Firmy racjonalizują wydatki na podróże służbowe

Firmy racjonalizują wydatki na podróże służbowe

Przedsiębiorcy ograniczą wydatki na podróże służbowe, takie wnioski płyną z badań TNS Polska, przeprowadzonych na zlecenie Amadeus Polska. W Polsce 20 proc. firm wydaje rocznie na ten cel od 500 tys. do miliona złotych, są i takie, które wydają wielokrotność tej sumy. W 2015 roku aż 72% zakładów pracy ograniczy swój budżet na delegacje o co najmniej 8 procent.

Wszystkiemu winne są koszty podróży służbowych. Aby je ograniczyć blisko połowa firm (45% badanych) planuje zmniejszyć liczbę delegacji, a 53 proc. zredukuje koszty delegacji przez obniżenie standardów odbywanych podróży (podróż tańszymi środkami lokomocji, niższą klasą, tańsze hotele itp.).

Z badań wynika, że choć w 62 proc. przedsiębiorstw funkcjonuje polityka podróży służbowych, to w większości przypadków nie ma osoby wyznaczonej do zarządzania kosztami delegacji. W opinii ekspertów efektywne zarządzanie podróżami pracowników pozwoliłoby na znaczną redukcję ich kosztów.

W prognozach na 2015r. widoczna jest tendencja do racjonalizacji podróży służbowych, minimalizowania kosztów i precyzowania standardów dotyczących delegacji obowiązujących w firmach. Chęć wdrożenia polityki podróży służbowych zgłasza 9 proc. badanych, które do tej pory tego zrobiły. 1/3 przedsiębiorstw planuje korzystać z narzędzi IT w procesach zarządzania delegacjami, a 19% firm chce zwiększyć kontrolę pracowników odbywających podróże służbowe.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.



* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Utylizacja majątku firmy – jak udokumentować i kiedy się opłaca?
Next Kiedy współmałżonek decyduje o sprawach firmy?

Może to Ci się spodoba

Inwestycje firm w wykorzystanie surowców wtórnych przynoszą oszczędności i chronią środowisko

Odpady produkcyjne wykorzystywane jako surowce wtórne – to główne założenie gospodarki obiegu zamkniętego. Mądre zarządzanie zasobami ma w dłuższej perspektywie poprawić jakość powietrza, ale też zwiększyć konkurencyjność polskich przedsiębiorstw. Oznacza bowiem

Kredyt inwestycyjny – na co można go przeznaczyć?

Zapewnienie ciągłości rozwoju firmy spędza sen z powiek wielu przedsiębiorcom. W zdecydowanej większości przypadków szeroko rozumiana rozbudowa biznesu wymaga bowiem posiadania znacznych nakładów finansowych. Jednym ze sposobów zdobycia kapitału jest

Większość firm nie obniża kompleksowo kosztów energii

W przypadku co trzeciej firmy energochłonnej koszt energii stanowi powyżej 7 proc. ceny końcowej produktu. Wprowadzenie odpowiedniej polityki zarządzania energią elektryczną może poprawić wyniki finansowe przedsiębiorstwa. W ramach oszczędności ponad

Shell otwiera nową siedzibę największego centrum usług biznesowych w Europie

Firma Shell właśnie zainaugurowała nowe biuro jednej z największych małopolskich inwestycji – Shell Business Operations. Zatrudnieni w centrum menadżerowie podejmują strategiczne dla firmy decyzje, które mają przełożenie na globalny rynek. Ponad 2,7 tys.

Do połowy stulecia rolnictwo będzie musiało wyżywić 10 mld ludzi

Pogodzenie upraw z ochroną środowiska i różnorodności biologicznej to dla rolników duże wyzwanie. Od stanu środowiska naturalnego zależy w dużej mierze jakość plonów. Z drugiej strony – do połowy tego stulecia rolnictwo będzie musiało

Firmy szukają sposobów na ograniczenie wydatków i zwiększenie mobilności swoich pracowników

Tylko około 30 proc. pracowników w firmach ma do dyspozycji samochód służbowy. Pozostali muszą używać aut prywatnych lub transportu publicznego. Dlatego firma może zdecydować się na car-sharing, czyli usługę współdzielenia samochodu.

1 Comment

  1. face
    07 sierpnia, 16:26 Reply
    Nie ma się co dziwić, że nie chcą pracodawcy dawać na wyjazdy służbowe. Przecież to dla nich ogromny wydatek jak by nie patrząc.

Zostaw odpowiedź