Jaki poziom bezrobocia przewidują specjaliści?

Jaki poziom bezrobocia przewidują specjaliści?

Biorąc pod uwagę dane Głównego Urzędu Statystycznego w sektorze przedsiębiorstw średnie honorarium było większe o 3% w porównaniu do ostatniego roku. Niestety oczekiwania ekonomistów były zbyt optymistyczne, prognozowali bowiem wzrost o 3,7%.

Aktualnie najniższe honorarium krajowe wynosi 1600zł brutto. Niestety pomimo wzrostu tej sumy ogólny standard życia obywateli nie zwiększył się. Jedną z przyczyn może być większy poziom inflacji. Dziś za tą samą cenę dostaniemy mniej artykułów niż kiedyś.

Kolejne rozważania ekonomistów dotyczyły zatrudnienia. Mianowicie przewidywali spadek o 2,4%, jednak zmniejszyło się ono o zaledwie 2,2%. Także można mieć nadzieję, że w przyszłości będzie więcej wolnych stanowisk pracy.

Pamiętajmy, że wszystkie spekulacje ekspertów to tylko ich zdanie na podstawie przeprowadzonych analiz. W rzeczywistości poziom inflacji i zatrudnienia jest zależny od wielu czynników, a wielu z nich nie da się przewidzieć.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Ile kosztuje utrzymanie samochodu?
Next Jakie mogą być najwyższe stawki podatku od środków transportowych?

Może to Ci się spodoba

Zatrudnienie 0 Comments

Czy zbieranie notatek służbowych jest konieczne?

Obowiązkiem każdego pracodawcy jest rzetelna ocena swoich podwładnych oraz poprawa efektywności pracy. Jeśli zatrudniony wykazuje zachowania niezgodne z przyjętymi zasadami może sporządzić notatkę służbową, która uwypukla i rejestruje błędy pracownika.

Zatrudnienie 0 Comments

Czym jest Krajowy Rejestr Sądowy “KRS”?

Krajowy Rejestr Sądowy zajmuje się gromadzeniem informacji o przedsiębiorstwach, stowarzyszeniach, fundacjach i podmiotach zadłużonych. Został powołany ponad 12 lat temu i sprawnie działa do dziś. W jakim celu stosuje się

Pracodawcy poszukują studentów i osób tuż po studiach

Niskie bezrobocie sprawia, że przedsiębiorstwa coraz chętniej przyjmują do pracy osoby młode, studentów ostatnich lat oraz absolwentów tuż po szkołach, bez doświadczenia. W I kwartale liczba ofert staży i praktyk kierowanych do

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post