Systemy zabezpieczeń dla firm – co wybrać, by zapewnić najlepszą ochronę?
Budynek przedsiębiorstwa to miejsce, w którym przechowuje się ważne dokumenty, pieniądze, sprzęty. W przypadku pożaru, włamania, czy innego niespodziewanego zdarzenia, poniesione straty mogą być ogromne, a niektóre wręcz nie do odrobienia. By im zapobiegać, warto wybrać odpowiedni system zabezpieczeń dla firm.
Na rynku istnieje spory wybór systemów zabezpieczeń dla firm. Decyzja o wyborze zależy od celu, jaki powinien spełniać system zabezpieczeń. Można wybrać różnego rodzaju alarmy antywłamaniowe, czujniki dymne lub monitoring. Warto zastanowić się, jakie niebezpieczeństwa mogą grozić budynkowi firmy. Często jest to nie tylko włamanie, ale na przykład wandalizm lub zaprószenie ognia. Warto rozważyć to przed zakupem.
Dowiedz się więcej o systemach zabezpieczeń w serwisie Konsalnet.
Detektory ruchu
Podstawowym zabezpieczeniem przed włamaniem są czujniku ruchu. Ich działanie jest proste – wysyłają promieniowanie podczerwone na określone pole. Jeśli czujnik wykryje zmianę promieniowania w danym polu (gdzie temperatura będzie wyższa od otoczenia), włączy alarm.
Niektóre czujniki ruchu mają pewien margines błędu – alarm może włączyć się na przykład wtedy, gdy w budynku biega kot lub mysz. Warto więc w magazynach lub w innych miejscach, gdzie istnieje ryzyko wystąpienia gryzoni, skorzystać z dokładniejszych czujników ruchu.
Działanie czujników ruchu oparte jest na falach elektromagnetycznych lub ultradźwiękowych. Detektory na bieżąco monitorują przestrzeń przed sobą i na tej podstawie uruchamiają alarm. Najbardziej zaawansowane urządzenia są wstanie wykryć sylwetkę obiektu i na podstawie modelu zidentyfikować, czy jest to człowiek.
Najbardziej optymalną cenę w stosunku do jakości mają detektory działalności i wtargnięcia. Ich dużą zaletą jest możliwość zamontowania w dowolnym obszarze budynku. Jeżeli na przykład są założone w oknach, zareagują podczas zbicia szyby. Tutaj wyróżnić można dwa typy czujników: detektory akustyczne oraz inercyjne, zwane także wibracyjnymi.
Jak wybrać system alarmowy?
Teoretycznie system alarmowy można stworzyć we własnym zakresie – potrzeba dobrego elektryka i kilku czujek. Warto jednak podkreślić, że samodzielnie wykonany system nie będzie tak dobrym zabezpieczeniem, jak system alarmowy założony przez profesjonalną firmę ochroniarską. Poza zapewnieniem odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa, specjaliści są w stanie zapewnić monitoring budynku przez 24 godziny na dobę. Dzięki temu w każdym przypadku włączenia alarmu odpowiedni patrol zostanie wysyłany na miejsce zdarzenia. Pozwala to zareagować możliwie najszybciej na włamanie, a nie liczyć na to, że syrena alarmu spłoszy potencjalnego złodzieja.
Może to Ci się spodoba
Deklaracja PIT 37 – co to jest i kto musi ją wypełnić w 2021 roku?
Co roku każdy podatnik musi rozliczyć się z urzędem skarbowym. Wiele osób, które po raz pierwszy przystępują do tego rodzaju rozliczenia, zastanawia się, jak to zrobić i który PIT należy
Jak wypromować start-up. Wszystko o reklamie nowych projektów biznesowych
Każdy kto zmierzył się z założeniem własnej działalności gospodarczej wie, że pomysł to dopiero początek biznesowej przygody. Czy zakończy się sukcesem, zależy od wielu czynników. Jednym z ważniejszych jest skuteczna
Przed świętami liczba przesyłek wzrasta o 70 proc. Firmy kurierskie szykują się do szczytu już od września
Blisko połowa Polaków zamierza w tym roku kupić prezenty przez internet – wynika z badania Deloitte. Wydatki w tym kanale wzrosną o 8,6 proc., podczas gdy budżet na prezenty w ogóle ma być tylko o 3,4 proc.
Duże polskie przedsiębiorstwo traci rocznie średnio 14 mln dolarów
Choć decydenci w firmach są świadomi konsekwencji związanych z przerwami w dostępie do systemu IT, to problem wciąż narasta. W ubiegłym roku na świecie duże firmy miały średnio po 15 takich nieplanowanych przestojów.
Jak nowoczesne technologie wspierają biznes?
Technologie nie tylko ułatwiają prowadzenie biznesu, ale także zmieniają go. Mają wpływ na zarządzanie przedsiębiorstwami oraz na podejmowanie strategicznych decyzji. Dziś trudno sobie wyobrazić nowoczesną firmę bez dostępu do zaawansowanych
Jakie korzyści płyną z wdrożenia systemu rozliczania czasu pracy w produkcji?
Najnowsze badania pokazują siłę takich systemów – samo ich zainstalowanie powoduje bardzo korzystne zmiany w zachowaniach pracowników, prowadzące do wyższej efektywności. Przede wszystkim wzrasta wydajność pracowników, zmniejsza się liczba spóźnień
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to skomentuj post