Na czym polega Real-Time Marketing?

Na czym polega Real-Time Marketing?

Real-Time Marketing jest strategią przewidującą reagowanie tak na wydarzenia, jak i zachowania odbiorców w czasie, który będzie maksymalnie zbliżony do rzeczywistego. Cel taki można osiągnąć dzięki systemowi Marketing Automation zajmującego się monitorowaniem zarówno informacji pojawiających się w mediach, jak i potencjalnych klientów. Ten sam system umożliwia też wielokanałową komunikację.

Real-Time Marketing wydaje się mieć szczególnie duże znaczenie w mediach społecznościowych, w których nie ustaje nie tylko sam przepływ informacji, ale i aktywność użytkowników. Marketerzy muszą w związku z tym poszukiwać sposobów na bieżący dostęp do wydarzeń. Komunikacja z odbiorcami ma sens przede wszystkim wówczas, gdy opiera się na wiedzy tak o aktualnych zdarzeniach, jak i ich znaczeniu. Pozwala to zarówno na nawiązanie do informacji jak i na newsjacking (przechwytywanie informacji).

Newsjacking to zresztą wyjątkowo skuteczna metoda umożliwiająca zaistnienie i utrzymanie się w świadomości odbiorców. Oczywiście, jej stosowanie nie zawsze jest możliwe, konieczna jest więc nie tylko szybka, ale i oryginalna reakcja na wydarzenia tak, aby można było wykorzystywać je do reklamy określonego produktu. Kluczem do sukcesu wydaje się więc w tym kontekście czujność, wyczucie oraz wiedza na temat preferencji odbiorców.

Marketing Automation zwraca na siebie uwagę przede wszystkim jako system wspierający Real-Time Marketing. Zapewnia nie tylko monitoring mediów tradycyjnych, ale i elektronicznych oraz społecznościowych, a jednocześnie dając dostęp do najnowszych informacji umożliwia szybką reakcję. Przy prowadzeniu działań marketingowych w czasie rzeczywistym duże znaczenie ma umiejętność dostosowania treści zarówno do konkretnego odbiorcy, jak i kontekstu wydarzenia. Właśnie dlatego tak duże znaczenie ma wyczucie, jakie są nastroje konsumentów. Również tu Marketing Automation okazuje się rozwiązaniem niezawodnym, pomaga bowiem we właściwej ocenie sytuacji prowadząc na bieżąco obserwację tego, jak zachowują się i reagują użytkownicy. Ma to duże znaczenie i wówczas, gdy stworzono już przekaz marketingowy, teraz zaś pojawia się konieczność jego modyfikacji.

www.ipresso.com

System zwraca na siebie uwagę również dlatego, że ułatwia zarządzanie kanałami w mediach społecznościowych, co dziś odbierane jest jako jedna z najważniejszych platform komunikacji z klientami. Obecność w tych mediach jest postrzegana jako konieczna, a dla firm, które chcą być rozpoznawalne wśród konsumentów nie ma już jakiejkolwiek innej alternatywy. Marketing Automation może też oszczędzać nasz czas, umożliwia bowiem jednoczesne zamieszczanie treści na różnych profilach i w wielu serwisach.

Dla strategii Real-Time Marketing media społecznościowe to naturalny sposób komunikowania z odbiorcami w odniesieniu do zdarzeń, które aktualnie mają miejsce. Nie można jednak zapominać o tym, że zakres omawianej strategii jest znacznie szerszy i obejmuje wszystkie działania marketingowe w czasie rzeczywistym.

Jeśli działania z zakresu Real-Time Marketingu są prowadzone umiejętnie, owocują nawiązaniem trwałej relacji z ich odbiorcami. Ci ostatni mogą liczyć nie tylko na wartościowe treści, ale również na to, że zostaną one podane w odpowiedniej formie i za pośrednictwem właściwego kanału. Oczywiście, realizacja tak zdefiniowanego celu jest możliwa przede wszystkim wówczas, gdy poznamy nie tylko naszą branżę, ale i charakter firmy i jej klientów.

Marketing Automation jest wykorzystywany do monitorowania zachowania potencjalnych klientów, nie można jednak zapominać i o tym, że posiada on zdolność automatycznego reagowania na nie. Marketerzy mogą zatem liczyć na sugestie odnoszące się do czynności, które powinni wykonać w danym momencie. Może być to między innymi nawiązanie kontaktu telefonicznego lub kontakt przez media społecznościowe. Łatwo zauważyć, że istotną częścią Real-Time Marketingu jest analiza danych. Na jej podstawie można ustalać strategię konkretnych działań związanych z marketingiem.

System Marketing Automation sprawdza się więc jako narzędzie, które nie tylko bada zachowania odbiorców, ale również dokonuje ich segmentacji. Również sama komunikacja z nimi ma charakter wielokanałowy, a system może zarządzać między innymi: stronami www, e-mailingiem, mediami społecznościowymi, ankietami i formularzami internetowymi, nawet sms-ami, powiadomieniami głosowymi i biurami prasowymi. Dzięki algorytmom Marketing Automation można mówić dziś o pełnej automatyzacji działań marketingowych. System sam decyduje o podjęciu najbardziej właściwych akcji i robi to na każdym etapie sprzedaży. Na bieżąco oceniana jest też sama aktywność kontaktów. Marketing Automation to zatem trudne do zastąpienia wsparcie umożliwiające reagowanie w czasie rzeczywistym na bieżące wydarzenia oraz działania podejmowane przez potencjalnych klientów.

Previous 5 mln Polaków ma na smartfonie aplikację bankową
Next Od 1 lipca duże firmy muszą udostępniać do kontroli fiskusa Jednolity Plik Kontrolny

Może to Ci się spodoba

e-Firma i Startup 1Comments

Czy e-firma się opłaca?

Rozwój multimediów i internetu stawia przed początkującymi przedsiębiorcami nieznane wyzwania. Przede wszystkim, jaką formę działalności wybrać, żeby mnożyć zyski oraz czerpać satysfakcję z podjętej decyzji. Przedsiębiorstwa internetowe stały się bardzo

Fundusze private equity – przejęcie firmy krok po kroku

Przejęcie przedsiębiorstwa w ramach wykupu menedżerskiego to przedsięwzięcie wymagające ogromnych nakładów finansowych i naprawdę rozległej wiedzy. Szansę na jego powodzenie zwiększy nawiązanie współpracy z funduszem private equity, który zapewni niezbędne

Coraz mniej kontraktów i przetargów w infrastrukturze. Polskie firmy zmuszone do szukania zleceń za granicą

Spadła liczba przetargów infrastrukturalnych, co powoduje, że zaostrza się konkurencja – w każdym z nich bierze udział coraz więcej firm. Z kolei inwestorzy wymagają coraz dłuższych, nawet 10-letnich zabezpieczeń. Szansą na odbicie

Polskie firmy coraz częściej wymieniają służbowe samochody

Firmy wymieniają flotę co 3-5 lat, więc stanowią bardzo ważny segment dla branży motoryzacyjnej. Tylko w I półroczu 2017 roku przedsiębiorstwa kupiły w Polsce ponad 167 tys. nowych samochodów osobowych, czyli 67 proc.

Warszawska firma wraz ze światowymi gigantami rozwija wirtualną rzeczywistość

Technologia wirtualnej rzeczywistości coraz bardziej powszechna. Rośnie też wartość tego rynku, która do 2020 roku może sięgnąć 160 mld dol. Nad technologią VR pracują najwięksi globalni gracze, tacy jak Google,

e-Firma i Startup 1Comments

Sklepy internetowe – to wciąż eldorado dla młodych przedsiębiorców

Prowadzenie własnej firmy to dziś marzenie wielu młodych ludzi. Według badań, co czwarty absolwent wyższej uczelni myśli o założeniu jakiegoś biznesu. Szereg z nich już podczas nauki szuka pomysłu na

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź