Jak połączyć pracę z inwestowaniem na giełdzie?

Niezależnie czy jest to praca na etacie, czy prowadzimy swój własny biznes, wspinanie się na coraz wyższe szczeble kariery lub poszerzanie zakresu własnej działalności zabiera niezwykle duże pokłady czasu. Motywacją, która stoi za naszymi staraniami jest w większości przypadków chęć poprawy jakości naszego życia, co w dużej mierze wiąże się z wartością zarabianych pieniędzy. Niestety poświęcając tak dużo czasu pracy zapominamy o tym, że posiadany przez nas kapitał może na nas też pracować.

Jak tego dokonać? Możliwości jest kilka. Naturalnie w większości odpowiadamy na to pytanie stwierdzając, iż wolne środki możemy zainwestować na lokacie. Jest to wyjście zawsze lepsze od trzymania wolnych środków w przysłowiowej skarpecie. Niemniej jednak odkładanie pieniędzy na lokacie to nie jest inwestycja. Lokata ma zapewnić, aby ulokowane środki nie traciły na wartości, dając jedynie minimalną premię powyżej stopy inflacji.

Kolejną, choć już zdecydowanie rzadziej wykorzystywaną formą lokowania oszczędności są fundusze inwestycyjne. W tym wypadku wybieramy wpierw interesujący nas rodzaj funduszu. Możemy wyróżnić fundusze akcji, rynku pieniężnego, papierów dłużnych, stabilnego wzrostu, czy też fundusze mieszane. W zależności od akceptowalnego przez nas poziomu ryzyka i oczekiwanego zysku z inwestycji następnie możemy wybrać konkretne fundusze z poszczególnych kategorii. Wybranie takiego sposobu pomnażania oszczędności daje dam realną możliwość zgromadzenia większej ilości środków. Niemniej jednak zakupując jednostki funduszu inwestycyjnego powierzamy nasze własne pieniądze w ręce zarządzających, nad którymi nie mamy bezpośrednio kontroli. Warto pamiętać o tym, że wielokrotnie sami nawet pomimo braku dużego doświadczenia mamy możliwość osiągnięcia zdecydowanie wyższych stóp zwrotu z zainwestowanych środków niż za pośrednictwem funduszy inwestycyjnych, które niejednokrotnie pobierają wysokie opłaty za zarządzanie aktywami, niezależnie od osiąganych wyników.

Początkowo może wydawać się to niezwykle ciężkie. „To nie dla mnie” – takie zdanie zdarza się często słyszeć, po pierwszym spotkaniu z giełdą. Niemniej jednak wystarczy skorzystać z odpowiedniego narzędzia, aby proces inwestycji na giełdzie stał się o wiele prostszy. Odpowiedzią na brak doświadczenia i brak dużej ilości czasu jest Squaber. Zaawansowane algorytmy, których stworzenie zajęło kilka lat, analizują na bieżąco kondycję wszystkich notowanych spółek nie tylko na warszawskim, lecz również i na nowojorskim parkiecie. W aplikacji znajduje się nie tylko opis działalności każdej ze spółek, struktura akcjonariatu, czy komunikaty dotyczące tej spółki, lecz przede wszystkim automatyczna analiza finansowa, dzięki której wystarczy tylko rzut oka, aby ocenić kondycję spółki. Ponadto rozwijane i wielokrotnie przetestowane systemy na bieżąco analizują setki wykresów notowań poszczególnych spółek w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych. W wypadku znalezienia interesującej spółki, której akcje notowane są w atrakcyjnej cenie, aplikacja powiadomi Cię spersonalizowanym alertem – na adres email lub wprost poprzez aplikację mobilną na telefonie.

2016-09-16_11h45m06s_012_

W ten sposób nie poświęcając wielu godzin na analizę, można skorzystać z możliwości osiągnięcia wyższych stóp zwrotu niż to z lokaty, czy z inwestycji w fundusze inwestycyjne, nie płacąc przy tym za zarządzanie środkami. Dzięki temu zebranie potrzebnych oszczędności, czy to na wymarzoną podróż, czy na emeryturę, może zająć o wiele mniej czasu. Naturalnie inwestowanie w akcje wiąże się z ryzykiem, czego należy być w pełni świadomym. Jeżeli jednak podejdziemy do lokowania własnych środków z należytą starannością, wymarzone cele finansowe mogą zostać zrealizowane szybciej niż sobie to wyobrażamy.

Previous Systemy zabezpieczeń dla firm – co wybrać, by zapewnić najlepszą ochronę?
Next Polisa na życie szyta na miarę – od czego uzależnić jej wybór?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Europa Środkowo-Wschodnia szybko goni kraje zachodnie. Postęp przyciąga inwestorów zagranicznych

To, co w Europie Zachodniej zajmowało 40 lat, w Europie Środkowo-Wschodniej dzieje się w ciągu 10 – przekonuje Gérard Bourland, dyrektor generalny Grupy Veolia w Polsce. Szybki postęp sprawia, że inwestorzy zagraniczni chętnie lokują

Wiadomości 0 Comments

Rozpoczął się gorący okres dla e-sklepów i firm kurierskich

Dla branży kurierskiej i e-commerce grudzień to najgorętszy okres w roku. Sezon zakupów przedświątecznych zaczął się już podczas wyprzedaży w Black Friday, kiedy zakupy zrobiło nawet 7 mln Polaków. Liczba nadawanych paczek rośnie

Wiadomości 0 Comments

Inwestycje branży IT nabierają tempa. Mimo wysokich zarobków na rynku brakuje pracowników

Mimo wysokich i wciąż rosnących wynagrodzeń oraz bogatych pakietów pozapłacowych świadczeń pracowniczych firmom informatycznym coraz trudniej znaleźć pracowników. Polska jest postrzegana na świecie jako miejsce przyjazne inwestycjom z tego sektora. Rośnie więc liczba

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post