Na czym polega Real-Time Marketing?

Na czym polega Real-Time Marketing?

Real-Time Marketing jest strategią przewidującą reagowanie tak na wydarzenia, jak i zachowania odbiorców w czasie, który będzie maksymalnie zbliżony do rzeczywistego. Cel taki można osiągnąć dzięki systemowi Marketing Automation zajmującego się monitorowaniem zarówno informacji pojawiających się w mediach, jak i potencjalnych klientów. Ten sam system umożliwia też wielokanałową komunikację.

Real-Time Marketing wydaje się mieć szczególnie duże znaczenie w mediach społecznościowych, w których nie ustaje nie tylko sam przepływ informacji, ale i aktywność użytkowników. Marketerzy muszą w związku z tym poszukiwać sposobów na bieżący dostęp do wydarzeń. Komunikacja z odbiorcami ma sens przede wszystkim wówczas, gdy opiera się na wiedzy tak o aktualnych zdarzeniach, jak i ich znaczeniu. Pozwala to zarówno na nawiązanie do informacji jak i na newsjacking (przechwytywanie informacji).

Newsjacking to zresztą wyjątkowo skuteczna metoda umożliwiająca zaistnienie i utrzymanie się w świadomości odbiorców. Oczywiście, jej stosowanie nie zawsze jest możliwe, konieczna jest więc nie tylko szybka, ale i oryginalna reakcja na wydarzenia tak, aby można było wykorzystywać je do reklamy określonego produktu. Kluczem do sukcesu wydaje się więc w tym kontekście czujność, wyczucie oraz wiedza na temat preferencji odbiorców.

Marketing Automation zwraca na siebie uwagę przede wszystkim jako system wspierający Real-Time Marketing. Zapewnia nie tylko monitoring mediów tradycyjnych, ale i elektronicznych oraz społecznościowych, a jednocześnie dając dostęp do najnowszych informacji umożliwia szybką reakcję. Przy prowadzeniu działań marketingowych w czasie rzeczywistym duże znaczenie ma umiejętność dostosowania treści zarówno do konkretnego odbiorcy, jak i kontekstu wydarzenia. Właśnie dlatego tak duże znaczenie ma wyczucie, jakie są nastroje konsumentów. Również tu Marketing Automation okazuje się rozwiązaniem niezawodnym, pomaga bowiem we właściwej ocenie sytuacji prowadząc na bieżąco obserwację tego, jak zachowują się i reagują użytkownicy. Ma to duże znaczenie i wówczas, gdy stworzono już przekaz marketingowy, teraz zaś pojawia się konieczność jego modyfikacji.

www.ipresso.com

System zwraca na siebie uwagę również dlatego, że ułatwia zarządzanie kanałami w mediach społecznościowych, co dziś odbierane jest jako jedna z najważniejszych platform komunikacji z klientami. Obecność w tych mediach jest postrzegana jako konieczna, a dla firm, które chcą być rozpoznawalne wśród konsumentów nie ma już jakiejkolwiek innej alternatywy. Marketing Automation może też oszczędzać nasz czas, umożliwia bowiem jednoczesne zamieszczanie treści na różnych profilach i w wielu serwisach.

Dla strategii Real-Time Marketing media społecznościowe to naturalny sposób komunikowania z odbiorcami w odniesieniu do zdarzeń, które aktualnie mają miejsce. Nie można jednak zapominać o tym, że zakres omawianej strategii jest znacznie szerszy i obejmuje wszystkie działania marketingowe w czasie rzeczywistym.

Jeśli działania z zakresu Real-Time Marketingu są prowadzone umiejętnie, owocują nawiązaniem trwałej relacji z ich odbiorcami. Ci ostatni mogą liczyć nie tylko na wartościowe treści, ale również na to, że zostaną one podane w odpowiedniej formie i za pośrednictwem właściwego kanału. Oczywiście, realizacja tak zdefiniowanego celu jest możliwa przede wszystkim wówczas, gdy poznamy nie tylko naszą branżę, ale i charakter firmy i jej klientów.

Marketing Automation jest wykorzystywany do monitorowania zachowania potencjalnych klientów, nie można jednak zapominać i o tym, że posiada on zdolność automatycznego reagowania na nie. Marketerzy mogą zatem liczyć na sugestie odnoszące się do czynności, które powinni wykonać w danym momencie. Może być to między innymi nawiązanie kontaktu telefonicznego lub kontakt przez media społecznościowe. Łatwo zauważyć, że istotną częścią Real-Time Marketingu jest analiza danych. Na jej podstawie można ustalać strategię konkretnych działań związanych z marketingiem.

System Marketing Automation sprawdza się więc jako narzędzie, które nie tylko bada zachowania odbiorców, ale również dokonuje ich segmentacji. Również sama komunikacja z nimi ma charakter wielokanałowy, a system może zarządzać między innymi: stronami www, e-mailingiem, mediami społecznościowymi, ankietami i formularzami internetowymi, nawet sms-ami, powiadomieniami głosowymi i biurami prasowymi. Dzięki algorytmom Marketing Automation można mówić dziś o pełnej automatyzacji działań marketingowych. System sam decyduje o podjęciu najbardziej właściwych akcji i robi to na każdym etapie sprzedaży. Na bieżąco oceniana jest też sama aktywność kontaktów. Marketing Automation to zatem trudne do zastąpienia wsparcie umożliwiające reagowanie w czasie rzeczywistym na bieżące wydarzenia oraz działania podejmowane przez potencjalnych klientów.

Previous 5 mln Polaków ma na smartfonie aplikację bankową
Next Od 1 lipca duże firmy muszą udostępniać do kontroli fiskusa Jednolity Plik Kontrolny

Może to Ci się spodoba

Uchwalenie ustawy o funduszach nieruchomościowych będzie sprzyjać rozwojowi rynku budowlanego i polskiej giełdy

Zgodnie z deklaracją rządu już w maju ma się pojawić nowy projekt ustawy o REIT-ach, czyli funduszach nieruchomościowych, w które inwestować można nawet niewielkie kwoty, partycypując w ogromnych inwestycjach. Zdaniem szefowej Griffin Premium RE, spółki,

Jak założyć spółkę za granicą?

Na założenie spółki za granicą coraz częściej decydują się przedsiębiorcy, którym zależy na przyjaznym opodatkowaniu i dużej stabilności przepisów. Takie rozwiązanie może zapewnić przystępne warunki prowadzenia działalności, a tym samym

Obróbka skrawaniem cnc

Obrabiarki sterowane numerycznie przetwarzają dyskretne wartości wejściowe w postaci binarnej i impulsowej na odpowiednie ruchy robocze. Sterowanie numeryczne (NC, czyli Numerical Control) polega zaś na przetwarzaniu informacji cyfrowej oraz generacji

Firmy pośrednictwa finansowego przedstawiły swoje propozycje regulacji rynku

Ustawa o kredycie hipotecznym i nadzorze nad pośrednikami finansowymi może doprowadzić do likwidacji pośrednictwa kredytowego w Polsce – oceniają firmy z branży. Jako alternatywę dla zakazu prowizji od banków postulują m.in. rozdzielenie pośrednictwa i doradztwa kredytowego oraz wprowadzenie

Wiadomości 0 Comments

Który leasing lepszy: operacyjny czy finansowy?

Każdy, kto pragnie korzystać z drogiego i dobrego sprzętu musi liczyć się z kosztami. Niestety, dla wielu osób zakup samochodu lub specjalistycznego urządzenia jest nie możliwy ze względu na niskie

Malejące bezrobocie wymusza zmiany w rekrutacjach

Na przestrzeni ostatnich lat procesy rekrutacyjne uległy dużej zmianie. Wpłynęły na to m.in. nowe technologie i media społecznościowe, które są obecnie głównym źródłem ofert pracy. Nie bez wpływu jest również sytuacja

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź