Więcej kobiet na kierowniczych stanowiskach

Więcej kobiet na kierowniczych stanowiskach

W ostatnim czasie Unia Europejska zaciekawiła się sytuacją kobiet w większych spółkach. Okazało się bowiem, że głownie mężczyźni obejmują kierownicze stanowiska, a udział kobiet nie przewyższa 10%.

Komisja Europejska postanowiła wprowadzić normy prawne, które ma stanowić o wkładzie 40% kobiet we władzach spółek. Dany przepis będzie obowiązywał tylko duże spółki. Małe i średnie, które nie są notowane na rynku, nie będą objęte nowymi normami. Sporo państw członkowskich zaczęło wprowadzać wiele regulacji odnoszących się do propagowania równości płci na kierowniczych stanowiskach.

Konsekwencją tych zmian jest wprowadzenie nowych kar za nieprzestrzeganie nowych dyrektyw. Unia Europejska ogłosiła także, że jest to sposób tymczasowy. Normy mają być ważne do 2028 roku.

Z badań wynika, że większy udział kobiet w przedsiębiorstwach na kierowniczych stanowiskach może poprawić znacznie sytuacje finansowe firm, jak i umożliwić innowacyjność i produktywność.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Dlaczego umowa zlecenie jest korzystna dla studentów?
Next Jak nalicza się wynagrodzenie w trakcie urlopu pracownika?

Może to Ci się spodoba

Mała firma 0 Comments

Jakie są sposoby motywowania pracownika?

Oprócz zapewniania wysokiego wynagrodzenia istnieje wiele innych metod na skuteczną motywację osoby zatrudnionej. Podstawowym z nich jest pochwała. Dobry szef powinien umieć pochwalić pracownika za przejawianie inicjatywy w pracy, wzorowe

Mała firma 1Comments

Czy przedsiębiorcy zarabiają dużo?

Wielu podwładnych dużych firm i korporacji prognozuje założenie własnej działalności gospodarczej. Powodów takiego planu zawodowego jest kilka. Aczkolwiek zazwyczaj najbardziej ceniona jest niezależność decyzyjna i materialna. Ile zarabia zwykły przedsiębiorca?

Mała firma 0 Comments

Kiedy mówimy o przetargu publicznym?

Przetargi publiczne to jawne procedury mające na celu wyłonienie spośród otrzymanych ofert firm najlepszego realizatora planów opisanych w propozycji współpracy. Okazuje się jednak, iż nie wszystkie informacje o rywalizujących przedsiębiorstwach

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post