Pozycjonowanie witryn lokalnych – 5 podstawowych zasad

Pozycjonowanie witryn lokalnych – 5 podstawowych zasad

Prowadząc biznes warto mieć swoją własną stronę internetową, która będzie przyciągała nowych klientów. Istota pozycjonowania jest niezwykle ważna – także pozycjonowania lokalnego. Wbrew pozorom czasami ograniczenie pola działania może przynieść znacznie lepsze efekty, niż zbytnie jego rozszerzanie. Przedstawiamy pięć zasad, którymi warto kierować się podczas lokalnego pozycjonowania. Stosując je twoja firmowa strona stanie się bardziej widoczna i dzięki temu przyciągnie więcej zainteresowanych.

  1. Czym jest pozycjonowanie lokalne?
  2. Lokalne SEO – dlaczego warto na nie postawić?
  3. Wizytówka w Google – czy przyciągnie potencjalnych klientów?
  4. SEO lokalne – co z linkbuildingiem?
  5. Przystosowanie strony pod urządzenia mobilne
  6. Reklamy płatne pod pozycjonowanie regionalne

Czym jest pozycjonowanie lokalne?

W pozycjonowaniu lokalnym chodzi o to, aby nastąpiło zwiększenie widoczności witryny w lokalnych wynikach wyszukiwania. Ostatnimi czasy Google bardzo dba o to, aby wyniki wyszukiwania były bardziej regionalizowane i personalizowane. Dzięki temu wyniki będą bardziej dopasowane do osób, które je wyszukiwały – a co za tym idzie, osoby te będą z nich znacznie bardziej zadowolone i ponownie zwrócą się o pomoc wyszukiwarki, gdy będą czegoś szukały. Oto pięć kroków, jakie warto wykonać, aby wyszukiwanie lokalne i lokalna optymalizacja strony działały dobrze. 

Lokalne SEO – dlaczego warto na nie postawić?

Po pierwsze, należy dobrze wypozycjonować stronę na konkretne słowa oraz frazy kluczowe. Jeżeli twoja firma oferuje usługi remontowe, warto jest na stronie umieścić treści, w których znajdzie się fraza „usługi remontowe + miasto, na którego terenie działacie”. Dzięki temu potencjalny klient, który wejdzie na twoją stronę będzie wiedział, że działasz nie na drugim końcu Polski, ale właśnie w najbliższej okolicy. 

Wizytówka w Google – czy przyciągnie potencjalnych klientów?

Kolejną kwestią, o którą trzeba zadbać jest wizytówka Google. Dlaczego jest to takie istotne? Ponieważ wizytówki są trzecim segmentem pojawiającym się często po prawej stronie lub pomiędzy reklamami oraz organicznymi wynikami wyszukiwania. Dzięki ich położeniu, bardzo łatwo jest je zauważyć – często więc osoby wyszukujące coś w internecie klikają właśnie na te pozycje, aby poznać chociażby te najbardziej podstawowe informacje, jak mail czy numer telefonu. 

SEO lokalne – co z linkbuildingiem?

Twoja strona internetowa może znaleźć się wyżej w organicznych wynikach wyszukiwania (a więc w tych wynikach, które nie są oznaczone jako reklamy) jeżeli link do niej będzie znajdował się na wielu stronach o dobrej renomie. Oczywiście samodzielne pozyskiwanie takich linków może być trudne i czasochłonne, warto jednak poświęcić temu zadaniu potrzebny czas ponieważ efekty mogą być naprawdę dobre. 

Przystosowanie strony pod urządzenia mobilne

Dobre pozycjonowanie lokalne to także przystosowanie strony internetowej do użytkowania jej za pomocą urządzeń mobilnych. Dzięki temu twoi klienci będą mogli wchodzić swobodnie na stronę nie tylko z poziomu komputera stacjonarnego czy laptopa ale również z poziomu tabletu czy przede wszystkim telefonu komórkowego.

Reklamy płatne pod pozycjonowanie regionalne

Oczywiście do organicznych wyników wyszukiwania warto dodać reklamy płatne ustawione na regionalne wyświetlanie się. Taka kampania również może przynieść mnóstwo zysku i pozytywnych efektów. Ważne jednak, aby wszystko było wykonywane profesjonalne. Warto zrobić pozycjonowanie w https://harbingers.io/ ponieważ tam zajmą się nim specjaliści. 

Previous Pieczątki dla firm i klientów indywidualnych
Next Narzędzie Big Data w chmurze, które musisz znać

Może to Ci się spodoba

Wirtualna rzeczywistość może zwiększyć efektywność pracowników. Inwestuje w nią coraz więcej firm

Kolejne miesiące na rynku IT upłyną pod znakiem wirtualnej rzeczywistości, internetu rzeczy i machine learningu. Po nowe technologie coraz częściej sięgają firmy, które w ten sposób chcą zwiększać efektywność pracowników i eliminować błędy.

Kryzysy wizerunkowe dotyczą nie tylko firm

Kryzysy wizerunkowe dotykają nie tylko marek, lecz także blogerów i vlogerów. We wrześniu przekonali się o tym blogerka Mama Ginekolog czy Youtuber Serafin Pęzioł, autor kanału SerafinTV. Z krytyką internautów w ubiegłym miesiącu musieli

JSW pracuje nad inteligentną kopalnią

Proces automatyzacji i cyfryzacji ma pomóc Jastrzębskiej Spółce Węglowej zwiększyć efektywność wydobycia węgla do około 870 ton rocznie na pracownika. Zaawansowane technologie pomogą rozpoznać złoża, ich grubość i jakość, zautomatyzują wydobycie, wspomogą

Zaledwie 3,5 proc. specjalistów i menadżerów jest bez pracy

Bezrobocie w Polsce na koniec roku wyniosło 8,3 proc. – wynika z szacunków resortu pracy. Wśród specjalistów i menadżerów poziom ten jest znacznie niższy – ok. 3,5 proc. Najlepsi kandydaci w tej grupie otrzymują

Rośnie rola marketingu w firmach

Powszechny dostęp do technologii mobilnych i internetu wykreował nowy typ konsumenta, który z jednej strony jest bardziej świadomy swoich decyzji, a z drugiej pozostawia po sobie tysiące śladów w przeglądarkach, aplikacjach i systemach transakcyjnych. To

Płynność finansowa firm, a koronawirus. Jak zapobiegać upadłości przedsiębiorstw?

Czy przez epidemię Twoja firma ma problemy finansowe? Jak zapobiegać upadłości przedsiębiorstw? Skorzystaj z postępowania restrukturyzacyjnego! Problemy finansowe w dobie koronawirusa – ogłoszenie upadłości 2. Restrukturyzacja zamiast bankructwa: jak się zabrać

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź