Jak sieć SD-WAN może pomóc firmie? O czym warto wiedzieć?

Jak sieć SD-WAN może pomóc firmie? O czym warto wiedzieć?

Wiele przedsiębiorstw ma swoje oddziały w różnych lokalizacjach na terenie kraju lub poza nim. Aby móc sprawnie nimi zarządzać, powinni korzystać z wydajnej, skalowalnej i w pełni elastycznej sieci. Optymalnym rozwiązaniem jest sieć SD-WAN.

Czym jest sieć SD-WAN?

Sieć SD-WAN (Software-Defined Wide Area Network) to rozległe i inteligentne łącze, sterowane zdalnie z poziomu scentralizowanego pulpitu. Pozwala firmie oddzielić od fizycznej warstwy sprzętowej zarządzanie aplikacjami, połączeniami sieciowymi czy polityką bezpieczeństwa. Jest to więc rozwiązanie odpowiednie zwłaszcza dla firm, które utrzymują swoje aplikacje i infrastrukturę w wirtualnej chmurze.

Sieć SD-WAN umożliwia zoptymalizowanie łącza poprzez wykorzystanie mechanizmu inteligentnego trasowania przy użyciu brzegowych routerów, zlokalizowanych w różnych oddziałach przedsiębiorstwa. Zapewnia to uzyskanie wysokiej wydajności i bezpieczeństwa sieci, a także jej optymalne wykorzystanie. Możliwe jest rozszerzenie sieci WAN o kolejne połączenia, w tym BDI, xDLS, LTE czy MPLS, aby korzystać z przepustowości różnego typu łączy – w zależności od biznesowych priorytetów dla oddziałów i aplikacji krytycznych.

Dlaczego warto korzystać z sieci SD-WAN?

Sieć SD-Wan zapewnia firmom wiele korzyści. Poznaj najważniejsze z nich.

Usprawnienie procesów biznesowych

Korzystanie z sieci SD-WAN usprawnia różne procesy biznesowe, m.in. wyszukiwanie produktów w bazie, zarządzanie oddziałami, wymianę informacji czy obsługę klientów. Tego typu rozległa sieć działa w wydajny sposób, zwiększając prędkość przesyłania danych oraz poprawiając działanie aplikacji.

Brak ryzyka problemów związanych z awarią sieci

W przypadku awarii jednego z wykorzystywanych łączy, zostanie ono automatycznie przełączone na prawidłowo działające, dzięki czemu nie dojdzie do przerwania połączenia z siecią. Pozwoli to zapobiec kosztownym przestojom w działalności.

Większe bezpieczeństwo danych

Dane przesyłane za pośrednictwem sieci SD-WAN oraz krytyczne aplikacje są lepiej zabezpieczone dzięki zaawansowanym systemom bezpieczeństwa.

Redukcja kosztów operacyjnych

Za sprawą ujednolicenia infrastruktury sieciowej można ograniczyć koszty jej utrzymania. Nie ma potrzeby zatrudniania specjalistów działu technicznego w poszczególnych oddziałach, ponieważ można zarządzać sprzętem, aplikacjami i danymi w sposób zdalny.

Usprawnione zarządzanie siecią

Klient biznesowy może ją konfigurować i zarządzać nią w intuicyjny sposób, z poziomu scentralizowanego pulpitu zdalnego w wirtualnej chmurze – obsługiwanego z poziomu przeglądarki stron internetowych.

Skalowalność usługi

Istnieje możliwość dodania w dowolnym momencie nowych łączy do sieci SD-WAN, a także dodatkowych usług sieciowych czy mechanizmów bezpieczeństwa.

Netia SD-WAN+ – rozległa sieć nowej generacji

Usługa SD-WAN+ od Netii umożliwia integrację oddziałów firmy z chmurą prywatną lub publiczną. Klient ma zapewnioną instalację „pod klucz” – począwszy od projektu, a skończywszy na wdrożeniu infrastruktury sieciowej. Wysoki poziom bezpieczeństwa zapewnia platforma Fortigate, która pozwala filtrować strony internetowe i monitorować domeny odwiedzane przez użytkowników. Klient Netii może integrować w jednym systemie dowolną liczbę aplikacji, urządzeń i oddziałów. Jakość usługi jest gwarantowana usługą SLA.

Previous Czym są sloty casino Drops & Wins?
Next Startupy w dzisiejszych czasach: ryzykowny krok czy bezpośrednia droga do sukcesu i swobody działania

Może to Ci się spodoba

Czym charakteryzuje się PKD?

Polska Klasyfikacja Działalności (PKD) została powołana w 2010 roku na wyraźny apel ONZ we wszystkich państwach Unii Europejskiej. Posługuje się kodami do oznaczania różnych działalności gospodarczych. W jakim celu utworzono

We wrześniu ruszą preferencyjne pożyczki na rozwój szybkiego internetu

Pierwszym partnerem Banku Gospodarstwa Krajowego w programie finansowania rozwoju sieci szerokopasmowych został Alior Bank. Bank rozdysponuje kwotę co najmniej 40 mln zł na preferencyjne pożyczki dla firm telekomunikacyjnych, które chcą inwestować w infrastrukturę

Ponad 40 proc. Polaków myśli o założeniu własnej firmy

Ponad 70 proc. Polaków pozytywnie wypowiada się na temat przedsiębiorczości, a 41 proc. myśli o założeniu własnej firmy. Coraz częściej aktywizujemy się na własną rękę, m.in. poprzez zaangażowanie w sprzedaż bezpośrednią. Z

Polskie firmy coraz częściej inwestują w budowanie świadomości marki

Budowanie świadomości marki w biznesie staje się coraz ważniejsze. Firmy są tego bardziej świadome, dlatego przeznaczają na ten cel coraz większe budżety. To inwestycja, która się zwraca. Badanie „Meaningful Brands” firmy

Blogi, własna firma i content marketing – czy to da się połączyć?

Przedsiębiorcy coraz częściej wychodzą naprzeciw internautom i udostępniają im za darmo teksty informacyjne, artykuły i poradniki. To świetny sygnał, który świadczy o tym, że polscy właściciele firm zaczynają doceniać moc

Wynajem długoterminowy czy leasing? Poznaj wady i zalety obu rozwiązań

Zakup auta to duży wydatek. Jeśli nie chcesz wydawać oszczędności ani brać kredytu, możesz zdecydować się na wynajem długoterminowy lub leasing. Które rozwiązanie jest korzystniejsze? Aby firma mogła się rozwijać

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź