Inkubator przedsiębiorczości – propozycja dla studentów

Inkubator przedsiębiorczości – propozycja dla studentów

Z jednej strony rynek potrzebuje nowych produktów, potencjału wykształconych ludzi i rozwiązań, które proponuje nauka, z drugiej zaś, przedsiębiorczy studenci chcący wdrażać w życie swoje idee i osiągać sukces w biznesie rzadko dysponują odpowiednimi środkami finansowymi, by rozpocząć samodzielną działalność gospodarczą. Inkubatory przedsiębiorczości spełniają oczekiwania zarówno rynku jak i młodych biznesmenów.

Akademickie inkubatory przedsiębiorczości dedykowane dla studentów i ludzi nauki mają na celu wykorzystanie potencjału intelektualnego i technicznego uczelni oraz transferu wyników prac naukowych do gospodarki.

Inkubator użycza korzystającym z jego pomocy studentom własnej osobowości prawnej, numeru NIP i REGON. Zapewnia wsparcie czysto techniczne (np. pomieszczenia do prowadzenia działalności), prawne i księgowe oraz pośrednio finansowe (dzięki temu, że student nie musi otwierać własnej działalności gospodarczej, nie jest on obarczony kosztami ubezpieczenia społecznego, które na początku prowadzenia firmy stanowi spore obciążenie).

Student korzystający z pomocy inkubatora prowadzi działalność zarobkową, jednak nie może zawierać żadnych umów, które skutkowałyby powstaniem zobowiązań na okres dłuższy niż 1 miesiąc. Dlaczego miesiąc? Bo taki okres wypowiedzenia obowiązuje studenta, który zdecyduje się opuścić inkubator.

Studenci są zobligowani do uiszczania określonych kwot z tytułu udziału w działalności inkubatora, jednak ta opłata jest zdecydowanie niższa od kosztów utrzymania biura, mediów, ubezpieczenia społecznego itp.

Inkubatory przedsiębiorczości społecznej przeznaczone są do aktywizowania grup osób bezrobotnych, niepełnosprawnych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym. Tego rodzaju pomoc organizują samorządy lub organizacje pozarządowe.

Inkubatory społeczne pomagają w prowadzeniu działalności gospodarczej przede wszystkim przez udostępnianie pomieszczeń, sprzętu biurowego itp., ale również przez przeprowadzanie spotkań motywacyjnych, szkoleń z zakresu zdobywania środków na prowadzenie działalności gospodarczej, czy pomoc z dziedziny księgowości i prawa.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Kiedy pracodawca zwalnia z obowiązku świadczenia pracy
Next Na danych można zarobić. Uczą się tego kolejne branże, m.in. telekomy i banki

Może to Ci się spodoba

Mała firma 1Comments

Czy przedsiębiorcy zarabiają dużo?

Wielu podwładnych dużych firm i korporacji prognozuje założenie własnej działalności gospodarczej. Powodów takiego planu zawodowego jest kilka. Aczkolwiek zazwyczaj najbardziej ceniona jest niezależność decyzyjna i materialna. Ile zarabia zwykły przedsiębiorca?

Kiedy firma musi prowadzić pełną księgowość?

Sprawnie prowadzona księgowość, to podstawa każdego biznesu. Jest to szczególnie trudne, gdy prowadzimy firmę za granicą. Kogo obowiązuje konieczność prowadzenia pełnej księgowości firmy? Jak sobie z nią poradzić? Na czym

Polskie firmy inwestują trzy razy więcej niż międzynarodowe korporacje

Statystyczny polski przedsiębiorca ma niespełna 45 lat, jest dobrze wykształcony i pracowity – taki obraz wyłania się z raportu „Przedsiębiorcy odczarowani” przygotowanego przez Polityka Insight na zlecenie Polskiej Rady Biznesu. Polscy przedsiębiorcy są

2 komentarze

  1. mąż
    07 sierpnia, 16:29 Reply
    Czy każdy student ma prawo skorzystać z takiego inkubatora, czy trzeba spełniać jeszcze jakieś dodatkowe warunki?
  2. Marcin
    08 sierpnia, 12:11 Reply
    Genialna sprawa, przynajmniej tak wygląda. Świetnie, że młodzi ludzie mają sposobność do rozwijania przedsiębiorczych umiejętności. Pytanie tylko, dlaczego wciąż jest tego tak mało? Nie narzekam, bo naprawdę wszystko idzie w dobrym kierunku i wierzę głęboko, że z czasem będzie coraz lepiej.

Zostaw odpowiedź