12 najpiękniejszych krzewów i kwiatów do ogrodu – inspiracje

12 najpiękniejszych krzewów i kwiatów do ogrodu – inspiracje

Projektowanie krajobrazu ogrodu opiera się na prawidłowym doborze okresów kwitnienia krzewów ozdobnych. Z jego pomocą można uzyskać zmianę sezonowego kwitnienia roślin przez cały rok. Kwitnące krzewy ozdobne, cieszące oko od wiosny do późnej jesieni, to najlepsze, co otacza miłośników przyrody. Preferowane w wyborze krzewów ozdobnych są te emanujące najdelikatniejszymi, delikatnymi aromatami, obficie i długo kwitnące.

Kwitnące krzewy ozdobne

Wyróżnia się krzewy dekoracyjne lub owocujące. Oba rodzaje wspaniale kwitną. Wszystkie krótko kwitnące krzewy ozdobne świetnie sprawdzają się w żywopłotach. Wiele z nich jest bardzo prostych i bezpretensjonalnych w swojej opiece. Wieloletnie krzewy ozdobne są szczególnie popularne w projektowaniu krajobrazu ze względu na ich bezpretensjonalność i niezwykłe piękno.

Jaśmin

Jego pojedyncze kwiaty i kwiatostany są „pomalowane” na jasnoróżowe i śnieżnobiałe kolory. Odporna na mróz roślina osiąga wysokość od 1 do 3 metrów. Roślina kocha wilgoć i światło, ale będzie rosła w zacienionym miejscu. Jaśmin ma wiele odmian:

  • liany;
  • krzak;
  • odmiany liściaste;
  • odmiany zimozielone.

Najpopularniejsze odmiany krzewów o poetyckich nazwach odzwierciedlających czystość jego koloru są uważane za najbardziej popularne do letnich domków i działek ogrodowych. Obfite kwitnienie krzewu, jego niezrównany wdzięczny aromat, szybki wzrost, stały się powodem popularności jaśminu. Tworzy wspaniały żywopłot z pędów, od wiosny do jesieni usiany szeregiem różowych i śnieżnobiałych kwiatostanów. Aby utworzyć żywopłot, sadzonki należy sadzić w odległości 0,5-0,7 m od siebie.

Kwitnące krzewy do ogrodu

Doskonałym miejscem dla cieniolubnych roślin będzie linia biegnąca w pobliżu domków letniskowych. Nie są wystawione na bezpośrednie promienie słońca, a krzewy z gracją otaczają dom, altanę i inne nieskomplikowane konstrukcje. Idealnym rozwiązaniem jest akacja. Pod koniec maja pokrywa się kolorem. Kwiaty średniej wielkości są połączone w oryginalne kwiatostany w odcieniach czerwieni, różu lub bieli. Ten bezpretensjonalny, mrozoodporny krzew może ozdobić ogród nawet do 25 lat. Krzew jest krótki, ale niesamowicie piękny. Krzew popularnie nazywany jest kwiatem panny młodej. Wieloletnie kwitnące krzewy do letnich domków są wybierane ze względu na opadające gałęzie. Powodem popularności pięknych kwitnących krzewów do ogrodu jest ich szybki wzrost. Służą do tworzenia żywopłotów w krótkim czasie.

Wieloletnie kwitnące krzewy

Rośliny o niesamowitej urodzie zwykle kwitną z roku na rok. Są doskonale przystosowane do zimy. Pigwa japońska (chaenomeles) zaczyna kwitnąć w maju. Przypomina kwiatostany jabłoni o bogatych, głębokich czerwono-pomarańczowych, malinowych, różowych i białych odcieniach, osiągając średnicę od 3 do 5 cm, które są równomiernie rozmieszczone na długości zakrzywionych gałęzi, 3-6 w pęczku. Na gałęziach są małe kolce, liście są jasnozielone, błyszczące, z postrzępionymi krawędziami mają brązowy odcień. Krzew jest niewielki, osiągający od 1 do 1,2 metra wysokości.

Jesienią na krzaku wyrastają pożywne, smaczne owoce, które są wykorzystywane w medycynie i do gotowania. Kochający słońce krzew jest odporny na suszę, ale nie owocuje w zacienionym miejscu. Krzew służy do tworzenia żywopłotów.

Hortensja przez całe lato zachwyca dużymi kwiatostanami o różnych odcieniach. Niezwykle piękne rośliny cenione są za bogatą paletę odcieni (niebieski, różowy, biały, liliowy) oraz różnorodne formy kwiatostanów. Krzew hortensji kwitnie latem. Jesienny kwitnący krzew ozdobiony jest nie tylko kwiatami o różnych odcieniach, ale także dużymi wielokolorowymi liśćmi. Wszystkie rodzaje krzewów mają kuliste kwiatostany. Hortensja jest odpornym na mróz wieloletnim kwitnącym krzewem, ale w ekstremalnie niskich temperaturach lepiej go zaizolować.

Magonia to wyjątkowy, mrozoodporny krzew, który w sezonie kwitnie dwukrotnie. Zimozielona roślina ozdobiona jest jaskrawoczerwonymi kwiatami. Dobrze się rozwija i obficie kwitnie nie tylko pod promieniami jasnego słońca, ale także w zacienionym miejscu.

Zobacz więcej na stronie: ladnydom.pl

Previous Czosnek niedźwiedzi - co warto wiedzieć
Next Jak zabezpieczyć mieszkanie przed pyłem podczas remontu?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 1Comments

Polska w ogonie krajów Europy pod względem cyfryzacji gospodarki

Polska jest wśród czterech krajów najszybciej przeprowadzających proces cyfryzacji – wynika z raportu przygotowanego na zlecenie ThinkTankCyfrowy.pl przez Polityka Insight. Pod względem stopnia cyfryzacji gospodarki wciąż jednak daleko nam do czołówki. Spośród

Wiadomości 0 Comments

Rynek dóbr luksusowych urośnie w tym roku o 8–10 proc

Sprzedaż wyrobów jubilerskich, podobnie jak innych dóbr luksusowych, powinna wzrosnąć w tym roku, a także w kolejnych latach o 8–10 proc. – uważa prezes jubilerskiej spółki Briju. To ponaddwukrotnie szybsze tempo niż to

Wiadomości 0 Comments

Szybciej, łatwiej ale czy zdrowo? 5 plusów zamawiania jedzenia online

Coraz więcej osób zamawia jedzenie online. Osobom, które nie mają czasu na gotowanie w domu, daje to możliwość szybkiego zaspokojenia głodu, ale również zjedzenia zbilansowanego, pełnowartościowego posiłku. Jak pokazuje raport

Wiadomości 0 Comments

Kto może posprzątać mieszkanie po zgonie? Wywiad ze specjalistą

Rozmowa z przedstawicielem firmy Vector, oferującej specjalistyczne usługi sprzątające – takie, jakich mało kto jest gotów się podjąć. Firma sprząta nie tylko pomieszczenia o wysokim stopniu zagracenia czy intensywnym zabrudzeniu,

Wiadomości 0 Comments

Jak wybrać skutecznego partnera w handlu nieruchomościami?

Kiedy podejmujemy dedycję o kupnie lub sprzedaży lokalu, warto podjąć współpracę z doświadczonym biurem nieruchomości. Dzięki pomocy profesjonalistów mamy szansę nie tylko dotrzeć do większej ilości potencjalnych klientów oraz atrakcyjnych

Wiadomości 1Comments

Ponad połowie Polaków pieniędzy wystarcza tylko na podstawowe potrzeby

56 proc. Polaków deklaruje, że pieniędzy w miesiącu wystarcza im tylko na podstawowe potrzeby i nie stać ich na większe wydatki. Co piąty przyznaje, że musi sobie odmawiać wielu rzeczy, żeby starczyło

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź