Poznaj start up

Poznaj start up

Słowo „start up” słyszymy niemalże codziennie. Każdego dnia nowatorscy kreatorzy wychodzą z niebanalną ideą oraz nadzieją, że okaże się strzałem w dziesiątkę. Promowanie start up’ów weszło na nowy poziom w momencie, kiedy niemalże każdy człowiek na świecie korzysta z dwóch pionierów – Google i Facebook. Czy te potęgi, które kiedyś były początkującymi firmami, zachęcają do uruchomienia własnego biznesu? Na to pytanie, odpowiadać nie trzeba.

Czym jest start up?

Formalnie każda młoda firma to start up, lecz praktyczna różnica tkwi w celu przyjętym przez te dwa podmioty. Głównym założeniem przedsiębiorstwa jest maksymalizacja zysku. Natomiast start up można określić jako eksperyment. Bazuje na nieustannym doskonaleniu projektu i nieustannych zmianach, by po wielu próbach wypracować stabilny i dochodowy model biznesu.

Porażka wpisana w sukces

Start up w porównaniu do firm nie ma tradycyjnego sposobu na zarabianie pieniędzy. Stale szuka swojej drogi, a co się z tym wiąże – jest narażony na niepowodzenia. Ślepe uliczki? Uruchamiając start up trzeba się na nie przygotować.

Co przemawia za start up’em?

Dlaczego, mając świadomość porażki, warto postawić właśnie na start up zamiast bazować na sprawdzonych rozwiązaniach? Powodem jest silna konkurencja, która działa w wypracowany sposób. By się przebić przez jej zbudowany mur potrzebny jest bodziec odróżniający od konkurentów. Tym bodźcem jest innowacja.

Start dla młodych

Nie mając olbrzymich środków finansowych czy doświadczenia biznesowego, lecz posiadając kreatywny pomysł młodzi ludzie są w stanie zawojować świat przedsiębiorczości. W start up’ach zamiast na pomnażanie pieniędzy nastawieni są na uczenie, poszukiwanie i zdobywanie nowych kontaktów. Nie warto zrażać się porażkami, lecz stale wykorzystywać potencjał. Może okaże się, że pomysł będzie mógł mierzyć się rangą z Google?

Co dalej?

Kiedy już mamy pomysł na start up, widzimy rosnące grono naszych odbiorców, a jednocześnie zaczynamy zarabiać pierwsze pieniądze warto pomyśleć o odpowiednich narzędziach usprawniających naszą pracę, np. program do rachunków czy urządzenie do mass mailingu mogą okazać się niezbędne.

Previous Co warto sprzedawać?
Next Prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą? Wybierz najlepszą ofertę leasingową

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Czym się kierować przy wyborze producenta wind przemysłowych dwusłupowych i czterosłupowych? Podpowiadamy

Zautomatyzowane lub bezobsługowe systemy transportu wewnętrznego powoli stają się standardem, również w mniejszych przedsiębiorstwach produkcyjnych. Tego typu rozwiązania mają za zadanie przyspieszyć transport różnego rodzaju towarów, na przykład między magazynem

Wiadomości 0 Comments

Podsumowanie 2016 roku wg Bibby Financial

Jakie usługi cieszyły się największym zainteresowaniem w ubiegłym roku? Jak Bibby Financial ocenia 2016? Na początku 2017 roku warto podsumować ubiegły rok i zastanowić się nad prognozą na obecny. W

Wiadomości 0 Comments

Samozatrudnieni chętniej korzystają z ubezpieczeń niż pracownicy na etacie

Rezerwa na pokrycie ewentualnych kosztów leczenia, niepozostawanie ciężaru finansowego dla najbliższych w razie niemożności wykonywania pracy czy zabezpieczenie na emeryturę – to powody, dla których Polacy wykupują dodatkowe ubezpieczenia. Ich podejście jest jednak

Wiadomości 0 Comments

Obowiązek ubezpieczenia społecznego powinien obejmować wszystkie formy zatrudnienia

Włączenie wszystkich pracowników, bez względu na tytuł zatrudnienia, do systemu ubezpieczeń społecznych, ułatwiłoby jego finansowanie, a grupie do tej pory z niego wykluczonej umożliwiłoby gromadzenie składek na emerytury – mówi prof.

Wiadomości 0 Comments

Nieterminowe płatności utrudniają ekspansję zagraniczną polskich firm

Rośnie skala opóźnień w płatnościach w krajach Europy Zachodniej, czyli u głównych partnerów handlowych Polski – wynika z danych firmy Atradius. Problem z nieterminowo opłacanymi fakturami ma 41 proc. przedsiębiorstw. Firmy muszą też coraz

Wiadomości 0 Comments

Jakie zalety mają domy szkieletowe?

Drewniane domy szkieletowe w Ameryce Północnej cieszą się bardzo dużą popularnością. Stanowią aż 90% wszystkich budynków. W Europie najwięcej takich obiektów jest w Skandynawii oraz Niemczech. Zainteresowanie budownictwem szkieletowym w

2 komentarze

  1. papeż
    04 lutego, 15:22 Reply
    Do tej pory nie wiedziałem co to jest, ale teraz już zostało wszystko wyjaśnione, tak, jak powinno być.
  2. Mati-G
    12 lutego, 16:01 Reply
    Zgodzę się z komentarzem wyżej bo również do tej pory nie miałem pojęcia co to jest "Start-Up" lecz teraz mam już wszystko czarno na białym.

Zostaw odpowiedź