Polska niesprzyjającym państwem dla nowych przedsiębiorców?

Polska niesprzyjającym państwem dla nowych przedsiębiorców?

Według badań Polska jest określana za kraj nie przyjazny prowadzeniu działalności gospodarczej. Wiąże się to z przeprowadzanymi kontrolami, niejasnymi przepisami oraz brakiem elastyczności w prawie dla biznesmenów. Najwięcej roszczeń do urzędników, Urzędu Skarbowego i działań podatkowych.

Podatnicy mają zawsze myśli, iż kwestie niejasne rozwiązuje się na ich niekorzyść. Niewątpliwie odmienne w polskich procesach jest to, iż za nieprawidłowo wyznaczony podatek trzeba najpierw zapłacić, a później wnioskować o jego ponowne ustalenie. Dodatki z tytułu wydatków uzyskania dochodów przysługują się nielicznym, ponieważ każdego roku limituje się lista wydatków zaliczanych do tego rodzaju kosztów.

Jednym z powodów likwidacji przedsiębiorstw w pierwszym etapie ich aktywności jest strata ich płynności finansowej. Aby otrzymać zapłatę od klienta należy wystawić rachunek i odprowadzić podatek VAT, na którego pokrycie przed przelaniem należności nie stać małe firmy.

Idąc do urzędów dostrzegamy przekonanie, iż urzędnik mówi zawsze niepodważalną prawdę. Wniesienie skargi na owego pracownika albo zażalenia na określoną przez niego decyzję jest teoretycznie dostępne, ale trwa długo. Wniosek musi przejść szereg jednostek biurowych i trafić do zwierzchnika konkretnego urzędnika. Większość z nas rezygnuje na etapie złożenia zażalenia, a pracownicy urzędów państwowych nie czują odpowiedzialności za wykonywane czynności.

Ponadto nieelastyczne dla biznesmenów są przepisy, które nakazują dołączenie do prostych wniosków szereg zaświadczeń od innych placówek.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.



* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Kiedy można wystawić zwolnienie lekarskie?
Next Dlaczego warto pisać biznesplan?

Może to Ci się spodoba

Mała firma 0 Comments

Jak obniżyć koszty zatrudnienia pracowników w czasie kryzysu?

Od kilku lat wszystkie firmy borykają się z problemami finansowymi. Bezpośredni wpływ ma na to sytuacja gospodarcza i ekonomiczna na świecie. Nie ma już naiwnego, który wierzy w ,,krainę dobrobytu”.

Mała firma 0 Comments

Czy istnieją skuteczne metody motywacyjne dla pracowników?

Motywacja pracownika to jeden z najważniejszych schematów na poprawienie efektywności oraz jakości pracy. Metod oraz zagrań taktycznych jest wiele, aczkolwiek jednak pensja zwykle bywa największym motorem napędowym. Jakich sposobów pozapłacowych

Mała firma 0 Comments

Wymiana kas fiskalnych po 1 października 2013 roku

Od początku kwietnia 2013 roku weszło w życie nowe rozporządzenie w sprawie kas fiskalnych. Jedna z najważniejszych zmian odnosi się do paragonów. Do 30 września 2013 roku podatnicy mają czas

Mała firma 0 Comments

Czy sprzedaż okazjonalna musi być ewidencjonowana?

W kraju często odbywają się różnorodne kiermasze i dożynki. Gospodynie domowe sprzedają swoje wypieki, a rzemieślnicy rzeźby przez nich wytworzone. Czy muszą oni kupić kasę rejestrującą? Według prawa każda sprzedaż

Mała firma 0 Comments

Nowa porównywarka Komorkomat.pl – test abonamentów bez telefonu

Wybierając abonament zazwyczaj rozważamy oferty z dołączonym telefonem. W zależności od jego modelu ceny bywają różne, ale często zdarza się, że już te ze średniej półki oferowane są za symboliczną

Mała firma 0 Comments

Jak firma powinna wynagrodzić autora utworu?

Każdy zatrudniony, który w ramach zobowiązań służbowych sporządza projekty, ma prawo do 20% zysków związanych z każdym zleceniem. Zupełnie inaczej ustalenia prawne traktują twórców i autorów. Czy mają więcej praw?

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź