Czy należy się bać rozmowy kwalifikacyjnej?

Czy należy się bać rozmowy kwalifikacyjnej?

W zasadzie każde przedsiębiorstwo, które prowadzi nabór na określone stanowisko, proponuje rozmowę kwalifikacyjną. Metoda weryfikowania wiedzy i umiejętności uzależniona jest od prywatnych zastrzeżeń właściciela. Część pytań i zadań pojawia się w zasadzie zawsze. Czego powinien się spodziewać aplikujący? Jak przygotować się do spotkania?

Na początek trzeba powiedzieć, że celem każdej rozmowy kwalifikacyjnej jest podstawowa weryfikacja. Zwykle określa się zgodność dokumentów aplikacyjnych z rzeczywistością i ocenia charakter oraz umiejętności komunikacyjne.

Najczęściej rekruter pyta o kierunek studiów, ukończone kursy, poprzednie miejsca pracy, powody złożenia aplikacji akurat tutaj, ambicje i plany zawodowe, predyspozycje do pracy na konkretnym stanowisku. Oprócz informacji z przeszłości kandydata sprawdza się sposób udzielania odpowiedzi, pewność siebie, reakcje na stres, pracę grupowa, dobre i złe strony oraz inteligencję i logiczne myślenie.

Podsumowując, rekrutacja określa czy kandydat ma prawo zajmować wolne stanowisko w przedsiębiorstwie oraz kto poradzi sobie najszybciej. Często o wyborze może zadecydować pierwsze wrażenie, a nie posiadane referencje i wykształcenie.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Na jakich zasadach oddaje się samochody poleasingowe?
Next W jaki sposób oblicza się urlop proporcjonalny?

Może to Ci się spodoba

CV – pierwszy krok do wymarzonej pracy

Większość z nas marzy o znalezieniu pracy, która dawałaby nam satysfakcję oraz pozwoliłaby cieszyć się stabilnością finansową. O tym, że nie jest to proste, z pewnością przekonał się niejeden z

Zatrudnienie 0 Comments

Jak nie konstruować listu motywacyjnego?

List motywacyjny to sposób na autoprezentację i metoda idealnej promocji. Trzeba pamiętać, aby ciekawie zawrzeć informacje i zainteresować przyszłego pracodawcę innowacyjnością i kreatywnymi rozwiązaniami. Są jednak potknięcia, których uczynić nie

Zatrudnienie 4 komentarze

Powierzenie dodatkowych obowiązków pracownikowi

Pracodawcy, którzy z różnych względów zmuszeni są do poszerzania obowiązków pracownika o dodatkowe zadania często spotykają się z niechęcią ze strony załogi. Czasem padają sugestie, że zmiany w zakresie obowiązków

4 komentarze

 1. Asia
  29 sierpnia, 21:15 Reply
  Kwestia stresu przed rozmową kwalifikacyjną to sprawa indywidualna. Niestety nie każdy potrafi sobie z tym stresem radzić.
 2. Haiti
  09 września, 22:03 Reply
  Uważam, że nie ma absolutnie się czym denerwować, trzeba być przede wszystkim sobą i na luzie (w miarę rozsądku oczywiście)
 3. Grześ
  21 września, 20:41 Reply
  Pamiętam rozmowę przed pierwszą pracą. Pół nocy zasnąć nie mogłem, a obudziłem się godzinę przed budzikiem. Stres był wielki, aż do momentu kiedy wszedłem do biura. Szef okazał się bardzo sympatyczny.
 4. worms
  10 sierpnia, 13:12 Reply
  Właśnie to szef powinien zadbać o to, aby przyszły pracownik czuł się komfortowo i aby stres był jak najmniejszy.

Zostaw odpowiedź