Jak uchronić firmę od bankructwa?
W styczniu i lutym ubiegłego roku w Polsce wyrejestrowano ponad 50 tysięcy firm. W tym samym czasie działalność uruchomiło jedynie 40 tysięcy przedsiębiorców. Najgorzej dzieje się w sklepach detalicznych, a najlepiej w Internecie. Czy można uniknąć likwidacji własnego biznesu? Jak funkcjonować świadomie?
Handel detaliczny to obecnie najgorsza branża dla właścicieli małych i średnich firm. Największe kłopoty mają ci, którzy zajmują się sprzedażą na miejskich targowiskach, bazarach oraz niewielkich sklepikach osiedlowych. Specjaliści obserwują, że coraz mniej młodych osób interesuje się założeniem działalności handlowej i wybiera bardziej rozwojowe i przyszłościowe dziedziny. Ze statystyk wynika, że mali sprzedawcy częściej likwidują interes niż otwierają nowe.
Dotychczas siłą polskiego handlu byli właśnie mali i lokalni sprzedawcy, którzy dostarczali produkty dla niewielkiej liczby odbiorców. Niezależnie od wysokości dochodów zawsze znajdowały grupę docelową i wiernych klientów. W ostatnich latach sytuacja diametralnie się zmienia i przyczynia do degradacji niewielkich punktów handlowych. Powodem takiego stanu rzeczy mogą być działania konsolidacyjne oraz wchłanianie przed duże korporacje międzynarodowe. Są to kroki gwarantujące stabilną pozycję rynkową, systematyczne przychody oraz spokojną przyszłość.
Wcale nie lepiej wiedzie się przedsiębiorcom usługowym, którzy narzekają na zmienne ceny paliw. Takie wahania dotykają przede wszystkim firm transportowe oraz logistyczne.
Złe wieści płyną także na temat przemysłu produkcyjnego, w którym z miesiąca na miesiąc działa coraz mniej samodzielnych jednostek. Według prognoz w najbliższym czasie przewidywane są zmiany na lepsze, jednak nie potrafią zbyt długo. Te, które przeżyły okres kryzysu i załamania gospodarczego rozwijają się zdecydowanie, przyjmują nowych pracowników, starają się odzyskiwać straty.
Niebezpieczna sytuacja ekonomiczna na świecie powoduje, że samozatrudnienie przestało być gwarancją wysokich zysków. Zdesperowani i zawiedzeni przedsiębiorcy powracają do poprzednich miejsc pracy i wybierają etatowe zajęcia.
Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.
Dziękujemy za wypełnienie formularza!
Może to Ci się spodoba
Służebność przesyłu – co może zyskać właściciel gruntów?
Codziennie do każdego domu czy budynku za pomocą sieci przesyłowej i dystrybucyjnej dostarczana jest energia, woda czy też gaz. Instalacje służące do ich dostarczenia bardzo często zlokalizowane są na gruntach
Bezpieczna giełda – poszukiwany priorytet
Wśród giełd transportowych, jakie możemy spotkać na polskim rynku panuje trend przyciągania coraz większej liczby użytkowników. I niestety bardzo często odbija się to negatywnie na jakości zawieranych na niej transakcji.
W przyszłym roku będą obowiązywać nowe przepisy Kodeksu pracy. Ograniczenia w umowach na czas określony
Za niecałe pół roku wejdą w życie zmiany w Kodeksie pracy. Po podpisie prezydenta nowelizacja czeka na opublikowanie w Dzienniku Ustaw. Nowe przepisy wprowadzą inne zasady zatrudniania w oparciu o umowę na czas określony. Pracodawca będzie
Czy warto założyć jednoosobową spółkę z o.o.?
Nie wszyscy wiedzą, że spółka z ograniczoną odpowiedzialnością może posiadać jedynie jednego udziałowca. Czym różni się więc taki podmiot od tego, który posiada co najmniej kilku wspólników? Jakie są jego
Rząd zajmie się kolejnymi ułatwieniami dla przedsiębiorców
Kolejne projekty w ramach pakietu „100 zmian dla firm” trafią na posiedzenie rządu. Będzie to duża nowelizacja Kodeksu postępowania administracyjnego, która ma przyspieszyć procedury, a także pakiet wierzycielski, który ułatwi przedsiębiorcom odzyskiwanie
Duże zmiany w przepisach o ochronie danych. Firmy nie są gotowe na kompleksowe zarządzanie nimi
RODO wejdzie w życie już w piątek. Dostosowanie się do nowych przepisów całkowicie zmieni rolę branży IT w kontekście ochrony prywatności i będzie wymagać ścisłej współpracy wszystkich struktur organizacyjnych w firmie. Część z nich wciąż nie jest
1 Comment
Zofia1200
22 marca, 17:54