Jakie powinności ciążą na sekretarce?

Jakie powinności ciążą na sekretarce?

Sekretariat jest bardzo ważnym działem dla wielu małych i średnich firm. Właśnie tam przenosi się większość formalności i podejmuje wspólników i kontrahentów. Jakie obowiązki ciążą na sekretarce? Czy jest niezbędna do właściwego funkcjonowania przedsiębiorstwa?

Zwykle funkcję sekretarki przejmuje osoba wykształcona, kulturalna i godna zaufania, która zna i zachowuje dla siebie szczegóły prowadzonej działalności. Poza tym musi charakteryzować się komunikatywnością i elokwencją.

Oprócz osobowości idealna sekretarka powinna umiejętnie korzystać z komputera oraz wyposażenia biurowego, znać obecne problemy przedsiębiorstwa, zapraszać klientów, odpowiadać ba telefony, zarządzać korespondencją z kontrahentami oraz organizować spotkania i delegacje przełożonym oraz szefom i właścicielom.

Z całą pewnością można powiedzieć, że kondycja firmy w dużej mierze zależy od sekretariatu oraz osoby zatrudnionej na stanowisku sekretarki. Często bowiem rodzą się niespodziewane zadania do zrealizowania oraz problemy do rozwiązania. Tylko profesjonalnie przygotowana osoba da radę z biurowym chaosem.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Wszystko o leasingu operacyjnym
Next Dlaczego Polacy otwierają własne biznesy?

Może to Ci się spodoba

Mała firma 1Comments

Czy można zawiesić swoją firmę?

Każdy przedsiębiorca, który posiada małą firmę może podjąć decyzję o zawieszeniu działalności. Musi jednak pamiętać o kilku podstawowych sprawach podczas podejmowania decyzji. Co musi wiedzieć właściciel zanim zawiesi funkcjonowanie firmy?

Mała firma 0 Comments

Dlaczego Polacy otwierają własne biznesy?

Każdy pracownik zatrudniony w poważnej firmie zdaje sobie sprawę, że pracuje dla dobra wspólnego. Poza tym otrzymuje średnie wynagrodzenie i niezbyt atrakcyjny pakiet socjalny. Aby to zmienić podwładni decydują się

Mała firma 0 Comments

Jaką karę za niedopilnowanie obowiązków może ponieść pracobiorca?

Pracobiorca ponosi odpowiedzialność za szkody zaistniałe w wyniku niedopatrzenia swoich obowiązków bądź innego działania, które przyczyniło się do zwiększenia strat materialnych zakładu pracy. Jeśli biznesmen udowodni wkład podwładnego w incydent,

1 Comment

  1. Pycha
    08 września, 17:33 Reply
    Sekretarka praktycznie jest drugim szefem, bo ma za zadanie umawiać spotkania i mieć wszystko pod kontrolą i przypominać pracodawcy o ważnych spotkaniach.

Zostaw odpowiedź