Piaskarka – jak wybrać najlepszą?

Piaskarka – jak wybrać najlepszą?

Odpowiedni sprzęt jest kluczowy, jeśli chodzi o piaskowanie. W końcu to właśnie on pozwala na wykonanie pracy w najlepszy możliwy sposób. Dlatego tak ważne jest, aby urządzenia piaskujące zapewniały wysoką wydajność. Dowiedz się więc, jak wybrać najlepszą piaskarkę i jakie cechy powinna posiadać.

Wybierając piaskarkę, należy zacząć od wyboru odpowiedniego typu. Do wyboru jest kilka opcji, więc możesz wybrać wariant, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Jakie są rodzaje piaskarek?

Piaskarki kabinowe

Należy pamiętać, że piaskarki kabinowe nie są zbyt mobilne. Pozwala to jednak na obróbkę bardzo małych elementów. Zazwyczaj są one stosowane do detali o wadze od 100 do 300 kg. Również możliwość pracy z różnymi materiałami ściernymi jest wielką zaletą, co jest bardzo ważne dla Ciebie, jeśli chcesz używać tego sprzętu w swojej firmie. Po drugie, wielofunkcyjna piaskarka pozwoli Ci wykonać jeszcze więcej pracy. Modele te można znaleźć na stronie: blastech.pl/produkty/piaskarki

Piaskarki wodne

Ten typ szlifierki jest stosowany głównie do czyszczenia karoserii samochodowych, części z tworzyw sztucznych i materiałów cienkościennych. Ten typ piaskarki jest również dość łatwy w użyciu i bezpieczny. W nowoczesnych modelach możliwa jest również praca w trybie sucho-mokro. Należy również zwrócić uwagę na to, że w przypadku maszyny waterjet istotna jest pojemność zbiornika na ścierniwo. Ogólnie rzecz biorąc, pojemność zaczyna się od 70 i wzrasta do 230 litrów.

Piaskarki syfonowe

Jeśli potrzebujesz naprawdę mobilnej piaskarki lub po prostu szukasz piaskarki, z którą możesz się uczyć, wybierz model syfonowy. Tego typu sprzęt można łatwo przetransportować w dowolne miejsce, a przy tym nie zapłacimy za niego zbyt wiele. Ponadto piaskarki syfonowe posiadają zbiornik na ścierniwo, jego pojemność nie jest zbyt duża, bo wynosi do 180 litrów. Należy również zauważyć, że dla małych firm najlepsze rezultaty daje oczyszczarka o wydajności około 55 barów.

Jakie funkcje powinno mieć urządzenie do piaskowania?

Jeszcze przed wyborem piaskarki, zastanów się nad tym, do jakich prac chcesz ją wykorzystywać. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie Ci ustalić, które funkcje mają dla Ciebie największe znaczenie. Nie wiesz, jakie parametry są najistotniejsze? Zatem koniecznie zwróć uwagę na wymienione przez nas elementy.

Zanim wybierzesz piaskarkę, zastanów się, do jakich prac chcesz ją wykorzystać. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie Ci określić, które funkcje są dla Ciebie najważniejsze. Nie wiesz, które parametry są najważniejsze? Następnie nie zapomnij spojrzeć na cechy, które wymieniliśmy.

Kompresor

Nie zapominajcie, że kompresor jest jednym z najważniejszych elementów, który decyduje o tym, jak będziecie pracować z daną bronią. Jeśli chcesz używać go w firmie, powinieneś wybrać kompresor o pojemności zbiornika co najmniej 200 litrów. Gwarantuje to sprawną pracę.

Tempo pracy piaskarki

Kolejnym ważnym parametrem oczyszczarki jest jej prędkość robocza: optymalnie powinna ona wynosić 4000-5000 l/m.

Ciśnienie

Podczas pracy z piaskarką bardzo ważne jest ciśnienie, jakie zapewnia urządzenie. Ogólnie rzecz biorąc, najlepsze są wysokowydajne kompresory śrubowe o ciśnieniu co najmniej 6 barów. Te parametry sprzętu niewątpliwie wpłyną pozytywnie na tempo i wydajność pracy.

Previous Szybkie pożyczki gotówkowe na święta — na co warto zwrócić uwagę?
Next Złom cyny i niklu: wszystko, co powinieneś o nich wiedzieć

Może to Ci się spodoba

Branża obawia się ograniczenia reklam w TVP i cięć wydatków reklamodawców z branży finansowej i handlowej

Szacowany na 6,5 mld zł rynek reklamy w tym roku będzie w pewnym stopniu kształtowany przez czynniki polityczne. Z jednej strony branża pilnie śledzi zmiany w TVP. Trudno jednak przewidzieć, czy i jak zmieni się

Stwórz własne studio muzyczne

Przez ostatnie lata można zaobserwować wzrost popularności na indywidualne domowe studia nagraniowe. Obecnie coraz więcej artystów korzysta z innowacji technologicznych i samodzielnie tworzy swoje albumy. Teraz każdy może stać się

Niespłacone długi polskich przedsiębiorców i konsumentów potężnym problemem dla gospodarki

Ponad 2,5 mln Polaków ma problem z terminową spłatą swoich zobowiązań. Niespłacone długi są ogromnym problemem dla całej gospodarki i sektora przedsiębiorstw, które przeznaczają 5–6 proc. całości swoich kosztów, żeby sobie z tym poradzić.

Budimex szuka inżynierów. Zapłaci do 2 tys. zł każdemu, kto poleci kandydata do pracy

Coraz mniejsze zasoby kadr na rynku i niewielka popularność szkolnictwa zawodowego składają się na problemy branży budowlanej z pozyskiwaniem fachowców. Budimex jako pierwszy w Polsce wprowadził zewnętrzny program rekomendacji osób do pracy. Do końca 2019

Firmy pożyczkowe mogą całkowicie zniknąć z rynku

Nowelizacja ustawy o kredycie konsumenckim narzuci restrykcyjne limity prowizji i opłat pobieranych od klientów firm pożyczkowych. Propozycja, którą przedstawił resort sprawiedliwości, zakłada, że koszty pozaodsetkowe mają spaść z obecnych 55 proc. do maksymalnego

Makro Cash and Carry – marka dla przedsiębiorców

Korzystać z oferty firm zajmujących się handlem hurtowym mogą inne przedsiębiorstwa, które zakupione w większych ilościach, lecz niższych cenach towary następnie odsprzedają. Jednak nie tylko takie jednostki detaliczne korzystają z

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź