Czy prawa autorskie są chronione w Internecie?
W Internecie szukamy różnych informacji na ciekawe na dla nas tematy. Czy mamy prawo je tak do woli kopiować? Jak chronione są prawa twórcy w mobilnym świecie?
Złamanie praw autorskich to przestępstwo bez względu na to, w jaki sposób osoba nieupoważniona udostępniła informacje z chronionego źródła. Niestety przekroczenia tego rodzaju w sieci są częstym zjawiskiem. Przestępcy uważają, że skoro takie działania to codzienność, powinny być one dozwolone. Niestety tak nie jest.
Kopiujemy wszyscy i wszystko. Uczniowie szukają rozwiązanych zadań domowych, studenci treści do prac inżynierskich i magisterskich, czasem słyszymy także o złamaniu praw twórcy przez lokalne autorytety.
Ponieważ oryginalność artykułów upublicznianych w Internecie jest ważna, niejednokrotnie mówimy o krokach redaktorów mających na celu ochronę ich intelektualnych osiągnięć. To, że coś jest dostępne nie znaczy, że może być wykorzystywane przez każdego dla prywatnych korzyści.
Pamiętajmy, nie każda aktywność w sieci jest dozwolona. Za naruszanie praw autorskich twórcy grozi odpowiedzialność cywilna. Ofiara przestępstwa może domagać się zadośćuczynienia pieniężnego oraz likwidacji przyczyn nielegalnego wykorzystania jej oryginalnych patentów.
Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.
Dziękujemy za wypełnienie formularza!
Może to Ci się spodoba
O czym mówi umowa prawno-autorska?
Każdy twórca, który planuje oddać, udostępniać lub tworzyć nowe dzieła musi zabezpieczyć się i zawrzeć umowę prawno-autorską. O czym wspomnieć, aby nie zadziałać na swoją niekorzyść? Jakie informacje są obowiązkowe?
Umowa z wydawcą – jak zabezpieczyć swoje finanse?
Coraz więcej osób zachęconych spektakularnymi sukcesami autorów, którzy pojawiali się na rynku księgarskim „znikąd”, próbuje swoich sił pisząc własne książki. Kiedy książka już powstanie kolejnym krokiem jest zawarcie umowy z
Czy fotografie są chronione prawem autorskim?
Prawo autorskie ma za misję chronić różnorodność. Zgodnie z obecnym prawem fotografie są oznaczane, jako sztuka, więc są objęte przez zasady prawa indywidualnego. Warto pamiętać jednak, iż opisana ochrona posiada
Jakie zapisy umieścić w umowie o autorskich prawach osobistych?
Zgodnie z prawem autorskie prawa osobiste nie są poddawane zrzeczeniu i są niezbywalne. Wynika to z charakteru tych praw i ich wyróżnienia. Autorskie prawa osobiste wyrażają indywidualną więź twórcy z
Jak zastrzega się znak firmowy?
Wielu przedsiębiorców zdaje sobie sprawę, że zachowają oryginalność tylko wtedy, gdy zastrzegą wszystkie znaki firmowe. Jak powinni to zrobić? O czym muszą pamiętać przede wszystkim? Podstawowym krokiem jaki powinien wykonać
Jakie znaki towarowe nie mogą być chronione przez prawo ochronne?
Według regulacji prawnych odnoszących się do własności przemysłowej, znak ochronny może być chroniony prawem ochronnym, jeżeli nie ma rejestracyjnych przeszkód. Prawo ochronne nie może zostać udzielone dla oznaczeń, które: 1.
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to skomentuj post