System ISO 9001 w małej firmie

System ISO 9001 w małej firmie

System Zarządzania Jakością ISO 9001 jest międzynarodowa normą określającą wymagania, które powinien spełniać system zarządzania jakością w organizacji. Wprowadzony on może zostać zarówno w wielkiej jaki i małej firmie – niezależnie od branży i rynku.

Wprowadzenie systemu ISO bez wątpienia jest procesem drogim jak i czasochłonnym, ale również wymagającym od pracowników firmy czynnego udziału. A ostatni etap wprowadzania, czyli etap certyfikacji, który kończy się uzyskaniem certyfikatu ISO 9001, na pewno jest też momentem stresującym dla właścicieli firmy. Nawet po otrzymaniu certyfikatu firma przez kolejne lata poddawana jest audytom kontrolnym, których celem jest zweryfikowanie czy wszystkie procesy funkcjonują poprawnie.

Pytanie zatem brzmi, dlaczego małe firmy, które zazwyczaj dysponują mniejszymi środkami na rozwój, a także szkolenia dla pracowników decydują się na taką inwestycję?

Decydują się, bo:

  • Są przekonane, że dzięki temu wzrośnie ich prestiż na rynku i będą mogły liczyć na nowych klientów krajowych i zagranicznych. ISO 9001 jest znakiem potwierdzającym wysoką jakość oferowanych usług oraz produktów.
  • Ich obecny, duży klient, wprowadził w swoich strukturach system i nie chcą w jego oczach wypaść gorzej, a wręcz przeciwnie dać jemu do zrozumienia, że współpracuje z profesjonalną i inwestującą w swój rozwój i pracowników firmą.
  • Brak ISO 9001 zamknie im możliwość eksportu produktów do niektórych krajów, gdzie posiadanie jego jest wymagane.
  • Firma chce poprawić i polepszyć funkcjonowanie swojego przedsiębiorstwa i uważa, że wprowadzenie systemu ISO 9001 jej w tym pomoże.

Z argumentów przedstawionych powyżej wynika, że wprowadzenie systemu rzeczywiście jest zasadne z punktu widzenia biznesowego. Warto jednak jeszcze przy tym wszystkim zainwestować w pracowników, tak aby cała kadra posiadała specjalistyczną wiedzę w tym zakresie, oczywiście dostosowaną do stanowiska.

Wiele jednostek szkoleniowych organizuje szkolenia ISO 9001, na których uczestnicy poznają system zarówno od strony teoretycznej jak i praktycznej.

Szkolenia ISO 9001 trwają zazwyczaj 3-5 dni i kończą się uzyskaniem certyfikatu.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.



* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Znaczki pocztowe – zapomniany sposób na biznes
Next Budżet domowy – jak go kontrolować?

Może to Ci się spodoba

Zakładam firmę 4 komentarze

Czy warto założyć warsztat motocyklowy?

Założenie własnego warsztatu motocyklowego to bez wątpienia ogromne wyzwanie. Trzeba posiadać nie tylko wiedzę, ale i umiejętności, doświadczenie oraz wykazywać duże zaangażowanie. Czy w tej branży można dużo zarobić? W

Koncesja na alkohol – jak ją zdobyć?

Sprzedaż alkoholu to dość dochodowy interes, dlatego wielu właścicieli sklepów z artykułami spożywczymi stara się wprowadzić wyskokowe napoje do swojej oferty. Stara się, lecz nie zawsze może to zrobić. Na

Mała firma 1Comments

Praca kuriera – kto się do niej nadaje?

Gdyby nie kurierzy, nasze zakupy robione w sklepach internetowych musiałyby być do nas dostarczane tradycyjną pocztą. Chyba nie trzeba mówić, że czas oczekiwania na przesyłkę znacząco by się wydłużył. Jak

Ile kosztuje otwarcie własnej pizzerii?

Jeszcze kilka lat temu pizzerie były uważane za bardzo łatwy i dochodowy biznes. Powstawały w szybkim tempie i przyciągały klientów zainteresowanych jedzeniem typu fast food. Z czasem jednak realia się

Buty i ubrania robocze dla pracownika – postaw na jakość!

Odzież robocza i ochronna jest powszechnie wykorzystywana na większości stanowisk pracy. Jej noszenie wynika nie tylko z potrzeby pracownika, ale też z obowiązku, jaki nakładają przepisy technologiczne, sanitarne oraz te

Polskie firmy zaczynają się automatyzować

Do 2019 roku wartość sprzedaży robotów przemysłowych na świecie będzie rosła średnio o 13 proc. rocznie – wynika z danych IFR. Coraz popularniejsze stają się niewielkie, przyjazne użytkownikom roboty współpracujące (tzw. koboty).

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź