US pomaga małym firmom
Większość przedsiębiorców traktuje Urząd Skarbowy jako niechciana konieczność. Okazuje się, że instytucja ta stara się ocieplać swój wizerunek i proponuje małym firmom kredyty na korzystnych warunkach. Kto może ubiegać się o pożyczkę? Na jakich zasadach jest przyznawana?
Aby wnioskować o kredyt z Urzędu Skarbowego trzeba spełnić kilka podstawowych wymogów. Przede wszystkim należy zatrudniać do 50 pracowników oraz nie przekraczać 10 mln euro rocznego przychodu. Dodatkowo US sprawdza zdolność kredytową czyli podstawy do wydania pieniędzy. O takiej może mówić przedsiębiorca, który prowadzi swoją pierwszą działalność i sumiennie odprowadza podatki.
Poza wymienionymi wyżej warunkami firma musi świadczyć swoje usługi przynajmniej 10 miesięcy każdego roku, a dodatkowo generować zyski na poziomie ok. 4 tys. zł miesięcznie. Natomiast minimalna liczba podwładnych nie może być niższa niż 5 osób.
Głównym plusem oferowanego kredytu jest zwolnienie z deklaracji podatkowej oraz opodatkowania w pierwszym roku spłacania zobowiązań. W późniejszych okresie raty pożyczki nie będą oprocentowane. To ogromne udogodnienie i propozycja, która jest bezkonkurencyjna w porównaniu z ofertami banków.
Osoby zainteresowane kredytem muszą złożyć odpowiedni wniosek (jak przy normalnej procedurze kredytowania w banku). Maksymalny termin to ostatni dzień stycznia każdego roku podatkowego.
Justyna Błahut
www.biznesgazeta.pl
Może to Ci się spodoba
Jak rozwiązać konflikt zawodowy?
Problemy i spory są naturalnym procesem, który ma miejsce w większych grupach społecznych. Przeciwny pogląd na świat, różnorodne doświadczenia i wykształcenie sprawiają, że pracownicy mają różne zdanie na branżowe sprawy.
Jak obniżyć koszty zatrudnienia pracowników w czasie kryzysu?
Od kilku lat wszystkie firmy borykają się z problemami finansowymi. Bezpośredni wpływ ma na to sytuacja gospodarcza i ekonomiczna na świecie. Nie ma już naiwnego, który wierzy w ,,krainę dobrobytu”.
Kiedy pracodawca wyśle pracownika na szkolenie?
Właściciele firm chętnie wysyłają pracowników na kursy w celu podwyższenia ich kwalifikacji zawodowych. Pracobiorca zobowiązuje się natomiast pozostawać w dyspozycji przez czas trwania umowy o pracę. Co jeśli pracownik nie
Wydatki na wyjazd służbowy w koszty firmowe
Wyjazd pracownika w celach służbowych zwykło nazywać się delegacją. Efektem zorganizowania takiej podróży jest rozliczenie opłat transportowych i posiłków oraz zakwalifikowanie wszystkich wydatków jako kosztów uzyskania przychodu. Czy każda delegacja
Większe zagrożenie dla małych firm?
Coraz więcej widać jak małe i duże firmy padają ofiarami ataków marketingowych. Mając na uwadze statystyki ujrzeć można zaistniałą tendencję, która może niekorzystnie wpływać na działalność ekonomiczną na całym świecie.
Skuteczne sposoby windykacji zaległych należności
Praktycznie każdy przedsiębiorca, przynajmniej raz w historii spotkał się z nierzetelnym kontrahentem. Zalegający z płatnościami klient to zmora naszych czasów. Niezależnie jednak od przyczyn niewywiązania się z umowy, zawsze warto
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to skomentuj post