Transport wewnętrzny w przedsiębiorstwie

Transport wewnętrzny w przedsiębiorstwie

Wiele przedsiębiorstw wykorzystuje w codziennej działalności urządzenia transportu wewnętrznego. Przenośniki transportują materiały o różnych parametrach i właściwościach. Dlatego różnią się one miedzy sobą. Podobnie różnią się poszczególne podzespoły napędowe i transportujące. Ich szeroką ofertę posiada  Wilhelm Herm. Müller, spółka z wieloletnim doświadczeniem, która oferowane części poddaje obróbce.

Podzespoły napędowe

Przenośniki wykorzystywane do transportu wewnętrznego składają się z dwóch podzespołów: napędowego i transportującego. Pierwszy to przede wszystkim pasy napędowe, których wyznacznikiem jest najwyższa jakość wykonania, przekładająca się na doskonałe parametry.
Pasy są niezwykle odporne na tarcie, proste w obsłudze i charakteryzują się skróconym czasem naprężania i postoju, wysoką stabilnością krawędzi, niskim poborem energii własnej, a także optymalizacją obrotów. Pasy te różnią się między sobą przede wszystkim materiałem nośnym, pokryciem, siłą zrywającą, minimalną średnicą koła, czy zakresem temperatur. Ta różnorodność pozwala dobrać je optymalnie do warunków panujących w danym miejscu pracy. Mają też jeden punkt wspólny- precyzję wykonania. Pasy pracują w oparciu o koła pasowe, między innymi koła zębate. Ich doskonała konstrukcja napędza pas, który pracuje cicho i stabilnie.

Podzespoły transportujące

Każde koło pasowe i każdy pas, który ono napędza przekładają się na niezawodność pracy podzespołu transportującego. I tu oferta firmy jest niezwykle szeroka. Jej fundamentem są taśmy transportowe, o konstrukcji 1,2, lub 3- warstwowej zarówno stabilnej, jak i niestabilnej. Ilość warstw a także grubość taśmy to parametry, które brane są pod uwagę pod kątem konkretnego jej zastosowania. Kolejne ważne parametry to rodzaj pokrycia, strona bieżna, czy właściwości antystatyczne. Sprawiają one, że konkretne taśmy przenośnikowe dedykowane są do specyficznych miejsc pracy, gdzie kluczowym na przykład jest transportowanie materiałów ostrych, sypkich, śliskich, czy o niskiej temperaturze. Aby części te idealnie wpisywały się w specyfikę miejsca pracy, Wilhelm Herm. Müller oferuje także ich obróbkę. Taśmy poddawane są uzbrajaniu w pręgi, boczne falbany, czy kliny prowadzące. To wyposażenie specjalne przygotowuje taśmę miedzy innymi do pracy z materiałami wymagającymi specjalnych warunków, na przykład do transportu owoców, które należy chronić przed powstawaniem punktów zgniecenia.

Dzięki szerokiej ofercie części a także ich obróbce, firma wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wielu branż. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.whm.pl

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Jaki obiekt wybrać na konferencję branżową?
Next Dzięki rejestrom dłużników gminy mazowieckiego poprawią ściągalność alimentów

Może to Ci się spodoba

Trudny początek roku dla Facebooka

Ostatnie tygodnie upłynęły pod znakiem kryzysów w mediach społecznościowych. Ucierpiały w nich zwłaszcza YouTube i Facebook. Ten pierwszy wciąż boryka się ze skutkami afery wizerunkowej z udziałem popularnego, amerykańskiego youtubera, który żartował z samobójcy. Z

Empik uruchomi w marcu nową wersję e-sklepu. Zainwestuje też w nową formę dostawy

Sieć Empik czekają duże zmiany. W marcu wystartuje odświeżony e-sklep, w którym znajdą się nowe produkty i kategorie. Dystrybucyjny gigant zamierza znacznie poszerzyć swoją ofertę. Niebawem wprowadzi też opcję click & collect,

Wartość eksportu polskiej żywności przekroczy w tym roku 25 mld zł

Polska żywność cieszy się coraz większym uznaniem na zagranicznych rynkach – nie tylko w Europie, lecz także na całym świecie. Według ministra rolnictwa tegoroczna wartość eksportu w tym sektorze przekroczy 25 mld złotych.

1 Comment

  1. Pan Transport
    18 lipca, 17:29 Reply
    Generalnie transport wewnętrzny jest kluczowy w kwestii optymalizacji kosztowej w przedsiębiorstwie. Wpływa także na skrócenie łańcucha dostaw/produkcji w zależności od prowadzonego zakresu działalności gospodarczej. Oczywiście największą rolę spełniają tu przenośniki, jak to zresztą zostało napisane w artykule.

Zostaw odpowiedź