System ISO 9001 w małej firmie
System Zarządzania Jakością ISO 9001 jest międzynarodowa normą określającą wymagania, które powinien spełniać system zarządzania jakością w organizacji. Wprowadzony on może zostać zarówno w wielkiej jaki i małej firmie – niezależnie od branży i rynku.
Wprowadzenie systemu ISO bez wątpienia jest procesem drogim jak i czasochłonnym, ale również wymagającym od pracowników firmy czynnego udziału. A ostatni etap wprowadzania, czyli etap certyfikacji, który kończy się uzyskaniem certyfikatu ISO 9001, na pewno jest też momentem stresującym dla właścicieli firmy. Nawet po otrzymaniu certyfikatu firma przez kolejne lata poddawana jest audytom kontrolnym, których celem jest zweryfikowanie czy wszystkie procesy funkcjonują poprawnie.
Pytanie zatem brzmi, dlaczego małe firmy, które zazwyczaj dysponują mniejszymi środkami na rozwój, a także szkolenia dla pracowników decydują się na taką inwestycję?
Decydują się, bo:
- Są przekonane, że dzięki temu wzrośnie ich prestiż na rynku i będą mogły liczyć na nowych klientów krajowych i zagranicznych. ISO 9001 jest znakiem potwierdzającym wysoką jakość oferowanych usług oraz produktów.
- Ich obecny, duży klient, wprowadził w swoich strukturach system i nie chcą w jego oczach wypaść gorzej, a wręcz przeciwnie dać jemu do zrozumienia, że współpracuje z profesjonalną i inwestującą w swój rozwój i pracowników firmą.
- Brak ISO 9001 zamknie im możliwość eksportu produktów do niektórych krajów, gdzie posiadanie jego jest wymagane.
- Firma chce poprawić i polepszyć funkcjonowanie swojego przedsiębiorstwa i uważa, że wprowadzenie systemu ISO 9001 jej w tym pomoże.
Z argumentów przedstawionych powyżej wynika, że wprowadzenie systemu rzeczywiście jest zasadne z punktu widzenia biznesowego. Warto jednak jeszcze przy tym wszystkim zainwestować w pracowników, tak aby cała kadra posiadała specjalistyczną wiedzę w tym zakresie, oczywiście dostosowaną do stanowiska.
Wiele jednostek szkoleniowych organizuje szkolenia ISO 9001, na których uczestnicy poznają system zarówno od strony teoretycznej jak i praktycznej.
Szkolenia ISO 9001 trwają zazwyczaj 3-5 dni i kończą się uzyskaniem certyfikatu.
Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.
Dziękujemy za wypełnienie formularza!
Może to Ci się spodoba
Jakie są metody prognozowania sprzedaży? Poznaj narzędzia od FlowDog
Prognozowanie sprzedaży to idealny sposób na to, by przewidywać przyszłe przychody i efektywnie zarządzać zasobami. To dzięki precyzyjnym prognozom możliwe jest podejmowanie świadomych decyzji strategicznych, które wpływają na rozwój firmy,
Jak zadbać o skuteczną reklamę dla swojej firmy?
Dotarcie do klientów w dobie XXI wieku jest zarazem bardzo proste i niezwykle trudne. Z jednej strony Internet daje nam możliwości dotarcia do dowolnej grupy docelowej, a z drugiej strony
Branża motoryzacyjna zabiega o ręce do pracy
Lipiec był kolejnym miesiącem wzrostów rejestracji nowych samochodów. Od początku roku zarejestrowano o ponad 12 proc. więcej aut osobowych i dostawczych niż w analogicznym okresie 2017 roku. Wzrosty notują też producenci części i akcesoriów,
Alternatywne spółki inwestycyjne nowością na polskim rynku kapitałowym
Nowością na polskim rynku jest format inwestycyjnych spółek alternatywnych, czyli funduszy typu private equity/venture capital, ale o mniejszym zakresie działania i pozyskującym środki na inwestycje z emisji własnych akcji. Taki model działania umożliwia
4 zalety współpracy z doradcą kredytowym
Nie da się ukryć, że każdy z nas w życiu prędzej czy później będzie musiał zdecydować się na zaciągnięcie kredytu. Może przytrafić się nam bowiem wiele sytuacji, w których będziemy
Walka o pracowników się zaostrza
Coraz więcej branż zmaga się z niedoborem pracowników. Problem z rekrutacją może negatywnie wpływać na funkcjonowanie firmy i znacznie podnosić koszty pozyskania pracowników. Dlatego coraz więcej firm stawia na budowanie wizerunku dobrego pracodawcy,
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to skomentuj post