Internetowa księgowość dla biznesu

Internetowa księgowość dla biznesu

Księgowość internetowa to dość nowoczesne i praktyczne, chociażby pod względem rozwoju technologicznego, rozwiązanie dla biznesu. Pojawienie się oferty jak również rosnącego zainteresowania tego typu usługami w sieci  podyktowane jest przede wszystkim zwiększającą się stale potrzebą rynku. Przedsiębiorcy z jednej strony szukają czasu, który mogliby przeznaczyć na zarządzanie i rozwijanie firmy, a z drugiej oszczędności na poprawę warunków pracy czy nowe inwestycje. Rozwój technologii i wszechobecna cyfryzacja wielu dziedzin życia również na przedsiębiorstwach wymusza określone zmiany i nowoczesne podejście do zajmowania się biznesem. Internetowa księgowość staje się pewnego rodzaju standardem ze względu na liczne korzyści i konieczność dostosowania się do otoczenia biznesu.

Dla kogo internetowe biuro rachunkowe

Księgowość internetowa niestety nie jest dla każdego. Z takiego rozwiązania mogą korzystać jedynie mikro- i małe firmy oraz osoby będące na samozatrudnieniu, szczególnie te, które prowadzą swoją księgowość w oparciu o Podatkową Księgę Przychodów i Rozchodów. Głównymi odbiorcami usług w ramach księgowości internetowej są firmy z sektora MSP. Usługi internetowego biura rachunkowego skierowane są do:

  • firm będących jednoosobową działalnością gospodarczą,
  • firm działających w ramach spółki osobowej (spółki cywilnej, spółki partnerskiej),
  • vatowców, nievatowców,
  • podatników VAT-UE,
  • firm zatrudniających pracowników,
  • firm z prawem do preferencyjnej stawki ZUS,
  • ewidencjonujących sprzedaż na kasie fiskalnej,

Nadal nie wiesz które biuro jest lepsze? Nie masz pewności bo jesteś przyzwyczajony/a do stacjonarnej obsługi? Nie wiesz czy opanujesz programy? Dylematów oczywiście może pojawić się dużo więcej ale pamiętaj, że wszystko wokół Ciebie się zmienia a zmiany są po to by ułatwiać a nie utrudniać życie. Dla przykłady biuro rachunkowe w Kielcach  prowadzi lokalne biuro rachunkowe i biuro online. Może warto skorzystać z takiego rodzaju biura rachunkowego?

Prowadzisz biznes lub go zakładasz ale na pewno widzisz jak wiele sfer naszego życia ,,przenosi się do internetu’’. Pomyśl ile rzeczy każdego dnia robisz online. Płacisz, kupujesz, rozmawiasz, kontaktujesz się z kontrahentami oraz klientami, reklamujesz firmę, sprzedajesz …itp. – online czy stacjonarnie? Mam pewność, że większość z tych czynności wykonujesz właśnie w internecie. Pomyśl dlaczego internetowe biuro rachunkowe jest dobrym rozwiązaniem. Troszkę Ci podpowiem…. to dobry wybór ze względu na liczne i bardzo konkretne korzyści, tj.: wygoda, oszczędność czasu i pieniędzy, łatwość obsługi i komunikacji, dostęp do informacji i programów kadrowych, finansowych, zarządczych itd. A nade wszystko to postawienie kroku przed konkurencją !

Previous Będzie łatwiej wnioskować o unijne dofinansowanie
Next Co trzecia młoda firma upada w ciągu pierwszego roku

Może to Ci się spodoba

Biuro rachunkowe 0 Comments

Czym są księgi nierzetelne i wadliwe?

Prowadzenie działalności na rynku gospodarczym obarczone jest koniecznością prowadzenia ksiąg przychodów i rozchodów, chyba, że podmiot określił inny rodzaj rozliczania przychodów. W polskim prawie istnieje termin ksiąg wadliwych i nierzetelnych.

Innowacyjne projekty mają szanse podbić globalne rynki

Zaradność i pomysłowość to cechy, które sprawiają, że polscy przedsiębiorcy mimo relatywnie niewielkiego kapitału i globalnej konkurencji oraz innych barier potrafią przekonać zagranicznych odbiorców do swoich produktów. Wyzwaniem dla biznesu jest zmiana wizerunku polskich

Biuro rachunkowe 0 Comments

PIT 2021/2022 – którą deklarację wybrać? Do kiedy złożyć?

Poza nielicznymi wyjątkami każdy, kto osiąga w Polsce dochody, jest zobowiązany od odprowadzania podatków. Najważniejszym obowiązkiem sprawozdawczym w tym zakresie są coroczne deklaracje podatkowe. Którą spośród deklaracji podatkowych należy wybrać,

Młode innowacyjne firmy zmieniają świat na lepsze

Dzięki start-upom świat staje się lepszy: jesteśmy zdrowsi i oddychamy czystszym powietrzem – ocenia Javier Bardem, aktor i globalny ambasador konkursu dla start-upów Chivas Venture, który wspiera młode innowacyjne firmy. Zdobywca Oscara podkreśla,

Połowa firm ma oprogramowanie bez ważnej licencji. Przedsiębiorcy muszą liczyć się z karami

Braki licencyjne to duży problem polskich firm. Badania wskazują, że połowa firma korzysta z oprogramowania bez ważnej licencji. Jego łączna wartość w Polsce to ok. 2 mld zł rocznie – szacuje IDC.

Sposoby na skuteczne dotarcie do potencjalnego klienta

Choć wielu zaprzeczy takiemu stanowi rzeczy, badania pokazują, że pracujemy coraz mniej i dysponujemy coraz większą ilością wolnego czasu. To z kolei przekłada się na nasze preferencje jego zagospodarowania. Niemałym

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź