Jak kształtują się ceny mieszkań w Ząbkach?

Jak kształtują się ceny mieszkań w Ząbkach?

Zakup mieszkania w Ząbkach może być dobrą alternatywą dla podobnej inwestycji w granicach administracyjnych Warszawy. Przemawiają za tym ceny nieruchomości w tej lokalizacji oraz dogodne położenie względem stolicy. Jak kształtują się ceny mieszkań w Ząbkach i jak wygląda tutejszy rynek nieruchomości?

Mieszkania w Ząbkach coraz popularniejsze

Osoby poszukujące nieruchomości mieszkalnej w okolicach Warszawy często bywają zaskoczone cenami mieszkań na obrzeżach stolicy. Alternatywą dla zakupu mieszkania na przedmieściach, które formalnie znajdują się w granicach administracyjnych miasta, mogą być nieruchomości tuż poza wspomnianą granicą. W wielu przypadkach może okazać się, że osiedle takie będzie położone bliżej centrum Warszawy, niż gdyby mieściło się na Białołęce lub Kabatach. Znakomitym przykładem są właśnie mieszkania w Ząbkach.

Ząbki to miasto w województwie mazowieckim, które sąsiaduje z warszawskim Rembertowem i Targówkiem. Jest zlokalizowane w odległości około 10 kilometrów od centrum stolicy. Dla porównania: Białołęka znajduje się kilkanaście kilometrów od centrum, a jest dzielnicą administracyjną miasta. Ząbki są więc zlokalizowane nie tylko dość blisko centrum Warszawy, ale też są z nim dobrze skomunikowane, co ułatwia ewentualne dojazdy do pracy, szkoły lub na zakupy. Nic dziwnego, że coraz więcej osób bierze pod uwagę właśnie zakup nieruchomości w Ząbkach.

Dostępność i ceny mieszkań w Ząbkach

Zainteresowani zakupem nieruchomości w podwarszawskich Ząbkach, mogą liczyć na szeroki wybór ofert i to nie tylko z rynku wtórnego, ale także z pierwotnego. W tej lokalizacji powstają wciąż nowe inwestycje mieszkaniowe. Są to zarówno osiedla o niskiej i bardzo kameralnej zabudowie wielorodzinnej, jak i inwestycje obejmujące wyższe budynki mieszkaniowe z atrakcyjnym zagospodarowaniem terenu i z dogodnym dojazdem.

Średnia cena metra kwadratowego na rynku pierwotnym w Ząbkach wynosi 9248 złotych, ale można znaleźć również sporo ofert z cenami już od 7200 złotych za metr kwadratowy. Na ostateczną cenę nieruchomości w tej lokalizacji wpływ ma jej metraż, rozkład, standard inwestycji i inne udogodnienia.

Dostępność mieszkań w Ząbkach jest niższa niż w administracyjnych granicach Warszawy, ale jest w czym wybierać. Nowe inwestycje mieszkaniowe obejmują zarówno mniejsze lokale, jak i duże mieszkania. Część z nich jest gotowa do zamieszkania od ręki, inne zostaną ukończone jeszcze w tym roku.

Czy warto zamieszkać w Ząbkach?

Ząbki to miejscowość postrzegana głównie przez pryzmat bliskiego sąsiedztwa stolicy – to zaledwie 10 kilometrów odległości od centrum Warszawy. Nic dziwnego, że lokalizacja ta przyciąga osoby wiążące swoje plany zawodowe i rodzinne z możliwościami, jakie zapewnia stolica. Nie można jednak zapominać o tym, że w Ząbkach również nie brak odpowiedniej infrastruktury, miejsc rekreacyjnych, sklepów i firm, w których można znaleźć zatrudnienie. Lokalizacja ta jest więc interesująca zarówno dla osób dojeżdżających na co dzień do stolicy, jak i dla tych, którzy pracują na miejscu lub zdalnie.

Previous Skanery kodów kreskowych od BCM Market
Next Jak zwiększyć profesjonalny odbiór marki i nie zbankrutować?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Praca online – jakie możliwości zawodowe

Jeszcze kilkanaście lat temu prawdopodobnie mało kto wyobrażał sobie, że rynek zawodowy może wyglądać właśnie tak jak współcześnie. Okazuje się, że coraz więcej Polaków ze swoimi zawodowymi obowiązkami przenosi się

Wiadomości 2 komentarze

Wypadki komunikacyjne – firmy ubezpieczeniowe chętniej naprawią samochód niż nasze zdrowie!

W Polsce średnio rocznie dochodzi do ponad 37 000 wypadków komunikacyjnych. Firmy ubezpieczeniowe nie mają najczęściej problemu z pokryciem pełnej szkody naprawy samochodu, niezależnie czy chcemy jej dokonać w autoryzowanym serwisie

Wiadomości 0 Comments

Od dziś kierowcy jeżdżący do Francji zarobią co najmniej 9,67 euro za godzinę pracy

Na mocy nowego prawa od 1 lipca pracujący na terenie Francji kierowcy będą musieli zarabiać nie mniej niż 9,67 euro za godzinę pracy. Krajowi przewoźnicy alarmują, że wyliczanie całej stawki, obejmującej

Wiadomości 0 Comments

Europejskie banki w słabej kondycji mimo dobrej sytuacji w gospodarce

Mimo coraz lepszych wyników europejskich gospodarek i dobrych nastrojów konsumenckich banki na Starym Kontynencie nie potrafią tego wykorzystać. Bez zmiany podejścia do zarządzania kadrami i zmiany modelu biznesowego po stronie dochodowej nie uda się

Wiadomości 0 Comments

Pokój hotelowy na własność zyskowną alternatywą dla lokaty bankowej

Niskie oprocentowanie lokat bankowych i inflacja sprawiają, że Polacy masowo wycofują z nich pieniądze i szukają bardziej zyskownych form lokowania kapitału. Coraz popularniejszą alternatywą jest rynek nieruchomości, który jest w bardzo dobrej kondycji. Poza

Wiadomości 2 komentarze

Czy warto inwestować w waluty?

Inwestowanie mimo, że wiąże się z pewnym ryzykiem to stale zyskuje na popularności. Już nawet dość młode osoby chcąc zabezpieczyć swoją przyszłość, zastanawiają się nad tym w co najlepiej zainwestować.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź