Znamy najlepsze banki w Polsce

Znamy najlepsze banki w Polsce

Jak ujawniło niekomercyjne badanie przeprowadzone przez tajemniczego klienta w polskich bankach, na najlepszą obsługę można liczyć przede wszystkim w placówkach Banku Millennium, ING Banku Śląskiego oraz Deutsche Banku.

Badanie miało miejsce w listopadzie 2015 r., a jego przeprowadzeniem zajęli się tajemniczy klienci działający na zlecenie International Service Check. Łącznie odwiedzili 60 placówek należących do 15-tu banków. Były to: Alior Bank, Bank BPH, Bank Millennium, Bank Pekao SA, Bank Pocztowy, Bank Zachodni WBK, BGŻ BNP Paribas, Credit Agricole, Deutsche Bank, Eurobank, Getin Noble Bank, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski oraz Raiffeisen Polbank.

Tajemniczy klienci ocenili:

 1. Ogólną jakość obsługi
 2. Ogólną prezencję pracowników
 3. Ogólną prezencję oddziału banku
 4. Jakość rozmowy z doradcą na temat kredytu i oszczędności
 5. Jakość rozmowy z doradcą, która skutkowałaj zakupem lub rezygnacją z produktu (otwarcie konta lub zamknięcie kilka dni po podpisaniu umowy)

Top 3 – Bank Millennium, ING Bank Śląski i Deutsche Bank

73,2 proc. – to ogólny średni wynik, jaki osiągnęły wszystkie przebadane banki. Pierwsze miejsce w rankingu przypadło Bankowi Millennium, który zdobył 90,8 proc. Doradców tego banku rzetelnie oferowali i prezentowali produkty podstawowe, a także potrafili odpowiednio finalizować i kończyć rozmowę.

Na drugim miejscu znalazł się ING Bank Śląski ze średnim wynikiem 88,5 proc. W tym banku doradcy potrafili skutecznie rozpoznawać potrzeby klientów i nawiązywać z nimi kontakt.

Trzecie miejsce na podium przypadło Deutsche Bankowi, który osiągnął średni wynik 81,8 proc., przodując ofertą produktów dodatkowych.

Najsłabszy bank uzyskał wynik na poziomie zaledwie 44,9 proc.

ISC_Rys1

Rysunek 1: Ranking banków w podziale na kategorie badania

Wygrywa Wrocław, Katowice i Toruń

Analizując wyniki lokalne, najwyższą jakością obsługi wyróżniły się trzy placówki. To Bank Millennium we Wrocławiu (Rynek 36/37), który został oceniony na 98,2 proc., Bank BPH w Katowicach (ul. Dyrekcyjna 10), który uzyskał wyniki 97,9 proc., a także toruński Deutsche Bank (Rynek Nowomiejski 19), który został oceniony na 96,4 proc.

ISC_Rys2

Rysunek 2: Najlepsze placówki bankowe w Polsce

Doradcy tych banków są najlepsi

Z najlepszą obsługą przy zakładaniu nowego konta spotkamy się w placówkach Eurobanku i Credit Agricole (94,7 proc.) oraz ING Banku Śląskiego (93 proc.). Z kolei, gdy potrzebą jest zamknięcie konta – tutaj bardziej pomocni okazują się być pracownicy z w Banku BPH (97,9 proc.), Banku Millennium (95,8 proc.) i ponownie, z ING Banku Śląskim (91,7 proc.).

Gdy chcemy dowiedzieć się więcej na temat planów oszczędzania, warto udać się do  Banku Millennium (98,2 proc.), Deutsche Banku (96,4 proc.) oraz Banku BPH i Eurobanku (94,5 proc.).

Z kolei najlepsze informacje o tematyce kredytowej uzyskamy od pracowników ING Banku Śląskiego, mBanku i BGŻ BNP Paribas (ex aequo 87,5 proc.).

ISC_Rys3

Rysunek 3: Najlepsze placówki bankowe w podziale na scenariusze badań

Poza tym doradcy bankowi najlepiej poradzili sobie podczas rozmów informacyjnych na temat planów oszczędzania (81,2 proc.) oraz związanych z założeniem konta (78,2 proc.). Gorzej poszły rozmowy na temat zamknięcia konta (67,6 proc.) oraz oferty kredytowej (65,9 proc.).

Oczywiście należy pamiętać, że badanie przeprowadzone przez International Service Check to zarys sytuacji. Dla uzyskania w pełni miarodajnych wyników, należałoby tego typu wizyty powtarzać cyklicznie, przez dłuższy okres czasu, w każdej z placówek danego banku.

http://www.internationalservicecheck.com/pl

Previous Budowy domu. Z kosztorysem łatwiej
Next Co łączy kontrakty CFD z Forexem?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Gdzie promować się jako freelancer?

Internet to nie tylko doskonałe narzędzie do osobistej promocji, ale także najlepsze miejsce do poszukiwania zleceń. Zobacz, gdzie promować się jako freelancer w sieci i jak znaleźć atrakcyjnych zleceniodawców. Freelancer

Wiadomości 0 Comments

Opłata za polisę komunikacyjną jak za telewizję kablową czy telefon

Opłaty w formie abonamentu są nowością na rynku ubezpieczeniowym. Polski fintechowy start-up hiPRO wraz z firmą ubezpieczeniową Allianz wprowadził na rynek platformę, która pozwala na opłacanie składki w sposób elektroniczny w miesięcznych ratach. Ma

Wiadomości 0 Comments

Jak wybrać odpowiedni filtr do wody?

Czy jesteś gotowy, aby przestawić się na czystą wodę? Masz rację! Musisz zdecydować, który filtr jest najlepszy dla Ciebie i Twojej rodziny. Istnieje wiele opcji domowych filtrów do wody. Przyjrzyjmy

Wiadomości 0 Comments

Wykładzina czy dywan? Co wybrać? Zalety i wady

Projektując wnętrze mieszkania zwracamy uwagę na najdrobniejsze szczegóły. Zależy nam na kolorze farby, rozmieszczeniu elementów dekoracyjnych, a także na rodzaju dywanu lub wykładziny. Dywany i wykładziny są chętnie wybierane w

Wiadomości 0 Comments

Na co zwrócić uwagę przy wyborze funduszu inwestycyjnego ?

Przed dokonaniem wyboru funduszu inwestycyjnego dobrze jest zdobyć rzetelne informacje o prowadzącym go Towarzystwie Funduszy Inwestycyjnych (TFI). Warto przeanalizować również bieżącą i historyczną wycenę tego funduszu. Należy ponadto wybrać fundusz,

Wiadomości 0 Comments

Koniec z papierową korespondencją z banków

Zgodnie z prawem istotne informacje z banków muszą być przekazywane klientom na trwałym nośniku. Stosowane do tej pory papier lub płytę CD może już wkrótce zastąpić technologia blockchain, dobrze znana do tej

3 komentarze

 1. asicca
  29 stycznia, 15:13 Reply
  Jak dla mnie najlepszym bankiem i tak będzie PBS bez dwóch zdań. Ma dobrą ofertę i jeszcze nigdy mnie nie zawiedli.
 2. arnold
  02 lutego, 08:13 Reply
  Dla mnie najlepszym bankiem w Polsce jest Alior Bank. Do tej pory nie miałem z nimi żadnych problemów.
 3. papeż
  04 lutego, 15:24 Reply
  Ja bym się zastanowił, który bank ma najlepszą ofertę i co w ogóle oczekuję od placówki. To podstawa.

Zostaw odpowiedź