Formalności przy założeniu agencji nieruchomości
Aby założyć agencję nieruchomości należy spełnić określone warunki ustawowe. Najważniejszym wymogiem jest zarejestrowanie działalności w CEIDG lub KRS.
Założenie działalności związanej z pośrednictwem różni się zakresem warunków, jakie trzeba zrealizować, aby otworzyć tego rodzaju firmę.
Człowiek, który chce założyć agencję nieruchomości musi być wpisana do CEIDG, jako osoba fizyczna, która prowadzi działalność gospodarczą. Może ono być prowadzone także w formie spółek osobowych, i spółdzielni. Ewidencja działalności gospodarczej przebiega poprzez złożenie wniosku przez osobę fizyczną o wpis do CEIDG z użyciem formularza w formie elektronicznej, który jest możliwy do pobrania na stronie internetowej. Wniosek o wpis może też zostać złożony osobiście lub za pomocą listu poleconego.
Według przepisów, pośrednictwo w obrocie nieruchomościami jest czynnością wykonywaną przez pośredników. Pośrednikiem jest osoba fizyczna, która ma licencję zawodową. W związku z tym, osoby, które chcą prowadzić działalność gospodarczą w obszarze pośrednictwa w handlu nieruchomościami powinni uzyskać licencję zawodową lub zatrudnić pośrednika. Uzyskanie licencji wymaga skończenia studiów podyplomowych i 6 miesięcznej praktyki. Zatrudnienie licencjonowanego pośrednika wiąże się z tym, że przyjmie on na siebie pełną odpowiedzialność zawodową za działalność ogółu pracowników biura.
Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.
Dziękujemy za wypełnienie formularza!
Może to Ci się spodoba
Zmiany w prawie zawodowym w Polsce
W tym roku została przyjęta aktualizacja prawa mówiąca o deregulacji 21. zawodów oraz nowelizacji 21. ustaw. To istotny fakt, ponieważ dotyczy ponad 200 tysięcy Polaków i liczną część przedsiębiorstw gospodarczych.
Co warto zawrzeć w biznesplanie?
Rozpoczęcie działalności gospodarczej wiąże się z koniecznością skonstruowania dobrego biznesplanu. Dobrze napisany konspekt działalności gospodarczej pomoże nam zdobyć aprobatę banku, jeśli zwracamy się do niego w celu otrzymania kredytu. Cechy
Niepełnoletni przedsiębiorca – możliwe ale kłopotliwe
Prowadzenie działalności gospodarczej w przypadku osoby niepełnoletniej jest możliwe, jednak ze względu na brak ewentualnych dodatkowych uregulowań jest to działanie praktycznie nieuzasadnione. Zgodnie z przepisami ustawy o swobodzie działalności gospodarczej,
Skąd pieniądze na start dla firmy?
Każdy młody przedsiębiorca, który ma w planach otwarcie swojej działalności gospodarczej musi posiadać ciekawy pomysł i wkład własny uzależniony od branży. Zwykle jednak stacjonarne firmy pochłaniają duże nakłady finansowe na
Wszystko o handlu obwoźnym
Obecnie dużym zainteresowaniem cieszy się handel obnośny, czyli mobilna sprzedaż towarów i usług. Zwykle to sprzedający przyjeżdża do kupca lub puka do drzwi wszystkich mieszkańców osiedla, aby przedstawić swoją ofertę.
Na co zwrócić uwagę podczas pisania biznesplanu?
Biznesplan to podstawa dla przedsiębiorców, którzy chcą otworzyć własną firmę. Jest zbiorem planów, prognoz oraz mechanizmów, które zostaną zastosowane, gdy firma będzie funkcjonować. Jak profesjonalnie przygotować kreatywny i niepowtarzalny biznesplan?
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to skomentuj post