Systemy zabezpieczeń dla firm – co wybrać, by zapewnić najlepszą ochronę?

Systemy zabezpieczeń dla firm – co wybrać, by zapewnić najlepszą ochronę?

Budynek przedsiębiorstwa to miejsce, w którym przechowuje się ważne dokumenty, pieniądze, sprzęty. W przypadku pożaru, włamania, czy innego niespodziewanego zdarzenia, poniesione straty mogą być ogromne, a niektóre wręcz nie do odrobienia. By im zapobiegać, warto wybrać odpowiedni system zabezpieczeń dla firm.

Na rynku istnieje spory wybór systemów zabezpieczeń dla firm. Decyzja o wyborze zależy od celu, jaki powinien spełniać system zabezpieczeń. Można wybrać różnego rodzaju alarmy antywłamaniowe, czujniki dymne lub monitoring. Warto zastanowić się, jakie niebezpieczeństwa mogą grozić budynkowi firmy. Często jest to nie tylko włamanie, ale na przykład wandalizm lub zaprószenie ognia. Warto rozważyć to przed zakupem.

Dowiedz się więcej o systemach zabezpieczeń w serwisie Konsalnet. 

Detektory ruchu

Podstawowym zabezpieczeniem przed włamaniem są czujniku ruchu. Ich działanie jest proste – wysyłają promieniowanie podczerwone na określone pole. Jeśli czujnik wykryje zmianę promieniowania w danym polu (gdzie temperatura będzie wyższa od otoczenia), włączy alarm.

Niektóre czujniki ruchu mają pewien margines błędu – alarm może włączyć się na przykład wtedy, gdy w budynku biega kot lub mysz. Warto więc w magazynach lub w innych miejscach, gdzie istnieje ryzyko wystąpienia gryzoni, skorzystać z dokładniejszych czujników ruchu.

Działanie czujników ruchu oparte jest  na falach elektromagnetycznych lub ultradźwiękowych. Detektory na bieżąco monitorują przestrzeń przed sobą i na tej podstawie uruchamiają alarm. Najbardziej zaawansowane urządzenia są wstanie wykryć sylwetkę obiektu i na podstawie modelu zidentyfikować, czy jest to człowiek.

Najbardziej optymalną cenę w stosunku do jakości mają detektory działalności i wtargnięcia. Ich dużą zaletą jest możliwość zamontowania w dowolnym obszarze budynku. Jeżeli na przykład są założone w oknach,  zareagują podczas zbicia szyby. Tutaj wyróżnić można dwa typy czujników:  detektory akustyczne oraz inercyjne, zwane także wibracyjnymi.

Jak wybrać system alarmowy?

Teoretycznie system alarmowy  można stworzyć we własnym zakresie – potrzeba dobrego elektryka i kilku czujek. Warto jednak podkreślić, że samodzielnie wykonany system nie będzie tak dobrym zabezpieczeniem, jak system alarmowy założony przez profesjonalną firmę ochroniarską. Poza zapewnieniem odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa, specjaliści są w stanie zapewnić monitoring budynku przez 24 godziny na dobę. Dzięki temu w każdym przypadku włączenia alarmu odpowiedni patrol zostanie wysyłany na miejsce zdarzenia. Pozwala to zareagować możliwie najszybciej na włamanie, a nie liczyć na to, że syrena alarmu spłoszy potencjalnego złodzieja.

Previous Pożyczki przez internet to mniej formalności
Next Jak połączyć pracę z inwestowaniem na giełdzie?

Może to Ci się spodoba

Jak wybrać firmę do pozycjonowania?

Na co zwrócić uwagę podczas wybierania firmy do pozycjonowania? Podpowiadamy, jak istotna jest praca agencji SEO, opinie, raportowanie działań oraz model rozliczenia. Dajemy również przykład agencji, która spełnia wszystkie, niezbędne

Jak poprawić akustykę pomieszczenia?

Na co dzień korzystając z różnych obiektów, typu kina, sale wykładowe, biura, restauracje, hotele czy centra handlowe, jako zwykli użytkownicy, nie zastanawiamy się nad projektem oraz wykonaniem danej nieruchomości. Wchodząc

Wiadomości 1Comments

Czy biuro tłumaczeń pomoże rozwinąć firmę za granicą?

Wielu młodych i początkujących przedsiębiorców pragnie świadczyć usługi międzynarodowe i docierać ze swoją ofertą do najdalszych zakątków świata. Często poważnym ograniczeniem nie są zbyt niskie fundusze, ale brak doświadczenia i

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post