Jak zabezpieczyć mieszkanie przed pyłem podczas remontu?

Jak zabezpieczyć mieszkanie przed pyłem podczas remontu?

Przygotowując się do prac remontowych, warto w odpowiedni sposób zabezpieczyć pomieszczenia, gdzie mają być prowadzone prace. Dzięki temu finalnie mniej czasu będziemy musieli poświęcić na sprzątanie. Często w tym celu wykorzystujemy stare gazety, folie czy kartony. Doraźne rozwiązania jednak zazwyczaj są niewystarczające. Drzwi remontowe na suwak to bardzo praktyczny produkt, który pomoże wyizolować remontowane pomieszczenie od pozostałej części domu czy mieszkania.

Drzwi remontowe na suwak – sposób na rozdzielenie pomieszczeń

Wyburzanie ścian, malowanie, gipsowanie, skuwanie płytek, cyklinowanie parkietów to przykładowe prace, w czasie których w niezabezpieczonych pomieszczeniach na ścianach, meblach i podłodze gromadzi się zazwyczaj gruba warstwa kurzu. Gorzej, jeśli dodatkowo bałagan przenosi się do innych, nieremontowanych części domu. Z pomocą w ograniczeniu bałaganu przychodzą tzw. kurtyny. W naszej ofercie mamy drzwi remontowe na suwak wykonane z trwałej, przezroczystej folii o długości 230 cm i szerokości 120 cm. To wygodne rozwiązanie do odseparowania strefy remontowanej od pozostałej części domu.

Kurtyna na drzwi podczas remontu – zalety

Myśląc o rozwiązaniach, które pozwolą nam zabezpieczyć pomieszczania, oszczędzamy sobie trochę czasu i wysiłku potrzebnego do zagospodarowania pomieszczenia. Na rynku dostępne są różne rodzaje kurtyn. Najprostsza z nich to po prostu folia, która zostanie zawieszona na futrynie. Trzeba jednak pamiętać, że nie zapewni ona szczelności, a jedynie nieco ograniczy przedostawanie się pyłu z pomieszczenia. Właśnie dlatego poleca się specjalne kurtyny z zamkiem błyskawicznym, które zagwarantują zdecydowanie lepszą ochronę. Szczególnie warto o to zadbać, gdy remont odbywa się w pomieszczeniu przechodnim lub takim, w którym nie ma zamontowanych drzwi. Wtedy drzwi remontowe na suwak okażą się bardzo pomocne.

Jak montować drzwi przeciwpyłowe?

Kurtynę do drzwi montuje się z trzech stron na ścianie: pod sufitem oraz po obu bokach wokół framugi drzwiowej,  a następnie rozwija w dół. To bardzo praktyczne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli mamy do pomalowania sufit. Taka kurtyna to znacznie wygodniejsze rozwiązanie niż wykorzystanie w celu ochrony zwykłej taśmy i folii. Specjalne drzwi przeciwpyłowe z zamkiem błyskawicznym to produkt wykonany z folii LDPE, którą przykleja się do futryny, tworząc wygodne przejście. Nasi klienci w zestawie do futryny otrzymują taśmę i nożyk, czyli niezbędny zestaw, by szybko we własnym zakresie zamontować kurtynę do drzwi. Taka kurtyna będzie również bardzo praktycznym rozwiązaniem, jeśli podejmujemy tzw. prace ciężkie, kiedy musimy się liczyć z tym, że powstawanie duży bałagan. Można ją równie szybko rozłożyć, co złożyć. Jest to produkt wielokrotnego użytku, więc po oczyszczeniu drzwi przeciwpyłowe można złożyć i przechować do czasu kolejnego remontu.

Inne, niezbędne zabezpieczenia

Na czas remontu pamiętajmy także o dodatkowych zabezpieczeniach powierzchni przed zniszczeniem, dzięki nim sprzątanie będzie później przebiegało znacznie sprawniej.

Zabezpieczenie okien. Najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest folia ochronna, którą możemy kupić w rolkach. Należy tylko pamiętać o tym, że trzeba do jej montażu użyć taśmy odpornej na działanie promieniowania UV. Jej dużą zaletą jest fakt, że po odklejeniu nie pozostawia trudnych do usunięcia śladów.

Zabezpieczenie posadzki. Zwykle jest narażona na zarysowanie (przesuwanie ciężkich przedmiotów), zabrudzenia (rozlana farba, kurz). Zadbajmy o zabezpieczenie podłogi, by nie było konieczności jej wymiany. Formą ochrony może być tektura budowlana, która nie tylko zabezpieczy przed kurzem, ale także wyciszy dźwięki.

Ochrona mebli. Na czas remontu przykryjmy je folią. Pamiętajmy jednak, że zwykła, cienka folia malarska może okazać się niewystarczająca, gdyż jest bardzo delikatna. Z pomocą przychodzą natomiast specjalne folie budowlane, które są wykonane z grubszego materiału, który z łatwością można skleić przy wykorzystaniu taśmy i jest znacznie mniejsze ryzyko uszkodzenia jej poszycia.

Ponadto pamiętajmy o starej, dobrej zasadzie – wynieść z pomieszczenia wszystko, co nie jest potrzebne. Szczególnie dotyczy to drobiazgów i bibelotów. Dzięki temu nie będziemy musieli ich później czyścić z kurzu i pyłu. Pamiętajmy także, że na zabrudzenia w dużym stopniu są narażone także gniazdka i wyłączniki. Takie elementy najlepiej zdemontować, a przewody zabezpieczyć.

Remont bez zbędnego bałaganu

Remont potrafi przyprawić o ból głowy, zwłaszcza jeśli przed oczami mamy wizję tygodnia czasu spędzonego na sprzątaniu. To, co się da, skutecznie zabezpieczymy. Dziś na szczęście jest dostępnych rozwiązań, które pozwalają tak przygotować mieszkanie do remontu, by późniejsze sprzątanie przebiegało znacznie szybciej. Jednym z nich są drzwi foliowe.

Jako producent folii LDPE oferujemy także inne produkty wykonane z folii LDPE, które różnią się wymiarami, grubością czy składem. Na życzenie Klienta możemy także przygotować folie z nadrukiem.

Sprawdź: https://www.folmi.pl/sklep/kategorie/folie

Previous 12 najpiękniejszych krzewów i kwiatów do ogrodu – inspiracje
Next Na co należy zwrócić uwagę, rozliczając podatek z Niemiec?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Gdzie kupować materiały biurowe?

Wyposażenie każdego biura wymaga zakupu szerokiej gamy artykułów papierniczych i piśmienniczych, akcesoriów do drukowania czy kserowania, wysyłania korespondencji oraz codziennej organizacji biura. Zwykle jest to wiele drobiazgów, które wprawdzie nie

Wiadomości 0 Comments

Tempo wprowadzania innowacji w biznesie przyspiesza

Wkraczamy w erę postcyfrową, w której nowe technologie stają się powszechne, a kluczem do sukcesu będzie dostarczanie klientom spersonalizowanej oferty w odpowiednim miejscu i czasie, czyli on-demand – to główny wniosek z raportu Accenture Technology

Wiadomości 0 Comments

Zaciszny dom w Łomiankach

Łomianki to niewielkie miasteczko położone w województwie mazowieckim, w powiecie warszawskim zachodnim. Miejsce to od stolicy oddalone jest o niespełna 20 km. Miasto mieści się w pobliżu Puszczy Kampinoskiej, leży

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post