System ISO 9001 w małej firmie

System ISO 9001 w małej firmie

System Zarządzania Jakością ISO 9001 jest międzynarodowa normą określającą wymagania, które powinien spełniać system zarządzania jakością w organizacji. Wprowadzony on może zostać zarówno w wielkiej jaki i małej firmie – niezależnie od branży i rynku.

Wprowadzenie systemu ISO bez wątpienia jest procesem drogim jak i czasochłonnym, ale również wymagającym od pracowników firmy czynnego udziału. A ostatni etap wprowadzania, czyli etap certyfikacji, który kończy się uzyskaniem certyfikatu ISO 9001, na pewno jest też momentem stresującym dla właścicieli firmy. Nawet po otrzymaniu certyfikatu firma przez kolejne lata poddawana jest audytom kontrolnym, których celem jest zweryfikowanie czy wszystkie procesy funkcjonują poprawnie.

Pytanie zatem brzmi, dlaczego małe firmy, które zazwyczaj dysponują mniejszymi środkami na rozwój, a także szkolenia dla pracowników decydują się na taką inwestycję?

Decydują się, bo:

  • Są przekonane, że dzięki temu wzrośnie ich prestiż na rynku i będą mogły liczyć na nowych klientów krajowych i zagranicznych. ISO 9001 jest znakiem potwierdzającym wysoką jakość oferowanych usług oraz produktów.
  • Ich obecny, duży klient, wprowadził w swoich strukturach system i nie chcą w jego oczach wypaść gorzej, a wręcz przeciwnie dać jemu do zrozumienia, że współpracuje z profesjonalną i inwestującą w swój rozwój i pracowników firmą.
  • Brak ISO 9001 zamknie im możliwość eksportu produktów do niektórych krajów, gdzie posiadanie jego jest wymagane.
  • Firma chce poprawić i polepszyć funkcjonowanie swojego przedsiębiorstwa i uważa, że wprowadzenie systemu ISO 9001 jej w tym pomoże.

Z argumentów przedstawionych powyżej wynika, że wprowadzenie systemu rzeczywiście jest zasadne z punktu widzenia biznesowego. Warto jednak jeszcze przy tym wszystkim zainwestować w pracowników, tak aby cała kadra posiadała specjalistyczną wiedzę w tym zakresie, oczywiście dostosowaną do stanowiska.

Wiele jednostek szkoleniowych organizuje szkolenia ISO 9001, na których uczestnicy poznają system zarówno od strony teoretycznej jak i praktycznej.

Szkolenia ISO 9001 trwają zazwyczaj 3-5 dni i kończą się uzyskaniem certyfikatu.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.



* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Znaczki pocztowe – zapomniany sposób na biznes
Next Budżet domowy – jak go kontrolować?

Może to Ci się spodoba

Leasing 0 Comments

Opłaty leasingowe. Jakie opłaty poniesiesz korzystając z leasingu?

Zdecydowałeś się na leasing nowego lub używanego auta w firmie? Miesięczne raty leasingowe to nie wszystko, bo poza nimi powinieneś liczyć się też z czynszem inicjalnym oraz opłatami dodatkowymi za

Kiedy możliwe stosowanie kompensaty zobowiązań

Kiedy przedsiębiorca jest jednocześnie wierzycielem i dłużnikiem swojego kontrahenta, a ten nie reguluje swojego zobowiązania w terminie, można skorzystać z możliwości kompensacji. Kompensata pozwala na umniejszenie własnego zobowiązania wobec nieterminowego

EAGLE podsumowuje rok 2017

Początek nowego roku to czas podsumowań ubiegłych dwunastu miesięcy i planów na przyszłość. Dla firmy POWER – TECH był to okres wytężonej pracy i wzmożonej aktywności, jak również dynamicznego rozwoju rynków –

Jak założyć spółkę przez Internet?

Założenie spółki z o.o. przez internet, a dokładnie w systemie S24, pozwala nam zaoszczędzić mnóstwo czasu oraz pieniędzy, ponieważ opłaty związane z całym procesem rejestracji spółki są znacznie niższe. Jednak

Mała firma 0 Comments

Dług w wyniku nieściągalnych należności – jak nie wpaść w błędne koło zadłużenia?

Prowadząc własną działalność gospodarczą bardzo łatwo stać się ogniwem w łańcuchu zadłużenia. Czasem słyszy się tłumaczenia dłużników, że nie są w stanie uregulować własnych zobowiązań, gdyż nie mogą ściągnąć należności

Obligacje korporacyjne – Śmieciowe, czy wysokodochodowe?

Na naszym wciąż jeszcze młodym rynku papierów dłużnych firm, trudno jeszcze wyodrębnić wyraźnie widoczne jego segmenty. Na świecie jednak już od dawna funkcjonuje podział na obligacje zwykłe i „śmieciowe”. Mimo

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź