Czym jest Dual SIM?

Czym jest Dual SIM?

Telefony komórkowe, które mają wejście Dual SIM pojawiają się w sklepach coraz częściej. Ta funkcja staje się wśród użytkowników tak popularna, że wejście to mają nie tylko telefony flagowe, ale także te, które kosztują zdecydowanie mniej.

Czym jest Dual Sim?

Na jakiej zasadzie działa telefon posiadający tę funkcję?Zakup telefonu z wejściem Dual SIM warto polecić tym wszystkim osobom, które nie chcą korzystać z dwóch telefonów: jednego prywatnego i drugiego służbowego. Wybierając model z wejściem Dual SIM osoby te będą mogły mieć w jednym miejscu dwa numery. Jest to też rozwiązanie, które można polecić osobom, które korzystają z usług różnych operatorów.Co to jest Dual SIM?Inaczej Dual SIM nosi nazwę slotu hybrydowego. Smartfon, który umożliwia obsługiwanie tej funkcji musi mieć dwa wejścia na kartę SIM. W niektórych modelach smartfonów (na przykład tych oferowanych przez firmę Huawei) jeden slot jest współdzielony z wejściem, które obsługuje kartę pamięci micro SD. W zależności od typu Dual Sim obie karty mogą być aktywne w tym samym momencie, ale też może być aktywna tylko jedna z nich.

Rodzaje Dual Sim

Wyróżnić można tylko 3 rodzaje Dual SIM, tylko w niektórych spotkamy się z 4 rodzajami. Dual Sim Passive to najstarszy, coraz rzadziej stosowany rodzaj Dual SIM. W telefonie, w którym zastosowano ten rodzaj Dual SIM jednocześnie mogą znajdować się dwie karty SIM, ale aktywna będzie tylko jedna z nich. Jeżeli zależy nam na zmianie karty, z której będziemy mogli odbierać i wykonywać połączenia oraz odbierać wiadomości SMS, musimy włączyć odpowiednie opcje. Drugim rodzajem jest Dual SIM Standby. Rozwiązanie to polega na tym, że znajdujące się w telefonie dwie karty korzystają tylko z jednej anteny GSM. W chwili, gdy jedna z kart jest zajęta, druga jest czasowo nieaktywna. Mimo więc, że obie karty pozostają w gotowości, nie da się z nich korzystać jednocześnie. W większości modeli smartfonów, które oferowane są obecnie w sklepach, rozwiązanie to spotykane jest najczęściej. Ostatni, trzeci rodzaj to Dual SIM Active. To system najmłodszy i zdaniem wielu osób najlepszy. Jest to rozwiązanie najczęściej wykorzystywane w urządzeniach z najwyższej półki cenowej. W tym przypadku można jednocześnie korzystać z dwóch kart; to efekt tego, że smartfon ma wbudowane dwie anteny GSM. W efekcie obie karty przez cały czas są aktywne. Przełączanie się między kartami i zawieszenie rozmowy jest bardzo proste. W efekcie Dual SIM Active pozwala najpełniej wykorzystać możliwości slotu  Wspomniany 4 rodzaj Dual SIM można spotkać w zasadzie tylko w telefonach jednego producenta. Stosuje on Smar Dual SIM. Rozwiązanie to to opcja pośrednia między możliwościami jakie daje funkcja Standby a tryb aktywny.

Są osoby, które będą ogromnie zadowolone z możliwości, jakie daje smartfon z trybem Dual SIM. Jest to wygodne rozwiązanie w sytuacji, gdy konieczne jest posiadanie dwóch telefonów: prywatnego i służbowego. Największe możliwości daje rzadko jeszcze stosowany przez producentów Dual SIM Active.

Więcej na stronie smartfonydualsim.pl

Previous W jakim przypadku informacja z KRK może uniemożliwić zatrudnienie pracownika
Next Pracodawcy muszą walczyć o młodych pracowników

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 1Comments

Frankowicze mają mocne argumenty w Sądzie

Frankowicze mają mocne argumenty w Sądzie Podstawowym argumentem dla frankowiczów jest wadliwa konstrukcja umowy kredytowej w świetle przepisów prawa polskiego oraz wspólnotowego. Po pierwsze – banki jedynie w niewielkim zakresie

Wiadomości 0 Comments

Liczba ofert pracy dla PR-owców spada. Tak źle nie było od 2013 roku

Tylko 1,4 tys. ofert pracy w public relations – 2017 rok był dla branży pod tym względem jednym z najgorszych od lat. Najłatwiej o prace było w agencjach PR – stamtąd pochodziło ponad 60 proc.

Wiadomości 0 Comments

5 sposobów wyjścia z kłopotów z kredytem hipotecznym

Banki coraz częściej sprzedają duże portfele wierzytelności zabezpieczonych hipotecznie. Wbrew pozorom, informacja o zmianie wierzyciela nie musi być złą nowiną. Wyjaśniamy dlaczego i za ile banki sprzedają swoje długi. Podpowiadamy

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post