Firmy racjonalizują wydatki na podróże służbowe
Przedsiębiorcy ograniczą wydatki na podróże służbowe, takie wnioski płyną z badań TNS Polska, przeprowadzonych na zlecenie Amadeus Polska. W Polsce 20 proc. firm wydaje rocznie na ten cel od 500 tys. do miliona złotych, są i takie, które wydają wielokrotność tej sumy. W 2015 roku aż 72% zakładów pracy ograniczy swój budżet na delegacje o co najmniej 8 procent.
Wszystkiemu winne są koszty podróży służbowych. Aby je ograniczyć blisko połowa firm (45% badanych) planuje zmniejszyć liczbę delegacji, a 53 proc. zredukuje koszty delegacji przez obniżenie standardów odbywanych podróży (podróż tańszymi środkami lokomocji, niższą klasą, tańsze hotele itp.).
Z badań wynika, że choć w 62 proc. przedsiębiorstw funkcjonuje polityka podróży służbowych, to w większości przypadków nie ma osoby wyznaczonej do zarządzania kosztami delegacji. W opinii ekspertów efektywne zarządzanie podróżami pracowników pozwoliłoby na znaczną redukcję ich kosztów.
W prognozach na 2015r. widoczna jest tendencja do racjonalizacji podróży służbowych, minimalizowania kosztów i precyzowania standardów dotyczących delegacji obowiązujących w firmach. Chęć wdrożenia polityki podróży służbowych zgłasza 9 proc. badanych, które do tej pory tego zrobiły. 1/3 przedsiębiorstw planuje korzystać z narzędzi IT w procesach zarządzania delegacjami, a 19% firm chce zwiększyć kontrolę pracowników odbywających podróże służbowe.
Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.
Dziękujemy za wypełnienie formularza!
Może to Ci się spodoba
Co warto wiedzieć na temat umowy zlecenia?
W dzisiejszych czasach zdobywanie zatrudnienia wymaga ogromnej cierpliwości i kreatywności w poszukiwaniach (atrakcyjne CV, przekonujący list motywacyjny, dobre portfolio). Problemy ekonomiczne oraz gospodarcze spowodowały, że na rynku pracy brakuje ciekawych
Składki na pracownicze plany kapitałowe to nie tylko koszt dla firm
Dzięki pracowniczym planom kapitałowym wypłacana w przyszłości emerytura może wynieść nie 25–30 proc. ostatniej pensji, tylko ok. połowy. Rząd zakłada, że do programu przystąpi 75 proc. uprawnionych, czyli ok. 8,5 mln Polaków.
Bez innowacji firmy ubezpieczeniowe przegrają walkę o klientów
Zmieniające się oczekiwania klientów i pojawienie się na rynku nowych graczy – insurtechów, które mają lepiej dostosowane do ich potrzeb produkty – wymusza na ubezpieczycielach zwrot ku innowacjom i wdrażanie cyfrowych rozwiązań.
Ataki hakerów stają się coraz bardziej wyrafinowane. Mogą doprowadzić nawet do upadku firmy
Cyberbezpieczeństwo staje się jednym z kluczowych obszarów inwestowania każdej firmy, bo ataki hakerów są coraz bardziej wyrafinowane i kosztowne. Z badania Cisco wynika, że w ubiegłym roku ponad połowa cyberataków spowodowała straty finansowe
Jak oszczędzić na biurze?
Prowadzenie własnej firmy jest związane z wieloma kosztami, które, zwłaszcza dla początkujących przedsiębiorców, bywają zbyt obciążające. Są sposoby pozwalające zredukować wydatki związane z prowadzeniem własnej działalności – dzięki temu firma
Umowa zlecenie – „śmieciówka”, czy uczciwa propozycja
Wiele osób, którzy świadczą pracę na podstawie umowy zlecenie zastanawia się czym kieruje się pracodawca zawierając z nimi umowę cywilnoprawną, a nie umowę o pracę. Czasem nie wiemy również co
1 Comment
face
07 sierpnia, 16:26