Dobry program kadrowo-płacowy

Dobry program kadrowo-płacowy

Właściciele małych firm czy biur rachunkowych coraz częściej korzystają z gotowych programów komputerowych do obsługi kadrowo-płacowej. Wybór odpowiedniej aplikacji jest dosyć trudny, bowiem na rynku jest ich wiele, a wszystkie (według twórców) są najlepsze. Każda z nich posiada zarówno wady, jak i zalety.

Wymagania stawiane programom kadrowo-płacowym

Poza oczywistymi wymogami, jak choćby zgodność z obowiązującymi przepisami i funkcjonalność, program taki powinien być również przejrzysty i łatwy w obsłudze (z całą pewnością właściciel firmy nie będzie wydawać dodatkowych pieniędzy na szkolenie osoby obsługującej program, ani czekać tygodniami, aż pracownik sam nauczy się z niego korzystać). Ponadto, cena nie powinna być zbyt wysoka. Dobrze odbierane przez klientów jest również posiadanie dodatkowych zalet, wartych poniesienia ewentualnego, większego wkładu finansowego.

Zalety programu Aga – Kadry i Płace

Program Aga – Kadry i Płace ułatwia prowadzenie pełnej dokumentacji kadrowej oraz naliczanie płac i przesyłanie danych do programu Płatnik. Umożliwia również generowanie i wysyłkę e-Deklaracji. Aplikacja jest bardzo funkcjonalna i stosunkowo tania – oferowana jest już od 290 zł. Interfejs użytkownika jest przejrzysty – z lewej strony znajduje się pionowy pasek wyboru odpowiedniego trybu pracy: Kadry, Płace, Eksport do płatnika, Właściciele, Wysłane e-Deklaracje, przelew do ZUS oraz e-Archiwizacja.

Kadry

Moduł Kadry umożliwia wprowadzanie kompletnych danych wszystkich pracowników firmy (dane osobowe, stanowisko, historia zatrudnienia, ewidencja obecności itd.). Są one powiązane z kartą Płace, dzięki czemu, przy wyborze konkretnego pracownika, po przełączeniu odpowiedniej karty można oglądać jego dane płacowe.

Płace

Moduł Płace zawiera kompletne dane płacowe wszystkich pracowników (np. rodzaj umowy czy ewidencja czasu pracy). Pozwala też na automatyczne naliczanie płac oraz wysokości stawek urlopowych, ekwiwalentów, zasiłków chorobowych itp. Dane płacowe pracowników oraz informacje o składkach ZUS do rozliczenia PIT-5, eksportowane są do programu księgowego.

Deklaracje

Dzięki modułowi Deklaracje można sporządzać, drukować i wysyłać deklaracje do e-serwisu. Program obsługuje wszystkie wymagane deklaracje jak choćby PIT-11, PIT-4R, PIT-R, PIT-8AR. Program na bieżąco aktualizuje nowe wersje formularzy deklaracji.

Eksport do programu Płatnik

W aplikacji, po wygenerowaniu pliku XML zawierającego dane rozliczeniowe i zgłoszeniowe do ZUS, można go wyeksportować do programu Płatnik. Obsługiwane są wszystkie wymagane formularze ZUS, np. ZUS RCA, ZUS RSA, ZUS, RZA. Aplikacja umożliwia również naliczanie wysokości składek za Ubezpieczenie Społeczne, Ubezpieczenie Zdrowotne, Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, Fundusz Emerytur Pomostowych oraz generowanie danych do przelewu na odpowiednie konta ZUS.

Na stronie https://www.pcbiznes.pl/aga-kadry-i-place/ można szerzej zapoznać się z możliwościami programu oraz pobrać jego bezpłatną wersję próbną. Przy zakupie aplikacji firma gwarantuje zgodność z aktualnymi przepisami i oferuje 12 miesięcy bezpłatnego wsparcia i aktualizacji. Warto spróbować!

Previous Przed rozpoczęciem inwestycji, deweloper powinien wykonać badanie pod kątem skażenia gruntu
Next Księgowość online – proste i wygodne rozliczanie firmy

Może to Ci się spodoba

Dobre wynagrodzenie i benefity najlepiej motywują menadżerów do pracy

Zdecydowana większość menadżerów uznaje benefity pozapłacowe za istotny czynnik wpływający na zadowolenie z pracy. Największą popularnością wśród nich cieszą się dodatkowa opieka medyczna, służbowy samochód oraz szkolenia. Coraz bardziej doceniają oni atrakcyjność

System ISO 9001 w małej firmie

System Zarządzania Jakością ISO 9001 jest międzynarodowa normą określającą wymagania, które powinien spełniać system zarządzania jakością w organizacji. Wprowadzony on może zostać zarówno w wielkiej jaki i małej firmie –

Dlaczego mała firma powinna zainwestować w centralę telefoniczną

Wielu początkujących przedsiębiorców i właścicieli małych firm sądzi, że centrala telefoniczna dla firm to zbędny wydatek, który sprawdza się tylko w przypadku dużych przedsiębiorstw. Czy tak jest naprawdę? Okazuje się,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post