Prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą? Wybierz najlepszą ofertę leasingową

Prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą? Wybierz najlepszą ofertę leasingową

Leasing jest nowoczesnym, nie wymagającym wysokich nakładów własnych sposobem finansowania inwestycji. Przez okres obowiązywania umowy leasingowej jej przedmiot pozostaje formalnie własnością leasingodawcy, leasingobiorca płacąc określonej wysokości opłaty używa go do swoich celów i potrzeb.

Dzięki leasingowi masz szansę pozyskać preferowane dobra z minimalnym udziałem środków własnych (lub nawet bez ich udziału). Wybierając najlepszą ofertę, zwróć uwagę przede wszystkim na te, które nie wymagają angażowania własnego kapitału. Dzięki takiemu rozwiązaniu znacznie ograniczysz koszty i zwiększysz płynność finansową firmy. Będziesz mógł również z powodzeniem inwestować zarobione środki, a znając z góry wartość miesięcznych zobowiązań bez problemu zaplanujesz przyszłe wydatki.

W przypadku samochodów osobowych i dostawczych, dobra oferta leasingowa daje Ci możliwość nieograniczonego wyboru marek, zarówno nowych, jak i używanych, pochodzących od producentów, autoryzowanych dealerów, sprawdzonych dostawców, a także z importu. Wszystko zależy tutaj od Twoich preferencji, potrzeb i możliwości finansowych. Wielu leasingodawców otrzymuje wyjątkowo korzystne warunki cenowe od dostawców środków transportu. Co to oznacza? Decydując się na leasing już na starcie otrzymujesz bardzo atrakcyjną ofertę cenową!

Jeśli jesteś młodym kierowcą w większości przypadków możesz liczyć także na niższą, zryczałtowaną stawkę polisy.

Nie bez znaczenia jest również indywidualne podejście do klienta i skonstruowanie takiej umowy, która obejmuje najważniejsze dla niego kwestie, jego możliwości i wymagania. Czy wiesz, że warunki oferty leasingowej w Raiffeisen Leasing zapewniają każdemu klientowi indywidulanego opiekuna, który będzie dla niego niezbędnym wsparciem i doradcą? W zależności od potrzeb firma zaoferuje Ci leasing operacyjny, finansowy lub zwrotny.

Leasing operacyjny, finansowy i zwrotny

Leasing operacyjny definiujemy jako czasowe przekazanie do użytkowania określonych dóbr inwestycyjnych. Okres ten zazwyczaj trwa krócej niż czas normatywnego zużycia tego dobra. Raty leasingowe składają się dla leasingobiorcy na koszt uzyskania przychodu, a przedmiot leasingu nie podlega u niego amortyzacji. W przypadku leasingu operacyjnego leasingobiorca ma możliwość zagwarantowania leasingobiorcy prawa zakupu przedmiotu po wygaśnięciu umowy, za ustaloną z góry wartość.

Założeniem leasingu finansowego jest przekazanie dóbr do użytku, w zamian za regularną spłatę rat. Przedmiot umowy jest własnością leasingodawcy, amortyzuje go leasingobiorca, istnieje także możliwość przeniesienia własności. Dzięki takiemu rozwiązaniu firma powiększa wartość swojego kapitału bez ponoszenia dodatkowych kosztów po zakończeniu umowy. Można powiedzieć, że leasing finansowy jest porównywalny do kredytu bankowego. Jego przedmiotem jest jednak określone dobro, a nie gotówka.

Patrząc z punktu widzenia przepisów podatkowych, leasing finansowy różni się od operacyjnego tym, że to leasingobiorca dokonuje odpisów amortyzacyjnych.

Leasing zwrotny jest szczególną formą transakcji. Może przybrać on postać zarówno operacyjną, jak i finansową. Kluczową kwestią jest tutaj powiązanie umowy leasingowej z występującą wcześniej umową sprzedaży. Właściciel firmy sprzedaje firmie leasingowej samochód, zastrzegając sobie prawo do dalszego użytkowania auta na warunkach, zawartych w umowie.

Previous Poznaj start up
Next Inwestycja w luksusowe apartamenty

Może to Ci się spodoba

Branża meblarska to perła polskiej gospodarki

Według prognoz tegoroczna wartość eksportu mebli przekroczy 41,64 mld zł. Polskie firmy bardzo dobrze radzą sobie na zagranicznych rynkach. – To perła polskiej gospodarki, która z trzeciej pozycji może awansować na

Biznes na obcasach

Jak kobiety radzą sobie w zarządzaniu firmą? Doskonale, zwłaszcza w Polsce. Z raportu Women in business: the path to leadership wynika, że w naszym kraju co trzeci manager to kobieta.

Zaledwie 3,5 proc. specjalistów i menadżerów jest bez pracy

Bezrobocie w Polsce na koniec roku wyniosło 8,3 proc. – wynika z szacunków resortu pracy. Wśród specjalistów i menadżerów poziom ten jest znacznie niższy – ok. 3,5 proc. Najlepsi kandydaci w tej grupie otrzymują

Firmy coraz więcej inwestują. Leasing maszyn i urządzeń może w I połowie roku wzrosnąć nawet o 20 proc.

Ubiegły rok był bardzo udany dla branży leasingowej, która odnotowała blisko 16-proc. wzrost. Największe ożywienie było obserwowane w segmencie lekkich pojazdów osobowych i dostawczych oraz maszyn i urządzeń. Ten ostatni segment wykazuje też znaczącą dynamikę

Polskie start-upy na celowniku inwestorów

Dzięki współpracy z inwestorem start-up dostaje zwykle nie tylko kapitał na rozwój, lecz także wsparcie merytoryczne i know-how, do którego na co dzień nie ma dostępu. Korzyścią po stronie inwestora jest z kolei stopa zwrotu

Firma 1Comments

Pieniądze pożyczysz nie tylko w banku

Pożyczka to dosyć zrozumiały termin. Oznacza umowę finansową, która polega na tym, że jedna strona użycza pieniędzy, a druga zobowiązuje się do zwrotu tej sumy na wcześniej ustalonych warunkach. Pożyczki

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź