PREXOUT: Miej kontrolę, sprawnie zarządzaj jutrem!

PREXOUT: Miej kontrolę, sprawnie zarządzaj jutrem!

Czego potrzebują małe przedsiębiorstwa? Sprawnych systemów. Takich, które przekują myślenie w czyn. Kontrola, monitoring i zarządzanie – to fundament sukcesu. Tylko wykorzystując nowoczesne rozwiązania, będziesz mógł rozwijać swój biznes sprawnie i dynamicznie.

Aby nadążyć za kapryśnym i wymagającym rynkiem, trzeba na bieżąco analizować posiadane podzespoły. Większość producentów umożliwia to w ograniczonym zakresie. Dlatego właśnie powstała platforma systemowa Prexout. To wyjątkowy produkt, który pozwala kontrolować zasoby różnych marek.

Jak to możliwe?

 • W przypadku stacji roboczych za pomocą zainstalowanego agenta
 • W przypadku innych stacji – po protokole SMNP.
 • Obsługuje także urządzenia mobilne z systemem Android
 • Prexout jest otwarty na nowe perspektywy, między innymi na połączenie z systemami używającymi API takimi, jak ERP i CRM.

Przewiduj dziś, świętuj sukces nazajutrz

Na Prexout składają się dwie niezależne e-usługi: e-serwis oraz e-controlling.

E-serwis wychodzi naprzeciw potrzebom codzienności. Jakie przynosi korzyści?

 • Na bieżąco daje wgląd w mapę urządzeń podłączonych do sieci, obrazując ich topologię.
 • Jej schemat jest interaktywny, co znaczy, że nie spoglądamy na prostą konstrukcję połączeń, lecz na żywy układ, ze wskazaniami jak sprawują się poszczególne komponenty.
 • E-serwis pomaga w monitorowaniu i kontroli tego, co na urządzeniach jest zainstalowane. Mamy podgląd listy oprogramowania z uwzględnieniem modeli licencjonowania (darmowy, komercyjny etc.). Umożliwia to weryfikację przypadków, gdzie użytkownik popełnił samowolną instalację lub korzysta z programu nieautoryzowanego w obrębie organizacji.

E-serwis jest bardzo funkcjonalny. Zapewne każdy prezes chciałby, aby wsparcie techniczne zareagowało zanim temperatura procesora osiągnie krytyczny poziom lub zabraknie miejsca na dysku twardym serwera. Jak możemy zareagować? Logując się za pomocą szyfrowanego tunelu na urządzeniu, zapisać dane i je wyłączyć.

Szczególnie przydatną cechą jest zwrotne gromadzenie danych w obszarze dwóch wymienionych wyżej funkcjonalności. W jakich sytuacjach sprawdzą się takie rozwiązania?

Kiedy zbliża się koniec roku i niezbędna jest inwentaryzacja, e-serwis udostępni nam dane na temat ilości sprzętu. Z kolei topologia ukierunkuje, z jakim jego typem mamy do czynienia (pomocą służą ikony znakujące stację roboczą, serwer, drukarkę, urządzenia mobilne etc.).

 • Gdy potrzebne będą informacje np. na temat ilości systemów operacyjnych w organizacji, e-serwis wskaże je poprzez szczegółową analizę stacji roboczych, przez co nie ma potrzeby na czasochłonną weryfikację numerów COA przy każdym notebooku czy stacji roboczej.
 • Z pomocą Prexouta możemy również znacząco skrócić ścieżkę zgłoszeń reklamacyjnych i gwarancyjnych.

Z każdej strony do jednego celu

Adaptacja do wciąż rosnących wymagań rynku wymusza na organizacjach wielokierunkowe działania, które w pierwszej kolejności skoncentrowane są na wyniku finansowym, w drugiej zaś na operacjonalizowaniu własnych zasobów pod kątem możliwości ich wykorzystywania. Naprzeciw tym potrzebom wychodzi e-controlling. Czym się charakteryzuje?

E-controlling funkcjonalnie pracuje na dwóch poziomach.

Pierwszy usprawnia drożność informacji na linii zdarzenie-komunikat. Przekroczenie parametrów optymalnych urządzeń jest raportowane na zasadzie wiadomości, którą można skonfigurować w postaci:

 • powiadomienia na ekranie użytkownika,
 • wiadomości e-mail,
 • zgłoszenia helpdesk,
 • notyfikacji wyświetlanej na panelu administratora.

Drugi poziom określić można jako zespół zaimplementowanych kryteriów generujących raporty. Na poziomie lokalnym e-controlling udostępnia zestawienie urządzeń, które na bieżąco są monitorowane, z uwzględnieniem danych o parametrach. Jakie daje możliwości?

 • Możliwość zweryfikowania, w jakim stanie znajdują się interfejsy wchodzące w jej skład.
 • Tą funkcjonalność połączyć należy z kolejnym typem raportu, mianowicie raportem o zmianach w infrastrukturze, dający wgląd we wszelkie procedury.
 • Możliwość generowania raportu stanu aktualizacji, który daje wgląd w zainstalowane wersje systemów operacyjnych i aktualizacje.

Drugi poziom funkcjonalny e-controllingu to helpdesk, który ma dwa zadania:

 • Działania serwisowe (w rozumieniu obsługi zgłoszeń skierowanych od użytkowników). Z jego pomocą możemy je kontrolować i weryfikować, badać czy przypadkiem nie są otwarte za długo.
 • Helpdesk umożliwia symultaniczne działanie na poziomie utrzymywania własnej infrastruktury oraz świadczenia outsourcingu IT. Dzięki temu zwartość środowiska, obniżenie kosztów i gotowe rozwiązanie przekładać się będą zwrotnie na zysk
  i efektywność oraz profesjonalizm prowadzonej działalności.

Prexout – siła w jedności działania

Podsumowując każde rozwiązanie, liczą się fakty – ile kosztują wdrożenia i jaka jest wymagana niezbędna infrastruktura? Prexout jest bezkonkurencyjny:

 • Łamie podejście wysoko budżetowych rozwiązań, w których poza inwestowaniem w platformę, należy głęboko zrewidować posiadaną infrastrukturę.
 • Platforma stworzona przez Scan-IT wykorzystuje zasoby zewnętrzne (usługa typu SaaS), co wyklucza problemy z wdrożeniem Prexouta w nowe środowisko.
 • Łatwość i prostota została zachowana także w kwestii instalacji, bowiem rozpoczyna i kończy się w trzech krokach: rejestracji, instalacji i konfiguracji zredukowanej do spersonalizowania.

stopka_unijna

Previous Mobilnastrona.net - Twoja strona na urządzeniach mobilnych
Next Jak zaplanować pracę dla zastępcy na czas naszego urlopu?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

3 kroki do ekologicznego biura, czyli zero waste w praktyce

Z danych GUS wynika, że produkujemy coraz więcej śmieci. Statystyczny Polak wytwarza około 283 kg odpadów w skali roku. W porównaniu z innym krajami Europy jesteśmy w niechlubnej czołówce. W

Wiadomości 0 Comments

Eksperci przestrzegają przed radykalnymi zmianami w opiece zdrowotnej

Projekt nowelizacji ustawy, który zakłada utworzenie sieci szpitali, będzie sprzyjał największym szpitalom. Szanse na kontrakty z płatnikiem stracą mniejsze i prywatne placówki. Bez prywatnego kapitału państwo nie poradzi sobie z ochroną zdrowia – przestrzegają

Wiadomości 0 Comments

Klienci coraz częściej przenoszą rachunki do innych banków

Coraz więcej Polaków decyduje się na przeniesienie rachunku do innego banku. Tylko w I kwartale tego roku na taki krok zdecydowało się blisko 10 tys. osób, o 68 proc. więcej niż rok

Wiadomości 0 Comments

Polska jest liderem w legislacji dotyczącej dronów. Przepisy pobudzą rynek wart ok. 150 mln zł

Ostatnie zmiany w prawie, które określają m.in. zasady lotów dronów poza zasięgiem wzroku, zdecydowanie uproszczą zasady ich użytkowania i będą impulsem do rozwoju branży – podkreśla Michał Wojas, prezes FlyTech UAV. Jak ocenia,

Wiadomości 0 Comments

Jak załatwić szybki kredyt na wakacje?

Nierzadko bywa, że decyzja o wyjeździe na wakacje jest podejmowana spontanicznie i w ostatniej chwili. Szczególnie jeśli mamy do czynienia z ofertą last minute. Czasem, mimo że cena wyjazdu jest

Wiadomości 0 Comments

Polska gospodarka traci 3 mld zł rocznie z powodu piractwa w sieci

Przez piractwo treści w internecie Skarb Państwa stracił w ubiegłym roku 836 mln zł. W skali całej gospodarki jest to 3 mld zł utraconego PKB, czyli mniej więcej równowartość 30 proc. rocznych

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź