Dobry program kadrowo-płacowy

Dobry program kadrowo-płacowy

Właściciele małych firm czy biur rachunkowych coraz częściej korzystają z gotowych programów komputerowych do obsługi kadrowo-płacowej. Wybór odpowiedniej aplikacji jest dosyć trudny, bowiem na rynku jest ich wiele, a wszystkie (według twórców) są najlepsze. Każda z nich posiada zarówno wady, jak i zalety.

Wymagania stawiane programom kadrowo-płacowym

Poza oczywistymi wymogami, jak choćby zgodność z obowiązującymi przepisami i funkcjonalność, program taki powinien być również przejrzysty i łatwy w obsłudze (z całą pewnością właściciel firmy nie będzie wydawać dodatkowych pieniędzy na szkolenie osoby obsługującej program, ani czekać tygodniami, aż pracownik sam nauczy się z niego korzystać). Ponadto, cena nie powinna być zbyt wysoka. Dobrze odbierane przez klientów jest również posiadanie dodatkowych zalet, wartych poniesienia ewentualnego, większego wkładu finansowego.

Zalety programu Aga – Kadry i Płace

Program Aga – Kadry i Płace ułatwia prowadzenie pełnej dokumentacji kadrowej oraz naliczanie płac i przesyłanie danych do programu Płatnik. Umożliwia również generowanie i wysyłkę e-Deklaracji. Aplikacja jest bardzo funkcjonalna i stosunkowo tania – oferowana jest już od 290 zł. Interfejs użytkownika jest przejrzysty – z lewej strony znajduje się pionowy pasek wyboru odpowiedniego trybu pracy: Kadry, Płace, Eksport do płatnika, Właściciele, Wysłane e-Deklaracje, przelew do ZUS oraz e-Archiwizacja.

Kadry

Moduł Kadry umożliwia wprowadzanie kompletnych danych wszystkich pracowników firmy (dane osobowe, stanowisko, historia zatrudnienia, ewidencja obecności itd.). Są one powiązane z kartą Płace, dzięki czemu, przy wyborze konkretnego pracownika, po przełączeniu odpowiedniej karty można oglądać jego dane płacowe.

Płace

Moduł Płace zawiera kompletne dane płacowe wszystkich pracowników (np. rodzaj umowy czy ewidencja czasu pracy). Pozwala też na automatyczne naliczanie płac oraz wysokości stawek urlopowych, ekwiwalentów, zasiłków chorobowych itp. Dane płacowe pracowników oraz informacje o składkach ZUS do rozliczenia PIT-5, eksportowane są do programu księgowego.

Deklaracje

Dzięki modułowi Deklaracje można sporządzać, drukować i wysyłać deklaracje do e-serwisu. Program obsługuje wszystkie wymagane deklaracje jak choćby PIT-11, PIT-4R, PIT-R, PIT-8AR. Program na bieżąco aktualizuje nowe wersje formularzy deklaracji.

Eksport do programu Płatnik

W aplikacji, po wygenerowaniu pliku XML zawierającego dane rozliczeniowe i zgłoszeniowe do ZUS, można go wyeksportować do programu Płatnik. Obsługiwane są wszystkie wymagane formularze ZUS, np. ZUS RCA, ZUS RSA, ZUS, RZA. Aplikacja umożliwia również naliczanie wysokości składek za Ubezpieczenie Społeczne, Ubezpieczenie Zdrowotne, Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, Fundusz Emerytur Pomostowych oraz generowanie danych do przelewu na odpowiednie konta ZUS.

Na stronie https://www.pcbiznes.pl/aga-kadry-i-place/ można szerzej zapoznać się z możliwościami programu oraz pobrać jego bezpłatną wersję próbną. Przy zakupie aplikacji firma gwarantuje zgodność z aktualnymi przepisami i oferuje 12 miesięcy bezpłatnego wsparcia i aktualizacji. Warto spróbować!

Previous Przed rozpoczęciem inwestycji, deweloper powinien wykonać badanie pod kątem skażenia gruntu
Next Księgowość online – proste i wygodne rozliczanie firmy

Może to Ci się spodoba

Firma 1Comments

Łatwiejsza relacja firmy z klientami = CRM

Konkurencja na dzisiejszym rynku jest ogromna. Setki, a nawet tysiące firm, rywalizują ze sobą na co dzień, by zdobyć jak największą rzeszę klientów, ponieważ to ma swój bezpośredni przekład na

5 zalet wynajmu biura serwisowanego

Biura serwisowane reklamowane są jako idealne rozwiązanie dla wszystkich firm. Dziś zdecydowanie jest to jedna z opcji, które zawsze warto rozważyć w pierwszej kolejności. I są takie scenariusze, w których

Jak wybrać firmę pożyczkową?

Szybko potrzebujesz dodatkowych pieniędzy i dlatego chcesz skorzystać z chwilówki? Aby darmowa pożyczka przez internet nie okazała się bardzo kosztowna, dowiedz się, jak sprawdzić pożyczkodawcę. Zajmie Ci to tylko chwilę.

Jak założyć własną drukarnię

W drukarniach zaopatrują się nie tylko wydawnictwa. Zamawia się w nich wizytówki, różne akcesoria papierowe i biurowe. Zakładając własną drukarnię nie musimy podejmować się każdego zlecenia i drukowania wszystkich przedmiotów.

Obligacje korporacyjne – Gdy biznes się zacina

Choć większość przedsiębiorców wolałaby nie brać pod uwagę niekorzystnego scenariusza, to jednak zdarza się, że rozwój firmy nie przebiega tak, jak zakładano, a biznesplan zaczyna się chwiać. Problem jest tym

Zakładam firmę 2 komentarze

Zakładamy hotel, czyli pomysł na biznes

Na rynku istnieje kilka takich branż, które będą mieć się dobrze praktycznie zawsze – bez wątpienia jest to branża ślubna, zdrowotna i urodowa, a także hotelarska. Tak, jak ludzie zawsze

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź