Jak sieć SD-WAN może pomóc firmie? O czym warto wiedzieć?

Jak sieć SD-WAN może pomóc firmie? O czym warto wiedzieć?

Wiele przedsiębiorstw ma swoje oddziały w różnych lokalizacjach na terenie kraju lub poza nim. Aby móc sprawnie nimi zarządzać, powinni korzystać z wydajnej, skalowalnej i w pełni elastycznej sieci. Optymalnym rozwiązaniem jest sieć SD-WAN.

Czym jest sieć SD-WAN?

Sieć SD-WAN (Software-Defined Wide Area Network) to rozległe i inteligentne łącze, sterowane zdalnie z poziomu scentralizowanego pulpitu. Pozwala firmie oddzielić od fizycznej warstwy sprzętowej zarządzanie aplikacjami, połączeniami sieciowymi czy polityką bezpieczeństwa. Jest to więc rozwiązanie odpowiednie zwłaszcza dla firm, które utrzymują swoje aplikacje i infrastrukturę w wirtualnej chmurze.

Sieć SD-WAN umożliwia zoptymalizowanie łącza poprzez wykorzystanie mechanizmu inteligentnego trasowania przy użyciu brzegowych routerów, zlokalizowanych w różnych oddziałach przedsiębiorstwa. Zapewnia to uzyskanie wysokiej wydajności i bezpieczeństwa sieci, a także jej optymalne wykorzystanie. Możliwe jest rozszerzenie sieci WAN o kolejne połączenia, w tym BDI, xDLS, LTE czy MPLS, aby korzystać z przepustowości różnego typu łączy – w zależności od biznesowych priorytetów dla oddziałów i aplikacji krytycznych.

Dlaczego warto korzystać z sieci SD-WAN?

Sieć SD-Wan zapewnia firmom wiele korzyści. Poznaj najważniejsze z nich.

Usprawnienie procesów biznesowych

Korzystanie z sieci SD-WAN usprawnia różne procesy biznesowe, m.in. wyszukiwanie produktów w bazie, zarządzanie oddziałami, wymianę informacji czy obsługę klientów. Tego typu rozległa sieć działa w wydajny sposób, zwiększając prędkość przesyłania danych oraz poprawiając działanie aplikacji.

Brak ryzyka problemów związanych z awarią sieci

W przypadku awarii jednego z wykorzystywanych łączy, zostanie ono automatycznie przełączone na prawidłowo działające, dzięki czemu nie dojdzie do przerwania połączenia z siecią. Pozwoli to zapobiec kosztownym przestojom w działalności.

Większe bezpieczeństwo danych

Dane przesyłane za pośrednictwem sieci SD-WAN oraz krytyczne aplikacje są lepiej zabezpieczone dzięki zaawansowanym systemom bezpieczeństwa.

Redukcja kosztów operacyjnych

Za sprawą ujednolicenia infrastruktury sieciowej można ograniczyć koszty jej utrzymania. Nie ma potrzeby zatrudniania specjalistów działu technicznego w poszczególnych oddziałach, ponieważ można zarządzać sprzętem, aplikacjami i danymi w sposób zdalny.

Usprawnione zarządzanie siecią

Klient biznesowy może ją konfigurować i zarządzać nią w intuicyjny sposób, z poziomu scentralizowanego pulpitu zdalnego w wirtualnej chmurze – obsługiwanego z poziomu przeglądarki stron internetowych.

Skalowalność usługi

Istnieje możliwość dodania w dowolnym momencie nowych łączy do sieci SD-WAN, a także dodatkowych usług sieciowych czy mechanizmów bezpieczeństwa.

Netia SD-WAN+ – rozległa sieć nowej generacji

Usługa SD-WAN+ od Netii umożliwia integrację oddziałów firmy z chmurą prywatną lub publiczną. Klient ma zapewnioną instalację „pod klucz” – począwszy od projektu, a skończywszy na wdrożeniu infrastruktury sieciowej. Wysoki poziom bezpieczeństwa zapewnia platforma Fortigate, która pozwala filtrować strony internetowe i monitorować domeny odwiedzane przez użytkowników. Klient Netii może integrować w jednym systemie dowolną liczbę aplikacji, urządzeń i oddziałów. Jakość usługi jest gwarantowana usługą SLA.

Previous Czym są sloty casino Drops & Wins?
Next Startupy w dzisiejszych czasach: ryzykowny krok czy bezpośrednia droga do sukcesu i swobody działania

Może to Ci się spodoba

e-Firma i Startup 1Comments

Czy trzeba odprowadzać podatek od przychodów z reklam internetowych?

Niejednokrotnie spotykamy się z umowami udostępnienia przez właścicieli portali internetowych powierzchni owych stron dla celów marketingowych partnerów biznesowych. Czy przychody uzyskiwane z tego tytułu podlegają odliczeniu od podatku przychodowego? Według

Firma 1Comments

Prowadzenie biznesu w Polsce wciąż skomplikowane

Polska wciąż uważana jest przez przedsiębiorców za trudne miejsce do prowadzenia biznesu. Pod względem zawiłości procedur i kosztów zajmujemy 21. miejsce wśród 76 państw świata – wynika z raportu TMF Group. W Europie

Właściciel największego producenta prefabrykowanych domów drewnianych chce sprzedać duży pakiet akcji

Firma Danwood Holding, dostawca prefabrykowanych domów o konstrukcji drewnianej wykańczanych pod klucz, rozpoczyna pierwszą ofertę publiczną akcji. Właściciel chce sprzedać do 50 proc. akcji z możliwością zwiększenia o 10 proc. W przypadku sprzedaży

Tylko połowa polskich firm jest gotowa na nowe przepisy o ochronie danych osobowych

Od maja 2018 roku, czyli od wejścia w życie nowych unijnych przepisów, kary dla przedsiębiorców za naruszenie ochrony danych osobowych będą znacznie bardziej dotkliwe niż obecnie. Choć na przygotowanie firmy mają coraz

Łódź jedną z najbardziej pożądanych lokalizacji inwestycyjnych w Polsce

Kapitał ludzki, dostępność wykwalifikowanych kadr, sprawna współpraca z władzami miasta i uniwersytetami, niskie koszty wynajmu biur – to wszystko powoduje, że Łódź jest w tej chwili jedną z najbardziej pożądanych lokalizacji inwestycyjnych w Polsce. W

Sytuacja większości firm w Polsce w tym roku poprawiła się

2018 rok był bardzo udany dla polskiej gospodarki i rynku pracy – ocenia Polski Instytut Ekonomiczny. Dobra koniunktura przełożyła się na kondycję firm, dla których największym problemem pozostaje jednak presja płacowa i wzrost kosztów

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź