Jak wyremontować stary dom lub mieszkanie?
Chcesz wyremontować swój dom? Jak zacząć? Jak zaplanować prace, aby ich nie skomplikować? Co zrobić z zawartością? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym nowym artykule na blogu.
Najczęstsze powody remontu starego domu lub mieszkania to zakup po okazyjnej cenie lub odziedziczenie go. Jest to skomplikowane zadanie, które wymaga dokładnego planowania i dużo pracy. Najtrudniejszym zadaniem jest usunięcie wszystkich przedmiotów z nieruchomości.
Możesz mieć wiele z nich, a niektóre mogą powodować poważne problemy. Przed rozpoczęciem remontu, pomyśl o tym, jak pozbyć się gruzu po sprzątaniu. Zastanów się także, kto będzie odbierał stare meble. Pomyśl także o kolejnych etapach renowacji.
Zacznij od usuwania mebli podczas remontu starego domu
Istnieje wiele rzeczy pozostawionych w starych domach, w tym używane meble, urządzenia i sprzęt audio-video. Wiele z tych przedmiotów jest zbyt dużych, aby można je było wynieść, zwłaszcza jeśli znajdują się na wyższych piętrach. Co gorsza, nie powinny one trafić do miejskiego kontenera na śmieci.
Jak pozbyć się ich legalnie i szybko? W najlepszej sytuacji są osoby, które posiadają własny samochód dostawczy. Mogą po prostu rozładować samochód i zawieźć go do najbliższej stacji odbioru odpadów komunalnych (PSZOK).
Jeśli nie dysponujesz wystarczająco dużym pojazdem, masz dwie możliwości. Pierwszą z nich jest zaplanowanie sprzątania w czasie zbiórki odpadów wielkogabarytowych. Praktyczniejszą opcją jest wynajęcie kontenera od firmy. Po zakończeniu prac firma odbierze pojemnik i zajmie się jego legalną utylizacją. Wiele z tych firm oferuje pomoc przy opróżnianiu domu.
Przeczytaj również: 9 Wskazówek do przeczytania przed rozpoczęciem renowacji domu
Co należy zmienić i od czego zacząć przy remoncie mieszkania?
Przed rozpoczęciem remontu należy zastanowić się, które części budynku wymagają poprawy. W pierwszej kolejności zmiany są wymagane w starych domach.
- Dach: Zarówno poszycie dachu, jak i więźba dachowa będą wymagały wymiany.
- Ogrzewanie: W starych budynkach najczęściej spotykane są piece kaflowe, które jednak mimo pięknego wyglądu nie są przyjazne ani ekonomicznie, ani ekologicznie.
- Okna: Najprawdopodobniej będą nieszczelne i będą wymagały wymiany
- Układ ścian: Jest to cecha charakterystyczna dla starych budynków. Zakłada on małe, ciemne pomieszczenia. Dlatego konieczne może okazać się wyburzenie niektórych ścian.
- Instalacje: W starym domu warto wyremontować instalacje: wodną, elektryczną i gazową.
- Szambo: Jeśli dom nie jest podłączony do kanalizacji, konieczne jest wybudowanie nowego szamba.
- Schody: W najlepszym przypadku będą wymagały renowacji. Czasami może być konieczna ich całkowita wymiana.
- Garaż: Podczas remontu starego domu, ważne jest, aby dodać garaż lub zmodyfikować jeden z istniejących pokoi.
Może to Ci się spodoba
Ubezpieczyciele stawiają na polisy spersonalizowane
Nowe technologie zmieniają ofertę firm ubezpieczeniowych. Dzięki gromadzonym i przetwarzanym danym ubezpieczyciele mogą lepiej ocenić ryzyko podczas przygotowywania oferty dla klienta. Coraz więcej firm stawia też na rozwiązania telematyczne, które będą dostarczać
10 korzyści z przyjmowania płatności bezgotówkowych
Wszędzie wokół słyszysz o zaletach płatności bezgotówkowych, ale ciągle zastanawiasz się, czy to na pewno właściwe rozwiązanie dla Twojego biznesu? Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, jakie korzyści możesz osiągnąć,
Programiści najbardziej pożądanymi pracownikami na rynku. Ich zarobki idą w górę
Digitalizacja firm wymaga różnych prac programistycznych, dlatego zapotrzebowanie na informatyków rośnie. W Polsce lukę szacuje się na 50 tys. osób, ale globalnie nawet na 2 mln wakatów. Możliwość rozwoju i atrakcyjne
Czy możliwe jest odzyskanie majątku z przedwojennej spółki?
Okres działań wojennych pamiętany jest jako czas wyjątkowo dotkliwy i bolesny. Nie tylko dla zwykłych ludzi, ale również dla przedsiębiorców. Dzień po dniu utracili swoje firmy, mienie, dobytki całego życia.
Rekordowe zainteresowanie obligacjami skarbowymi
Rosnąca inflacja, niskie stopy procentowe i związane z tym niskie oprocentowanie lokat bankowych sprawiły, że na obligacje skarbowe Polacy wydali w 2017 roku ponad 6,8 mld zł. Podobny wynik zanotowano ostatnio w 2008 roku.
Setki milionów złotych z unijnych funduszy na modernizację kolei
Centrum Unijnych Projektów Transportowych zarządza portfelem europejskich funduszy w wysokości 25 mld euro. Pieniądze do 2023 roku zostaną przeznaczone na projekty infrastrukturalne. Ten rok rozpoczął się podpisaniem czterech kolejnych umów o dofinansowanie
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to skomentuj post