Pięć najpopularniejszych sposobów na promocje firmy. Znasz je?

Pięć najpopularniejszych sposobów na promocje firmy. Znasz je?

Budowanie wizerunku firmy i utrwalanie go w świadomości odbiorców to zadanie, z którym codziennie mierzy się wiele zespołów marketingowych zarówno dużych przedsiębiorstw jak i małych startupów. Czy zatem jest to wyzwanie ponad siły twojego zespołu? Zdecydowanie nie! Sprawdź koniecznie pięć najpopularniejszych sposobów na promocję.

Gadżety reklamowe

Jeśli byłeś gościem bądź wystawcą na targach biznesowych to z pewnością wiesz, jak wiele firm oferuje gadżety reklamowe. Nawet jeśli wydaje Ci się, że kolejne długopisy reklamowe z logo firmy to przeżytek, to uwierz, że jest zupełnie inaczej. Mimo że wiele firm je rozdaje, to długopis, teczka czy inny gadżet reklamowy z logiem twojej firmy z pewnością nie zostanie rzucony w kąt. Za każdym razem, gdy potencjalny klient będzie podpisywał ważne dokumenty, przypomni sobie o twojej firmie, co może zaowocować pomysłem na nawiązanie współpracy.

Wizytówki firmowe

Znasz ten moment, gdy spotykasz w nieoczekiwanym momencie osobę, która pyta o twoją firmę, a ty nerwowo szukasz długopisu, by zapisać numer kontaktowy lub adres mailowy? Jeśli choć raz zdarzyła ci się podobna sytuacja, wiesz dobrze jak bardzo stresujący jest ten moment. Aby nie przegapić okazji do nawiązania współpracy z klientem, warto zadbać o profesjonalne wizytówki, które zawsze będą pod ręką. Na wizytówce może znaleźć się logo firmy, dane kontaktowe, ale również krótka informacja o zakresie działalności. Nie daj się zaskoczyć przyszłemu kontrahentowi i miej wizytówki z logiem zawsze przy sobie!

Aktywność w mediach społecznościowych

Jeśli czegoś nie ma w internecie, to nie istnieje. Mimo że doskonale wiesz, że to nie jest prawda, to w przypadku twojej firmy to powiedzenie sprawdzi się idealnie. Aktywność na najpopularniejszych portalach społecznościowych jest konieczna, jeśli chcesz zbudować trwałą relację z klientem. Jedno kliknięcie w polubienie strony pozwoli mu być na bieżąco z promocjami i nowymi elementami twojej oferty, a tobie pomoże jeszcze lepiej określić grupę docelową oraz wyczuć potencjalne zainteresowanie nowymi produktami.

Mailing

Mimo że wielu twoich klientów ma tonę nieprzeczytanych wiadomości w skrzynce mailowej, to nie powód, by zupełnie rezygnować z mailingu. Zadbaj o chwytliwy tytuł wiadomości i zaangażuj odbiorcę treścią, aby w przyszłości z ciekawością otwierał twoje maile. Dzięki temu prostemu narzędziu będziesz mógł być stale w kontakcie ze swoimi klientami oraz będziesz miał szansę dotrzeć do nowych.

Strona internetowa

Większość aktywności biznesowej została przeniesiona do sieci, więc naturalnym miejscem, gdzie będziesz odsyłać przyszłych klientów będzie strona twojej firmy. Zadbaj, by była ona czytelna i responsywna, aby korzystanie z niej było przyjemnością. Na stronie koniecznie dołącz swoje portfolio lub sklep, aby klient mógł zapoznać się z zakresem oferowanych przez twoją firmę usług oraz nabyć produkty bez wychodzenia z domu.

Previous Tworzenie koncepcji marketingowej dla biznesu
Next Jak nawiązać współpracę z odpowiednim Software House?

Może to Ci się spodoba

Firmy inwestują w zarządzanie doświadczeniem klienta

Firmy coraz częściej stawiają na customer experience, czyli zsumowane doświadczenia, jakie klient zyskuje z daną firmą we wszystkich możliwych kanałach kontaktu. Niezadowolony klient stosunkowo rzadko składa skargę, ale o negatywnych doświadczeniach opowie znajomym.

Koniec ze skomplikowanym językiem w zgodach na przetwarzanie danych osobowych

RODO, czyli nowe prawo o ochronie danych osobowych, które wejdzie w życie za pięć miesięcy, znacznie rozszerza obowiązki informacyjne firm wobec klientów. To oznacza konieczność wymiany wszystkich klauzul, zgód i papierowych formularzy dotyczących

Inkubator przedsiębiorczości – propozycja dla studentów

Z jednej strony rynek potrzebuje nowych produktów, potencjału wykształconych ludzi i rozwiązań, które proponuje nauka, z drugiej zaś, przedsiębiorczy studenci chcący wdrażać w życie swoje idee i osiągać sukces w

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post