Czy w Internecie znajdziemy poprawne informacje prawne?

Czy w Internecie znajdziemy poprawne informacje prawne?

W Internecie znajduje się wiele stron, które zamieszczają porady prawne. Niestety wiele z nich podaje nieprawdziwe informacje, co powoduje tzw. „dezinformację w Internecie”, dlatego chcąc uzyskać zgodną z prawdą poradę należy bardzo ostrożnie dobierać źródła tekstów.

Wiele widniejących w Internecie profesjonalnych portali i blogów zawiera dużo przydatnych rad i wiadomości, jednakże jednocześnie funkcjonują też strony, na których specjalnie zamieszczane są wprowadzające w błąd lub nieprawdziwe porady. Występuje wiele rodzajów na „dezinformację w Internecie”. Jednym z nich jest włamanie do funkcjonującej już witryny i zmiana zawartych w niej danych w celu szerzenia dezinformacji.

Poszukując wiadomości lub porady prawnej należy ostrożnie dobierać internetowe źródła informacji. Jeżeli trafimy na jakieś interesujące i przydatne teksty na stronie internetowej nie możemy mieć pewności, że osoba, która je opublikowała posiada na ich temat profesjonalną wiedzę.

Warto wiedzieć, że oprogramowania i książki zwierają ostrzeżenie, że dane w nich zawarte nie są poradą prawną i nie mogą nią być, dlatego w celu jej otrzymania należy się zgłosić się do prawnika. Gdy mamy do czynienia z faktycznym zagadnieniem prawnym, które odnosi się do nas bezpośrednio, nic tak nie zastąpi szczegółowej analizy i konkretnej porady prawnej jak szczera rozmowa z osobą posiadającą w tym doświadczenie zawodowe. Tylko takie postępowanie daje sukces i pomyślne dla nas rozwiązanie nurtującej nas sprawy.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.



* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Kto może otrzymać refundację za zatrudnienie młodocianego?
Next Jak uniknąć podwójnego opodatkowania w USA?

Może to Ci się spodoba

Spółki 1Comments

Likwidacja spółki z o.o. a nowe interesy

Likwidacja spółki z o.o. zgodnie z przepisami zawartymi w Kodeksie spółek handlowych jest zbiorem działań podejmowanych przez jej likwidatorów, zmierzających do zakończenia działalności tej spółki. Takimi działaniami mogą być np.

Spółki 0 Comments

Dobra kondycja finansowa, czy upadłość – oceni sąd

Niewypłacalność to stan, w którym podmiot nie może wywiązywać się na bieżąco ze swoich zobowiązań. Kodeks cywilny nie zawiera definicji niewypłacalności. Ocena, czy taki stan osoby zobowiązanej jest faktem pozostawiona

Prawo dla firm 0 Comments

Rośnie liczba katastrof naturalnych. Powodują o 20 proc. wyższe straty niż kilka lat temu

Każda katastrofa naturalna kosztuje dziś gospodarkę znacznie więcej, niż miało to miejsce w przeszłości. Gdyby wielka powódź z 2010 roku miała miejsce w tym roku, straty przekroczyłyby 16 mld zł, czyli byłyby wyższe

Podatki 1Comments

Fiskus ściągnie bieżący VAT od upadłej spółki

Jeżeli wierzytelność z tytułu VAT powstała dopiero po ogłoszeniu upadłości spółki, to naczelnik urzędu skarbowego słusznie wyegzekwował ją z majątku spółki, zamiast zgłosić sędziemu komisarzowi – orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny.

Prawo dla firm 0 Comments

Czy istnienie Państwowej Inspekcji Pracy jest uzasadnione?

Zgodnie z postanowieniami znajdującymi się w Kodeksie pracy muszą istnieć instytucje, które nadzorują przedsiębiorców oraz jakość na miejscach pracy. Wśród nich jest Państwowa Inspekcja Sanitarna, która posiada szeroki zakres zobowiązań

Prawo dla firm 0 Comments

Polska stała się jedną wielką strefą inwestycji

Zlikwidowanie bariery, która powodowała, że małe i średnie przedsiębiorstwa nie mogły korzystać z dobrodziejstw zwolnień podatkowych, to największa zaleta ustawy o wspieraniu nowych inwestycji – mówi Przemysław Sztandera, prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Obowiązująca

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź