Jakie korzyści płyną z wdrożenia systemu rozliczania czasu pracy w produkcji?

Jakie korzyści płyną z wdrożenia systemu rozliczania czasu pracy w produkcji?

Najnowsze badania pokazują siłę takich systemów – samo ich zainstalowanie powoduje bardzo korzystne zmiany w zachowaniach pracowników, prowadzące do wyższej efektywności. Przede wszystkim wzrasta wydajność pracowników, zmniejsza się liczba spóźnień oraz dodatkowych przerw w pracy. Oczywistą zaletą systemów RCP online jest też stały dostęp do wszelkich informacji, dostępnych z każdego miejsca.

Jakie korzyści płyną z wdrożenia systemu rozliczania czasu pracy w produkcji?

W dzisiejszych czasach główną miarą siły firmy  są zasoby ludzkie. Właściwe zarządzanie ludźmi i ich czasem pracy nie jest sprawą prostą, dlatego z pomocą przychodzą  systemy rozliczania czasu pracy działające online.

Systemy rozliczania czasu pracy a wydajność pracowników

Najnowsze badania pokazują siłę takich systemów – samo ich zainstalowanie powoduje bardzo korzystne zmiany w zachowaniach pracowników, prowadzące do wyższej efektywności. Przede wszystkim wzrasta wydajność pracowników, zmniejsza się liczba spóźnień oraz dodatkowych przerw w pracy. Oczywistą zaletą systemów RCP online jest też  stały dostęp do wszelkich informacji, dostępnych z każdego miejsca.

Co możemy zyskać korzystając z systemów RCP online?

Nasz system – a dokładnie panele meldunkowe OptiMesa – można używać jako systemu wejść/wyjść. System RCP można także zintegrować z zewnętrznymi systemami popularnymi na rynku – wolny wybór i satysfakcja klienta to dla nas podstawa.

Prosta komunikacja i uporządkowanie informacji

Karty pracy test to intuicyjne narzędzie do komunikacji i rejestrowania danych. Na podstawie zebranych danych system  szybko i właściwie rozdzieli pracę na produkcji. Jest to bardzo istotne również z tego względu, że konkretnie określone zadania pozwalają uniknąć sporów i niejasności co do zakresu zadań i obowiązków należących do każdego z pracowników. Pracownik otrzymuje wszelkie dane techniczne, różnego rodzaju materiały niezbędne w pracy w sposób uporządkowany, zgromadzony w jednym miejscu. Nie ma zatem szans na to, że coś się zgubi lub ktoś czego nie otrzyma. Oszczędność czasu = większa wydajność.

Wiarygodne rozliczanie czasu pracy

Systemy RCP online są w tym obszarze nieocenioną pomocą dla managerów. Gromadzą kluczowe dane   rozliczają pracowników. Dzięki wygenerowanym raportom manager może obiektywnie ocenić i porównać pracę poszczególnych pracowników, sprawdzić jak plasują się na tle brygady a także porównać wyniki ich pracy w kontekście historycznym. W dalszej perspektywie daje to rzetelne informacje przydatne w rozmowach okresowych, w ramach celów krótkoterminowych pozwala natomiast odpowiednio określać normy pracy i produkcji.

Rzetelne rozliczanie zużytych surowców

Systemy RCP pozwalają zwiększyć wydajność w obszarze zużycia surowców. Dokładne analizy i rozliczenia surowców zapewniają optymalną kontrolę nad kosztami produkcji.

Adekwatny dobór personelu do zadania

System RCP działający online daje podgląd statusów obecności pracowników w czasie rzeczywistym. Posiadając m.in. takie informacje jak: kto czym się zajmuje, na którym stanowisku pracy, jaki jest postęp wykonywanej pracy, manager ma pełen obraz sytuacji i podejmuje trafne decyzje. Mając wiedzę, w których zadaniach dany pracownik sprawdza się najlepiej, firma realizuje dwa kluczowe cele – zwiększoną wydajność na stanowisku pracy jak również satysfakcję pracownika, który sprawdza się i dobrze czuje się w wykonywanym zadaniu. Poczucie skuteczności to jedna z ważniejszych miar poziomu zadowolenia z pracy, zatem warto o nie zadbać dzięki naszemu systemowi OptiMES.

Systemy RCP online dostarczają wielu informacji a ich główną zaletą jest to, że dzieje się to w sposób automatyczny, ograniczając zaangażowanie czasowe pracowników kadrowych i managerów. Od managera zależy jak wykorzysta  zgromadzone dane w praktyce. Systemy i moduły OptiMES są dopasowane do oczekiwań klientów, są intuicyjne w obsłudze i pozwalają na optymalizację procesów produkcji w firmie.

Previous W 2020 roku małe i średnie firmy muszą liczyć się z dużymi podwyżkami cen energii
Next Profesjonalne tłumaczenie stron internetowych

Może to Ci się spodoba

Rozwiązania infrastruktury informatycznej firmy Rittal – co wyróżnia tę firmę?

Nieustanny rozwój technologii informatycznych oraz konieczność przetwarzania coraz większych ilości danych sprawia, że wiele używanych obecnie infrastruktur IT zbliża się do granic swoich możliwości. To niezaprzeczalny fakt, który w praktyce

Coraz więcej firm zmaga się z niedoborem pracowników

Niskie bezrobocie i duża rotacja kadr to obecnie poważne wyzwania dla pracodawców. Zyskują firmy, które dbają o swoich pracowników. Często słyszymy o rynku pracownika, natomiast nazwałbym go raczej rynkiem dobrego pracodawcy – mówi Jacek

Mocny laptop biznesowy w rozsądnej cenie

Rynek laptopów praktycznie z dnia na dzień rośnie, zaś tempo prezentacji nowości zadziwia nawet miłośników komputerów. Jak więc znaleźć wydajne urządzenie o biznesowym charakterze w rozsądnej cenie? Jest kilka modeli,

Biuro rachunkowe 0 Comments

Na co należy zwrócić uwagę, rozliczając podatek z Niemiec?

Przed złożeniem deklaracji podatkowej w niemieckim urzędzie skarbowym, należy zwrócić uwagę na kilka kwestii, które mogą okazać się niezbędne do prawidłowego rozliczenia podatku. Z artykułu dowiesz się, jakie koszty można

Hakerzy coraz częściej wykorzystują informacje zbierane przez pliki cookies

Coraz więcej firm pada ofiarą oprogramowania ransomware wymuszającego okupy. Majowy atak WannaCry dotknął 200 tys. systemów w 150 krajach. Wirus Petya odpowiadał za czerwcowe awarie systemów komputerowych na całym świecie. Do

Doradztwo przenosi się do sieci

Rośnie popularność internetowych ekspertów. Działają oni przede wszystkim w mediach społecznościowych, a określani jako specjaliści mają duży wpływ na wybory internautów. Działalność cyfrowych ekspertów nie zawsze idzie w parze z kwalifikacjami i doświadczeniem. Jak zaznacza

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź