5 aplikacji biznesowych na komórkę przydatnych każdemu z Nas

5 aplikacji biznesowych na komórkę przydatnych każdemu z Nas

W gąszczu aplikacji mobilnych, jakie są nam polecane każdego dnia trudno jest się odnaleźć. Z natury rzeczy wybieramy te, które w danej chwili są nam potrzebne lub wydają się nam interesujące z uwagi na swoją funkcjonalność. Pośród aplikacji stricte rozrywkowych jak gry, quizy wybrać można również aplikacje edukacyjne, które w przyjazny sposób zapewnią nam rozrywkę i naukę w jednym.

Na rynku nie brakuje aplikacji dla dzieci, młodzieży, dorosłych, przedsiębiorców, specjalistów itd. W zależności od osobistych potrzeb możemy korzystać z aplikacji przydatnych w nauce języka obcego, informacyjnych, jak również pożytecznych w podróży, czy w pracy. Najczęściej sięgamy po aplikacje, które są dla nas narzędziem pracy lub służą nam informacją jak kalkulator, aktualna tabela kursów walut, czy notowań giełdowych. Bardzo często korzystamy z translatorów, które pozwalają nam szybko przetłumaczyć wyraz, zdanie, tekst. Różnorodność translatorów pozwala również na tłumaczenie ze zdjęcia tekstu.

Popularnymi aplikacjami na telefon i tablet ą również komunikatory umożliwiające dołączenie do społeczności, grupy tematycznej, jak i rozmów między znajomymi. Mając na względzie potrzeby biznesowe warto w swoim telefonie zawsze mieć pod ręką aplikacje dostarczające wiadomości z kraju i świata. Nie chodzi tu wyłącznie o pogodę, ale przede wszystkim i istotne informacje gospodarcze, polityczne. Duża popularnością wśród biznesmenów cieszą się aplikacje usprawniające zarządzanie zespołem oraz organizacje czasu. Odpowiadając na potrzeby odbiorców powstają coraz częściej aplikacje typu minutnik, które pozwalają się skoncentrować na zadaniu odcinając dostęp do sieci, mediów społecznościowych itp podaje Preply.com

Wśród przydatnych aplikacji biznesowych należy wymienić między innymi:

  • WhatsApp – aplikacja, komunikator internetowy gwarantujący połączenia audio oraz edytor tekstowy między znajomymi, użytkownikami aplikacji. Doskonale zastępuje smsy jak również komunikatory typu GG. Aplikacja ma szereg opcji jakie pozwalają na przesyłanie zdjęć, blików video jak również tekstu, a przede wszystkim pozwala na połączenia o jakości połączeń telefonicznych bez opłat. Mimo iż nie jest to jedyna w swoim rodzaju aplikacja, to zyskała ona spore grono odbiorców. Korzystanie z aplikacji jest bezpłatne co stanowi duży jej plus. Aplikacja nie emituje reklam, jest prosta w obsłudze, posiada estetyczny design. Im więcej osób korzysta z aplikacji, tym większe możliwości rozmów i kontaktów. To typowa aplikacja społecznościowa.
  • Google Translator – tak w życiu zawodowym, biznesie, jak i osobistym potrzeba jest często coś przetłumaczyć. Warto na swoim telefonie mieć zainstalowany translator. Nie chodzi tu tylko o angielski, ale o większość języków świata. Translator Google jest liderem na rynku wśród podręcznych translatorów. Nie działa idealnie, jednak z racji swej prostoty urzeka swoją funkcjonalnością co najmniej na poziomie podstawowym. Korzystając z translatora można tłumaczyć zarówno na polski, jak i z polskiego,a  co więcej można tłumaczyć wzajemnie z różnych języków. Wystarczy wkleić tekst w okno translatora by uzyskać jego tłumaczenie. Rozmaite nakładki na translatora rozszerzają jego opcje o tłumaczenia ze zdjęć poprzez dekodowanie tekstu ze skanu grafiki.
  • W biznesie czas to pieniądz. Organizacja pracy i czasu pracy jest kluczowa. Z pomocą w układaniu harmonogramu pracy przychodzi aplikacja Slack. Ułatwia ona zarządzanie projektami jak i współpracę w firmie poprzez komunikację o zasięgu kompleksowym. Doskonale Slack może zastąpić maila, zwłaszcza iż możemy niektóre informacje udostępniać dla wszystkich lub dla wybranych osób, komentować treści oraz pozostawiać własne uwagi widoczne dla określonych grup odbiorców. Aplikacja umożliwia stworzenie wirtualnego pulpitu, tablicy informacyjnej i przyspiesza przepływ informacji w  firmie. Zaletą Slack jest możliwość rozbudowy jej o funkcjonalności zewnętrznych deweloperów dostosowując jej opcje do własnych potrzeb. Wersja podstawowa aplikacji jest darmowa, aczkolwiek by wykorzystać pełny jej potencjał trzeba liczyć się z wykupieniem abonamentu, który zapewnia korzystanie z aplikacji bez ograniczeń.
  • Bardzo przydatna aplikacją w XXI wieku jest Dopbox. Coraz większe rozmiary plików przesyłanych między użytkownikami wymusiły na informatykach stworzenie alternatywy. Ta alternatywą są wirtualne dyski, chmury. Dropbox to rodzaj konta zewnętrznego dysku, który pozwala na udostępnianie treści, plików, zwykle dużych do pobrania. To popularna aplikacja w społecznościach internetowych dzielących się swoimi materiałami, pracami, zdjęciami. Prócz udostępniania istotne znaczenie ma aspekt przechowywania danych. Dane umieszczone w Dropbox nie ulegają zniszczeniu i nie przepadają wraz z komputerem skradzionym, zawirusowanym itd. Co więcej praca z Dropbox pozwala na korzystanie z różnych urządzeń bez konieczności przenoszenia treści, plików danych na kolejne urządzenia. Pozwala na prace zdalną w plikach na platformie Dropbox. Dodatkowym atutem aplikacji jest możliwość korzystania z tej samej treści jednocześnie przez większą ilość użytkowników.
  • Ciekawą i jednocześnie przydatną w prowadzeniu firmy aplikacją jest CamCard Free. To wirtualny wizytownik. Pracując w środowisku biznesowym co rusz dostajemy do rąk czyjąś wizytówkę, jednak wizytówki często się nam gubią, a ich nadmiar może utrudniać odszukanie właściwego kontaktu w razie potrzeby lub problem z przechowywaniem wizytówek. Kontakty zawsze warto mieć przy sobie. Korzystanie z CamCard Free to idealny sposób na uporządkowanie własnej książki adresowej, kontaktowej wedle swoich kryteriów szeregując kontakty zcy to tematycznie, czy tez pod względem innych cech. Z tej aplikacji korzysta już ponad sto milionów internautów. Aplikacja umożliwia wprowadzenie kontaktu poprzez skan wizytówki. Nie trzeba przepisywać danych, bowiem aplikacja ma je przetwarza lokując w odpowiednich rubrykach, tym samym przyspieszając dodawanie do kontaktów. Dane z aplikacji można importować do skrzynki mailowej jak i książki adresowej w telefonie. Dodatkiem w aplikacji jest opcja wymiany wizytówek z innymi użytkownikami aplikacji. Do dwustu wizytówek możemy zapisać w wersji bezpłatnej, jeśli zależy nam na większej ilości aplikacja wymaga opłaty. Minusem aplikacji jest obsługa w języku angielskim.

Przeczytaj też Aplikacje mobilne pomagają zaplanować podróż służbową

Każdy z nas na swoim telefonie, smartfonie posiada szereg aplikacji mniej lub bardziej przydatnych, ich intuicyjna obsługa pozwala na korzystanie z zasobów nawet przez najmłodszych. Pięć aplikacji to stosunkowo niewiele, zwłaszcza iż średnia instalowanych aplikacji na telefonach wynosi dwadzieścia. Jak widać lubimy korzystać z aplikacji mobilnych, które są nam przydatne. Ogromną zaletą aplikacji jest to, iż najczęściej powstają w odpowiedzi na potrzeby, nie zaś przeciwnie. Nieustannie doskonalone i rozszerzane a także kompatybilne  z innymi współtworzą otoczenie i środowisko wirtualnego świata, w którym spędzamy coraz więcej czasu nie tylko na rozrywce, ale i pracy zawodowej, rozwoju osobistym. Plusem aplikacji jest możliwość pomieszczenia ich bardzo wielu w niewielkim urządzeniu i to w dużej mierze bez opłat lub za niewielkie pieniądze. Wystarczy dostęp do sieci, który również z dnia na dzień tanieje i jest bardziej powszechny. Przydają się nie tylko przedsiębiorcom, ale każdemu z nas. Wybór jest ogromny, które aplikacje wybierzesz, by zainstalować w swoim telefonie zależy od Ciebie!

A teraz wszystkie osoby, które zainteresowane są biznesem międzynarodowym to zapraszamy na język angielski przez skype w Preply, gdzie wszystkie aspekty biznesowego angielskiego szybko i sprawnie podszkolicie z lektorem właśnie przy pomocy Skype dzięki czemu zaoszczędzicie czas na dojazdy.

Previous Czym jest i na czym polega miękka windykacja?
Next UE rusza z nowym programem dla rolników. Którzy rolnicy mogą liczyć na dotacje z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014 – 2020?

Może to Ci się spodoba

Który leasing lepszy: operacyjny czy finansowy?

Każdy, kto pragnie korzystać z drogiego i dobrego sprzętu musi liczyć się z kosztami. Niestety, dla wielu osób zakup samochodu lub specjalistycznego urządzenia jest nie możliwy ze względu na niskie

Deweloperzy planują coraz więcej inwestycji na warszawskiej Woli

Biznesowe centrum Warszawy przenosi się coraz bardziej na zachód. Stolica rozwija się wzdłuż linii metra, zarówno po lewej, jak i po prawej stronie Wisły. Obecnie to Wola staje się zagłębiem biznesu,

Jak nowoczesne technologie wspierają biznes?

Technologie nie tylko ułatwiają prowadzenie biznesu, ale także zmieniają go. Mają wpływ na zarządzanie przedsiębiorstwami oraz na podejmowanie strategicznych decyzji. Dziś trudno sobie wyobrazić nowoczesną firmę bez dostępu do zaawansowanych

Mikroprzedsiębiorcy chętnie wynajmują wspólną przestrzeń biurową. W Polsce jest 145 takich miejsc

W Polsce działa 145 biur coworkingowych. Ze wspólnych nowoczesnych przestrzeni biurowych, które oferują nie tylko dostęp do biurek, lecz także m.in. do sal konferencyjnych czy internetu, coraz chętniej korzystają start-upy i freelancerzy.

Tworzenie koncepcji marketingowej dla biznesu

Skuteczny marketing może przynieść Twojej firmie wiele korzyści. Mając to na uwadze, przyjrzymy się wszystkiemu, co musisz wiedzieć o tworzeniu strategii marketingowej. Tworzenie koncepcji marketingowej dla biznesu Skuteczny marketing może

Produkcja elementów plastikowych – jak wybrać najlepszą firmę?

Tworzywa sztuczne są wykorzystywane w wielu branżach. Możliwości ich zastosowania są praktycznie nieograniczone. Jeżeli szukasz profesjonalnej firmy, która zajmuje się produkcją elementów plastikowych, sprawdź, czym się kierować podczas jej wyboru!

1 Comment

  1. kobieta
    19 listopada, 17:57 Reply
    Akurat ten translator bym stąd wyrzuciła, a dlaczego? Dlatego, że często robi błędy i nie tłumaczy dokładnie, tak jak chcemy.

Zostaw odpowiedź