Jaki lokalizator GPS do samochodu wybrać?

Jaki lokalizator GPS do samochodu wybrać?

Lokalizator GPS do auta to coraz popularniejsze urządzenie w samochodach prywatnych, nie mówiąc już o pojazdach przedsiębiorstw, które od lat wyposaża się w nadajniki GPS. Monitoring samochodu dostarcza wielu potrzebnych informacji, które ułatwiają nam oszczędzanie pieniędzy, ochronę pojazdu przed odholowaniem czy skracanie tras przejazdów. Jeśli zastanawiasz się, na jakie cechy lokalizatora GPS zwrócić uwagę podczas zakupu, zapoznaj się z tym wpisem.

Kupić drogi czy tani lokalizator?

Obecnie ceny lokalizatorów GPS stały bardzo przystępne dla przeciętnego nabywcy i są montowane w autach różnej klasy. Należy jednak zwrócić uwagę, że dostępne na rynku opcje potrafią bardzo różnić się oferowanymi możliwościami i jakością usług. Wraz z zakupem nadajnika GPS decydujemy się bowiem jednocześnie na firmę, która będzie świadczyć dla nas usługę monitoringu GPS. Zanim wybierzemy lokalizator GPS do auta, wróćmy uwagę, aby:

  • Firma świadcząca monitoring zapewniała wsparcie techniczne
  • System obsługi lokalizatorów był nowoczesny i stale uaktualniany
  • Opłaty za monitoring były elastyczne i przejrzyste
  • Dane zbierane przez firmę były zabezpieczone

Powyższe punkty na liście to kluczowe kryteria, aby nie zawieźć się na zakupionym lokalizatorze w trakcie dłuższego czasu eksploatacji. Niestety, wiele tanich lokalizatorów GPS to systemy archaiczne, pozbawione wielu funkcji prawdziwego monitoringu i wsparcia dla klienta. Najlepszym rozwiązaniem jest więc odsianie najtańszych opcji i skupienie się na firmach przewodnich.

Jakie funkcje powinien mieć lokalizator GPS do auta?

Odpowiedni samochodowy moduł GPS powinien pozwalać na obsługę z poziomu telefonu lub tabletu. Obecnie urządzenia komórkowe służa za osobiste „centrum zarządzania” wielu z nas – wiedzą o tym również topowe firmy zajmujące się monitoringiem GPS. Dla przykładu, z poziomu aplikacji IKOL Tracker, należącej do firmy IKOL, sprawdzić można m.in.:

  • Lokalizację na żywo z informacjami o parametrach pojazdu (stanem licznika, poziomem paliwa, świateł i wiele więcej)
  • historie każdego z przejazdów (do 12 miesięcy wstecz)
  • informacje o alertach (takich jak alerty ruchu, przekroczenia obszaru geograficznego czy zbyt wysokiej prędkości)
  • dane o prędkości przemieszania się, stylu jazdy i czasie spędzonym na biegu jałowym
  • stan zapłonu, z możliwością zdalnego odcięcia rozrusznika

Lokalizator GPS do urządzenie, które powinno zbierać jak najwięcej informacji o pojeździe. Modele topowych producentów posiadają wbudowane akcelerometry do pomiaru sposobu pokonywania zakrętów, hamowania i przyspieszania. Istnieją też moduły podłączane pod szynę CAN, czyli centralną magistralę pojazdu – pozwalają one na wgląd we wszystkie informacje z deski rozdzielczej, m.in. w spalanie paliwa w trakcie trasy. Warto też decydować się na modele z zasilaniem stałym, które pozwalają na bezobsługową i nieustanną pracę modułu.

Dla nieprzekonanych – dlaczego warto zamontować profesjonalny lokalizator w aucie?

Tych, którzy zastanawiają się jeszcze nad zasadnością posiadania (dobrego) lokalizatora GPS w samochodzie  prywatnym, powinna przekonać lista przykładowych zastosowań, jakie ma profesjonalny monitoring pojazdu. Umożliwia on m.in.:

  • zapobieżenie odholowaniu pojazdu lub próbie kradzieży
  • zdalne odłączenie rozrusznika dla zwiększonego bezpieczeństwa
  • precyzyjną kontrolę spalania pojazdu i stylu jego użytkowania
  • szybkie sprawdzenie, gdzie zaparkowano samochód, czy ma wyłączone światła i zamknięte drzwi
  • zoptymalizowanie codziennych tras przejazdów.

Wybierając nadajnik GPS do samochodu najlepiej zdecydować się na model, który wystarczy na długie lata użytkowania. Warto więc, aby miał on wiele funkcji dodatkowych, które można aktywować, a także posiadał wsparcie techniczne po stronie producenta. To kluczowe, aby dostawca usług lokalizacyjnych ciągle rozwijał swoje usługi i doskonalił platformę monitoringu GPS.

Previous Newsy Kobiety wciąż w mniejszości wśród kadry zarządzającej
Next Na czym polega monitoring pojazdów flotowych?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 1Comments

Bitcoin – nowe perspektywy inwestowania. Opinie specjalisty od kontraktów CFD na BTC TeleTrade – Zbigniew Grutkowski

W tym artykule zapoznamy czytelników z możliwościami jakie dają kontrakty CFD na BTC i jakie opinie na ten temat ma specjalista od kryptowalut TeleTrade – Zbigniew Grutkowski. W tym artykule

Wiadomości 0 Comments

Opinie Allegro – jak je łatwo pozyskać?

Allegro.pl jest popularnym serwisem do prowadzenia sprzedaży w Internecie. W zasadzie odnaleźć można tam wszystko, co przyjdzie nam do głowy. Popularność tego kanału wśród nabywców sprawia, że wzrasta konkurencja wśród

Wiadomości 0 Comments

Inwestujący w fundusze w 2014 r. zarobili przeciętnie 1,82%

Średnia stopa zwrotu jaką uzyskały w minionym roku fundusze inwestycyjne wynosi tylko 1,82%, czyli mniej niż przeciętne oprocentowanie lokaty bankowej. Odpowiednio je selekcjonując można było jednak zyskać znacznie więcej. W

Wiadomości 0 Comments

Od lipca 2 tys. pracodawców wybierze pracowniczy plan kapitałowy

Od 1 lipca najwięksi pracodawcy – zatrudniający powyżej 250 osób – będą zobowiązani wprowadzić do swojego zakładu pracy program pracowniczych planów kapitałowych. – Przypuszczamy, że będzie to około 2 tys.

Wiadomości 0 Comments

Konsument 2.0. Realne wyjście naprzeciw potrzebom klientów

Pozyskanie i utrzymanie lojalnego klienta, który dokonuje zakupów zarówno online, jak i offline – w sklepie stacjonarnym jest nie lada wyzwaniem. Pomóc w tym może szczegółowe przemyślenie spójnego systemu sprzedaży,

Wiadomości 0 Comments

Przestój w negocjacjach dotyczących brexitu. Rozmowy powinny zostać zamknięte maksymalnie do października

Od kilku miesięcy brak przełomu w negocjacjach dotyczących brexitu. Główne, wciąż nierozstrzygnięte kwestie to sytuacja prawna Irlandii Północnej i przyszłe relacje handlowe. Bruksela i Londyn mają na razie fundamentalnie różne wizje dotyczące przyszłego

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź