firmy kuszą wysokimi pensjami, nawet do 7 tys. zł

Brak kierowców w połączeniu z niekorzystnymi regulacjami unijnymi może zachwiać mocną pozycją polskich firm transportowych w Europie. Szacuje się, że na rynku jest obecnie ok. 30 tys. wakatów. Przedsiębiorstwa zachęcają wysokimi pensjami –

Firma 1Comments

Zaostrza się konkurencja na rynku hotelowym

Polski rynek hotelowy jest w fazie boomu. Tylko w ubiegłym roku liczba noclegów zwiększyła się o 7 proc. W dużych miastach, takich jak Warszawa czy Gdańsk, oraz popularnych kurortach turystycznych powstaje wiele nowych inwestycji,

Czy i dlaczego warto wdrożyć w firmie system rejestracji czasu pracy?

Wiele firm nadal stosuje tradycyjne metody rejestracji czasu pracy, takie jak ręczne zapisywanie godzin lub prowadzenie dziennika pracy. Warto jednak zauważyć, że ze względu na trudności związane z tego typu

Czym jest zrównoważony rozwój w biznesie?

Świat stojący u progu katastrofy klimatycznej musi działać na rzecz poprawy środowiska naturalnego. Wpływ organizacji na ten proces jest ogromny, ale tylko wspólne starania, które można określić mianem zrównoważonego rozwoju,

Firmy rozwijające innowacje i utalentowana kadra

Polska stoi u progu transformacji cyfrowej, mając atuty, które pozwalają na odegranie istotnej roli w wymiarze globalnym. Krajowe firmy zwiększają potencjał swojej ekspansji zagranicznej dzięki wdrażanym innowacjom cyfrowym. Pomagają im w tym

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź