Jak zbudowany jest Wspólny Słownik Zamówień?

Jak zbudowany jest Wspólny Słownik Zamówień?

Wspólny Słownik Zamówień (CPV) powstał podczas realizowania zamówień publicznych. Ma on ułatwiać określenie przedmiotu zamówienia podczas przetargu oraz stabilizować i klasyfikować duży wachlarz usług. Jak słownik został przygotowany? Czy rzeczywiście pomaga w czasie budowania specyfikacji?

Po pierwsze słownik CPV dzieli się na dwie części: głównej i uzupełniającej. Pierwsza zawiera kody określające wybrane działania, roboty budowlane oraz inne usługi. Natomiast druga jest swojego rodzaju rozszerzeniem dla wersji podstawowej.

Każdy kod znajdujący się we Wspólnym Słowniku Zamówień(przetargi) został przygotowany na podstawie ustalonego schematu. Inaczej mówiąc każdy składa się z 8 cyfr, gdzie każda ma swoje znaczenie i wskazuje na dział, grupę, klasę i podkategorię.

Cały słownik zawiera ogromną ilość kodów, aczkolwiek bywają sytuację, w których trudno wskazać liczbowy odpowiednik dla podejmowanej usługi. Wówczas łączy się wiele kodów, aby jak najdokładniej określić przedmiot zamówienia.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Jak lekarz odpowiada za swoje błędy?
Next Z jakimi klientami spotykają się przedsiębiorcy?

Może to Ci się spodoba

Zamówienia publiczne 0 Comments

Nowe prawo zamówień publicznych w 2021 roku. Ma naprawić bolączki obecnego systemu

Z początkiem 2021 roku wejdzie w życie nowe Prawo zamówień publicznych, którego projekt w ubiegły wtorek został przyjęty przez rząd. Nowelizacja ma naprawić bolączki obecnego systemu, na który uskarża się wiele firm, m.in.

Zamówienia publiczne 0 Comments

Jak kupić działkę państwową lub gminną?

Zakupu działki budowlanej dokonać można nie tylko od prywatnego właściciela, ale również przedstawiciela gminy lub skarbu państwa. Aby nabyć teren trzeba wziąć udział w przetargu i czekać na ogłoszenie wyniku.

Zamówienia publiczne 0 Comments

Aukcja internetowa jako etap procedury przetargowej

W procesie udzielania zamówienia, aukcja elektroniczna jest opcjonalnym etapem postępowania. Pozwala na dokładną wycenę ofert wykonawców. Aukcja elektroniczna jest połączeniem tradycyjnej procedury przetargowej i elektronicznej licytacji. Nie należy do odrębnego

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post