Mocny laptop biznesowy w rozsądnej cenie

Mocny laptop biznesowy w rozsądnej cenie

Rynek laptopów praktycznie z dnia na dzień rośnie, zaś tempo prezentacji nowości zadziwia nawet miłośników komputerów. Jak więc znaleźć wydajne urządzenie o biznesowym charakterze w rozsądnej cenie? Jest kilka modeli, które mimo paru widocznych oszczędności, mogą służyć wiele lat ze względu na przyszłościowe podzespoły.

Jeśli wybierając laptopa stawiamy na pogoń za cyferkami, zapewne źle ulokujemy swoje pieniądze. To ogromny błąd szczególnie, jeśli mamy ograniczony budżet. Cóż z tego, że kupimy laptop z 16 GB pamięci RAM i ogromnym dyskiem, skoro procesor będzie pamiętał czasy 2-3 generacji wstecz, zaś reszta podzespołów nie pozwoli nawet na podstawową modyfikację. To będzie sprzęt „na już” bez szans na późniejszą rozbudowę.

Pamiętajmy, aby wybierając urządzenie w rozsądnej cenie, mieć na uwadze najważniejsze podzespoły tj. matryca, procesor oraz karta graficzna – tego nie możemy wymienić we własnym zakresie. Oszczędzić możemy na dysku twardym oraz pamięci RAM, gdyż te elementy w późniejszej eksploatacji możemy zmienić na inne, wydajniejsze, większe itp. Mając na uwadze te zasady sprawdźmy, jaki wydajny laptop biznesowy możemy znaleźć w cenie około 3300 złotych.

Pierwszym w kolejce jest model Dell Vostro 3568. Na uwagę zasługuje przede wszystkim bardzo wydajny procesor Intel Core i7 siódmej generacji (Kaby Lake) o oznaczeniu 7500U i taktowaniu rdzenia aż 3,5 GHz w trybie Turbo. To najnowsza rodzina procesorów, dlatego też inwestycja w ten model będzie bardzo przyszłościowa. Skromna ilość pamięci RAM – tylko 4 GB DDR4 – może być rozszerzona nawet do 32 GB, co jest kolejną zaletą tego urządzenia. Oprócz tego zastosowano dedykowaną kartę graficzną AMD Radeon R5 M420 oraz zintegrowany układ Intel HD Graphics 620. Obraz wyświetlany jest na matowej matrycy LED o przekątnej 15,6 cala i rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli).

Na dane użytkownika przeznaczono dysk SSD o pojemności 256 GB. Być może nie jest to wiele, ale wydajność rekompensuje braki w przestrzeni, zaś obecność trzech portów USB – w tym dwóch w standardzie 3.0 – pozwala na podłączenie zewnętrznych magazynów danych. Całość prezentuje się elegancko i stylowo, zaś chropowata powłoka obudowy pozwala utrzymać urządzenie w należytej czystości.

Ciekawą kontrpropozycją może być model Lenovo Ideapad 510. Laptop wyposażono w matową matrycę LED IPS o przekątnej 15,6 cala i rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli). Sercem urządzenia jest procesor Intel Core i5 siódmej generacji (Kaby Lake) o oznaczeniu 7200U i taktowaniu do 3,1 GHz w trybie Turbo. Wspomaga go 8 GB pamięci operacyjnej RAM DDR4 z możliwością rozbudowy do 20 GB. Za generowanie obrazu odpowiada układ graficzny NVIDIA GeForce 940MX oraz zintegrowana karta Intel HD Graphics 620. Na dane użytkownika przeznaczono dysk tradycyjny o pojemności 1000 GB, choć dla większej wydajności warto zainwestować w dysk SSD. Producent zastosował jeden port USB 2.0 oraz dwa porty USB w szybszym standardzie 3.0. Całość zamknięto w gustownej srebrno-grafitowej obudowie, która wyróżnia się elegancją spośród propozycji konkurencji.

Nie da się ukryć, że pierwsza propozycja kusi przede wszystkim mocniejszym i nowszym procesorem oraz zastosowanym dyskiem SSD, dlatego też wydaje się o wiele bardziej przyszłościową propozycją. Druga natomiast również zapewni świetną wydajność, choć warto rozejrzeć się za konkretnymi rabatami, aby można było rozważać zakup z dużą opłacalnością.

Previous Coraz więcej osób decyduje się na dodatkowe ubezpieczenie
Next Nowy obowiązek dla dużych firm. Do 30 września muszą przeprowadzić audyt energetyczny

Może to Ci się spodoba

Leasing operacyjny samochodu – jakie korzyści dla przedsiębiorcy?

Decydując się na zakup firmowego samochodu, przedsiębiorcy mogą korzystać z kilku rodzajów finansowania . Jednym z nich jest leasing operacyjny, który w ostatnich latach zyskuje na popularności. Jak działa i

Poznaj szerokie zastosowanie druku 3D!

Nieustający rozwój technologiczny sprawia, że druk 3D zyskuje na popularności. Obecnie jest wykorzystywany m.in. w jubilerstwie, mechanice oraz medycynie. Istnieje jednak wiele innych branż, w których również sprawdza się doskonale.

Mała firma 0 Comments

Co nowego w zamówieniach publicznych?

Niedawno w życie weszły poprawki w przepisach o zamówieniach publicznych(przetargi). Dotyczyć powinny przynajmniej część procedur stosowanych w przetargach oraz sprawach administracyjnych. Nowe ustalenia stanowić będą odświeżenie dla prawa wprowadzonego 6

Przedsiębiorcy mogą ograniczyć ryzyko w handlu z krajami rozwijającymi się dzięki kontraktom terminowym

Dzięki transakcjom walutowym typu forward przedsiębiorcy handlujący z krajami spoza Europy mogą znacznie ograniczyć ryzyko wahań kursowych. Tego typu kontrakty pozwalają na zabezpieczenie kursu walut, który w przypadku niektórych krajów może być

Małe i średnie firmy będą mogły wytwarzać prąd w mikroinstalacjach. To pomoże im obniżyć koszty energii

Jak pokazują dane Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, w ubiegłym roku w Polsce powstało 28,36 tys. mikroinstalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy 173 MW. Ich liczba ma radykalnie wzrosnąć po uruchomieniu programu Energia Plus, dzięki któremu

Co trzecia firma rozpocznie inwestycje w ciągu 6 miesięcy

Polskie firmy dość ostrożnie planują swoje inwestycje. Z raportu Deutsche Bank wynika, że na najbliższe pół roku zamiar rozpoczęcia jakiejś formy inwestycji deklaruje jedna trzecia przedsiębiorstw. Z tej grupy ponad

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź