7 błędów popełnianych przez sprzedającego mieszkanie

7 błędów popełnianych przez sprzedającego mieszkanie

Dom na sprzedaż – tabliczka, która nieodzownie kojarzy nam się z amerykańskimi filmami grozy. For sale nie zawsze musi jednak dotyczyć posiadłości, gdzie demony i duchy biorą górę nad pięknie zaaranżowanymi wnętrzami. W ofercie sprzedażowej rynku nieruchomości są też ciekawe okazje, które jednak wymagają odpowiedniego zaprezentowania.

141467500820444900

Artykuł przygotowany przez portal Dom.Money.pl

Sztuka sprzedaży dotyczy każdej dziedziny życia. Dotyczy także nieruchomości. Tutaj odpowiedzialność czyhająca na sprzedającym jest jednak dużo większa. Musi odpowiednio zaprezentować nieruchomość, która bądź co bądź kosztuje dużo więcej aniżeli nowa para obuwia. Pieniądze wydane na tego rodzaju inwestycje są zwykle poprzedzone długoterminowymi przemyśleniami i wątpliwościami kupującego.

Aby nie napędzać u niego lawiny pytań, warto do danej sprzedaży po prostu się przygotować. Trochę zabiegów kosmetycznych przeprowadzonych na chwilę przed odwiedzinami kupców wpłynie bardzo pozytywnie na wydźwięk nieruchomości.

O czym warto pamiętać, a raczej jakich błędów lepiej nie popełniać? Oto kilka ważnych aspektów.

Zapach karpia i polskiego schabowego

Niekoniecznie dobra kompozycja smaków, a już na pewno zapachów towarzyszących nieruchomości wystawionej na sprzedaż. Wchodzący do mieszkania z pewnością skojarzy sobie ten nieprzyjemny swąd z oparami tłuszczu i dymu, który niejednokrotnie przenikał przez wnętrze kuchni oraz jadalni. Szczególne odrzucenie poczują osoby, które stronią od domowego gotowania. Dla wszystkich odwiedzających znacznie przyjemniejszy będzie zapach owoców, kompozycji kwiatowych – na nie prawie nikt nie jest uczulony.

Ciemność, widzę ciemność

Mroczne wnętrze rodem z filmy Hitchcocka? Kiepski pomysł, biorąc pod uwagę fakt, że większość z nas boi się tego typu domów i mieszkań. Nie na darmo to właśnie tego rodzaju półmrok stał się ulubionym elementem klasycznych horrorów.

Zamiast zatem oszczędzać na świetle – rozświetl swoje mieszkanie lampami, lampeczkami oraz światłem dziennym. Do jasnych, przestronnych domów zagląda się zdecydowanie chętniej.

Fuszerki nikt nie lubi

Czy to właśnie dlatego, zapomniałeś przemalować ściany, dokleić odpadające listwy oraz wymienić pękniętą płytkę? Fuszerki nikt nie lubi. Kiepsko wykonaną robotę zwykle utożsamiamy z niskim standardem mieszkania oraz problemami, które pewnie pojawią się podczas jego użytkowania.

Pan i władca mieszkania – sprzedający

Wszyscy wiedzą, że mieszkałeś w tym miejscu kilkadziesiąt lat. Czy jednak, stawiając się po stronie kupującego, chciałbyś licytować zakup nieruchomości w jego obecności? Z kupującymi jest zwykle tak, że nie lubią utożsamiać się ze sprzedającym. Widząc go od razu mają skojarzenia z domem i nim. Zamiast widzieć w nim siebie widzą obcą osobę. Trudno jest później wymazać ten obraz.

Trochę tu za głośno

Stwierdzasz po tym, jak otworzyłeś okno. Kupujący nie lubią mieszkań usytuowanych w bliskim sąsiedztwie z ruchliwą ulicą. Niestety nie przestawimy swojego mieszkania gdzieś indziej. Nie ma wyboru, trzeba zadziałać wyobraźnią. Dobrym sposobem na zakamuflowanie hałasu dobiegającego z ulicy jest włączenie delikatnej muzyki lub radia. Oczywiście nie sprawi to wcale tego, ze hałasy znikną. Zdecydowanie jednak poprawi komfort przebywania w danym pomieszczeniu.

Sztuka negocjacji

Kolejny powód dla którego sprzedający powinien odmówić sobie przyjemności obcowania z kupującym. Zwykle jesteśmy bardzo przywiązani do danego miejsca. Nie dopuszczamy do siebie myśli o tym, że moglibyśmy sprzedać nieruchomość taniej. Niestety zwykle jest tak, że sami nie widzimy minusów, które dla innych są oczywiste. Dlatego, do negocjacji finansowych najlepiej wybrać pośrednika sprzedaży. Dajmy mu pole do popisu określając pułapy cenowe jakimi może rozporządzać.

Porządek – zakupowa kropka nad i

Z reguły nie jesteś maniakiem porządku, na czas sprzedaży nieruchomości powinieneś się jednak sprytnie zamienić w perfekcyjną panią domu. Dlaczego? Postaw się w roli kupującego. Gdybyś miał kupić mieszkanie, gdzie na każdym kroku widzisz sierść zwierząt, kurz, rozrzucone ubrania – dużo bardziej zastanawiałbyś się nad taką inwestycją. W czystym mieszkaniu znacznie łatwiej podejmuje się pozytywne decyzje!

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Źródło najważniejszych informacji o budynku
Next Pomocnik magazyniera

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 1Comments

Rating, czyli obligacje z cenzurką

Ocena wiarygodności i ryzyka związanego z emitentem lub papierem wartościowym ma bardzo duże znaczenie w odniesieniu do całego rynku finansowego. Jednak w przypadku rynku obligacji jest ono szczególnie istotne. Po

Wiadomości 0 Comments

Jak wybrać dobrego developera

Z pewnością każdy widział kiedyś jakiś reportaż lub czytał w gazetach na temat nieuczciwych developerów, którzy wzięli zaliczki i znikali w niewyjaśnionych okolicznościach, a ludzie tracili oszczędności całego swojego życia.

Wiadomości

Przybywa upadłości osób prywatnych

Od początku roku do połowy czerwca w Polsce upadło już 490 osób prywatnych. Najwięcej upadłości dotknęło mieszkańców Mazowsza, najmniej woj. opolskiego. Według przewidywań Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor w tym roku

Wiadomości 0 Comments

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju zainwestował już w Polsce 8,5 mld euro

Działalność na rynkach zagranicznych prowadzi ponad 15 tys. polskich przedsiębiorstw. Zdecydowana większość operuje w krajach Europy Zachodniej, ale uwaga krajowych firm coraz częściej znów zwraca się w stronę Ukrainy. Zdaniem Grzegorza Zielińskiego

Wiadomości 0 Comments

Dentysta nie sadysta, czyli bezbolesne leczenie zębów

Dentysta-sadysta – mówi znane powiedzenie, ale czy jest ono słuszne? Czy wizyty w gabinecie stomatologicznym faktycznie należy się bać? Wbrew pozorom wywołujące gęsią skórkę borowanie lub leczenie kanałowe wcale nie

Wiadomości 0 Comments

Pielęgnacja tapicerki ze skóry

Jeśli chodzi o tapicerkę ze skóry to może ona skutecznie dodawać uroku w samochodzie, ale jedynie w momencie, gdy będzie ona odpowiednio zadbana. Mamy więc informacje odnoszące się do tego

1 Comment

  1. gienek
    07 stycznia, 14:32 Reply
    Przede wszystkim powinniśmy wyczyścić mieszkanie i sporządzić stosowną umowę, żeby wszystko było gotowe.

Zostaw odpowiedź