Wydatki na wyjazd służbowy w koszty firmowe

Wydatki na wyjazd służbowy w koszty firmowe

Wyjazd pracownika w celach służbowych zwykło nazywać się delegacją. Efektem zorganizowania takiej podróży jest rozliczenie opłat transportowych i posiłków oraz zakwalifikowanie wszystkich wydatków jako kosztów uzyskania przychodu. Czy każda delegacja powinna być udokumentowana na druku delegacyjnym? Jak postępować z księgą przychodów i rozchodów?

Zadaniem zatrudnionych jest branie udziału w wyjazdach delegacyjnych. Mogą to być kursy, konferencje, targi czy spotkania z kontrahentami. Warunek jest jeden, czynności te muszą być organizowane poza miejscem zamieszkania podwładnego lub siedzibą przedsiębiorstwa.

Sposób zapisywania wyjazdów do kosztów uzależniony jest od wybranych rozwiązań księgowych przedsiębiorcy. Ważne, żeby wszystkie informacje były jasno przekazane i nie wzbudzały najmniejszych wątpliwości. W odniesieniu do druków delegacyjnych (druki na użytek przedsiębiorstwa) trzeba natychmiastowo uzupełnić po odbyciu podróży służbowej. Ważne będzie umieszczenie danych osobowych, powodu wyjazdu oraz kosztów związanych z podróżą.

Prawo podatkowe nie określa dokładnie czynności postępowania w przypadku zakwalifikowania delegacji do kosztów. Jednak zachowanie porządku w dokumentacji stanowczo ułatwi przedstawienie najważniejszych druków i wydatków.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.



* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Czy trzeba odprowadzać podatek od przychodów z reklam internetowych?
Next Czy wpłata całego zobowiązania może być traktowana jako zaliczka?

Może to Ci się spodoba

Mała firma 0 Comments

Jak wykorzystać technologie do minimalizacji kosztów?

Dział IT przynosi w każdym zakładzie spore koszty. Jednakże wprowadzenie niektórych urządzeń do życia firmy powoduje minimalizacje wydatków w porównaniu klasycznym schematem postępowania. W co opłaca się, więc zainwestować? Coraz

Mała firma 0 Comments

Połowa firm ma oprogramowanie bez ważnej licencji. Przedsiębiorcy muszą liczyć się z karami

Braki licencyjne to duży problem polskich firm. Badania wskazują, że połowa firma korzysta z oprogramowania bez ważnej licencji. Jego łączna wartość w Polsce to ok. 2 mld zł rocznie – szacuje IDC.

Mała firma 0 Comments

Jak oblicza się wskaźnik wystarczalności funduszy?

Rozpoczęcie nowych działań w firmie wiąże się z dużym kapitałem. Mogą one pochodzić zarówno ze środków własnych firmy, jak i z funduszy zewnętrznych. Decyzja o zrealizowaniu nowego projektu w firmie

Mała firma 1Comments

Czy polskie firmy powinny kupować chińskie produkty?

Nikogo już nie dziwi, że większość towarów w sklepach pochodzi z Chin. Są tanie, prezentują niską jakość, nietrwałość konstrukcji i często wytworzone są z niebezpiecznych materiałów. Czy opłaca się przywozić

Mała firma 0 Comments

Czym charakteryzuje się niepełnosprawność?

Niepełnosprawność to dysfunkcja cielesna lub umysłowa, która uniemożliwia normalne życie. Niejednokrotnie w wykonywaniu codziennych obowiązków potrzebna jest obecność osób trzecich. Czy niepełnosprawność utrudnia karierę zawodową? W zgodzie z przepisami sprzed

Mała firma 0 Comments

Co sprawdza inspektor pracy?

Najważniejszym obowiązkiem inspektora pracy jest kontrolowanie przedsiębiorstwa pod kątem respektowania zasad BHP oraz przestrzegania prawa pracy. Kontrola prowadzona jest wyrywkowo lub na podstawie zgłoszenia. Jakie mandaty grożą niepokornym właścicielom firm?

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź