Chemia profesjonalna – jak bezpiecznie jej używać?

Chemia profesjonalna – jak bezpiecznie jej używać?

Jak sama nazwa wskazuje, chemia profesjonalna to preparaty oraz środki czystości przeznaczone do użytku profesjonalnego. Stosowane są więc do użytku na konkretnych powierzchniach i w konkretnym celu. Nierzadko są to preparaty o silnym działaniu, które – jeśli nie zostaną eksploatowane w odpowiedni sposób, mogą uszkodzić czyszczoną powierzchnię lub przyczynić się do wystąpienia niepożądanych reakcji skórnych. Dlatego profesjonalne środki czystości zawsze należy użytkować zgodnie z ich przeznaczeniem oraz wskazaniem producenta. O czym jeszcze należy pamiętać podczas bezpiecznego użytkowania chemii profesjonalnej?

Profesjonalne środki czystości a ich przeznaczenie

Wybierając profesjonalne środki czystości należy zwrócić uwagę na to, czy są to preparaty dedykowane do mycia ręcznego czy maszynowego. O ile preparaty przeznaczone do czyszczenia maszynowego, mogą one sprawdzić się podczas czyszczenia ręcznego, środki dedykowane do mycia ręcznego prawie zawsze nie nadają się do stosowania z maszynami i urządzeniami myjąco-czyszczącymi. Wynika to przede wszystkim z ich składu i tendencji do pienienia się. Środki do mycia ręcznego pienią się znacznie bardziej niż preparaty przeznaczone do mycia maszynowego, tym samym uniemożliwiając prawidłowe działanie urządzenia. Na rynku środków profesjonalnych dostępne są również płyny uniwersalne, które możemy z powodzeniem stosować niezależnie od tego, czy daną powierzchnię czyścimy ręcznie czy maszynowo.

Stosując chemię profesjonalną należy mieć na uwadze wskazania co do zastosowania danych preparatów. Inne środki zastosujemy w przypadku szorowania i doczyszczania posadzek twardych, a inne w przypadku prania mebli tapicerowanych. Ich zastosowanie niezgodnie z przeznaczeniem może skutkować niską efektywnością, a w najgorszym przypadku uszkodzeniem czyszczonej powierzchni.

Kwestie, na które zwróciliśmy uwagę powyżej, to dla większości użytkowników chemii profesjonalnej oczywistość – coś, czego nikomu nie trzeba powtarzać. Mimo to, w praktyce wielu z nas – z różnych przyczyn – stosuje profesjonalne środki czystości zamiennie lub nie przywiązuje większej wagi do ich użytkowania zgodnie z instrukcją producenta. Takie działania niosą za sobą liczne ryzyka, tak dla jakości świadczonych usług czystościowych, jak i bezpieczeństwa oraz zdrowia pracowników firmy.

Środki do dezynfekcji – Jak bezpiecznie użytkować preparat do dezynfekcji powierzchni?

Obecna sytuacja epidemiologiczna wymusza na nas znacznie częstsze niż dotychczas dezynfekowanie powierzchni – w tym także powierzchni standardowo nie poddawanych działaniu preparatów dezynfekujących. Równocześnie, potrzeba częstej dezynfekcji powierzchni sprawia, że po środki do dezynfekcji sięgają nie tylko wykwalifikowani pracownicy firm sprzątających, ale i osoby niedoświadczone w posługiwaniu się tego typu preparatami. Jak użytkować preparat do dezynfekcji w sposób skuteczny i bezpieczny?

Zacznijmy od tego, że środki do dezynfekcji powierzchni dzieli się na preparaty dedykowane sensu stricte do obsługi powierzchni, jak i środki uniwersalne przeznaczone do dezynfekcji powierzchni i rąk. Te drugie, o ile nie stosujemy ich nadmiernie często możemy aplikować bez dodatkowej ochrony rąk, jaką stanowią m.in. gumowe rękawiczki. Takiego podejścia nie poleca się natomiast w przypadku preparatów do dezynfekcji powierzchni, które odznaczają się znacznie silniejszym działaniem. W wyniku częstego kontaktu z tego typu preparatami skóra rąk przesusza się i przejawia tendencje do pękania.

Należy również pamiętać o tym, że stosując niektóre preparaty do dezynfekcji nie możemy poprzestać na samym przetarciu powierzchni preparatem. Chwilę później zdezynfekowaną powierzchnię należy umyć, aby uniknąć ryzyka przedostania się preparatu do oczu czy ust lub kontaktu z żywnością. Są też preparaty, które nie wymagają spłukiwania. Dlatego tak ważne jest stosowanie się do zaleceń producenta zawartych na etykiecie, w karcie technicznej oraz w karcie charakterystyki produktu.

Osoby poszukujące sprawdzonej chemii profesjonalnej w korzystnych cenach zachęcamy do bliższego zapoznania się z asortymentem marki Fair Play Plus, jednego z liderów rynku środków czystości w Polsce. W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu z Działem Obsługi Klienta.

Previous Gdzie promować się jako freelancer?
Next Mistrzowski kredyt gotówkowy – sposoby zawarcia umowy

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Twitter to istotne źródło informacji dla 90 proc. polskich dziennikarzy

Dziennikarze w Polsce chętnie wykorzystują Twittera jako źródło informacji – wynika z badania „Komunikacja w 140 znakach”. Obserwują w tym medium społecznościowym również firmy i osoby odpowiedzialne za ich komunikację. Jednak zdaniem ponad 70 proc.

Wiadomości 0 Comments

Szkolenia z zakresu prawa podatkowego – tylko u ekspertów

Prowadzenie biznesu wiąże się z wieloma regulacjami prawnymi. Poczynając od założenia firmy, przedsiębiorcy muszą na bieżąco aktualizować swoją wiedzę na temat wymaganych dokumentów, przepisów prawa, rozliczeń oraz innych spraw urzędowych.

Wiadomości 0 Comments

Rynek ubezpieczeniowy szykuje się do wprowadzenia nowych przepisów

W lutym 2018 roku państwa członkowskie Unii Europejskiej muszą wprowadzić w życie dyrektywę o dystrybucji ubezpieczeń. Nakłada ona nowe obowiązki na pośredników ubezpieczeniowych. Będą oni musieli badać potrzeby klienta i dopasować do nich

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post