Jakie korzyści płyną z wdrożenia systemu rozliczania czasu pracy w produkcji?

Jakie korzyści płyną z wdrożenia systemu rozliczania czasu pracy w produkcji?

Najnowsze badania pokazują siłę takich systemów – samo ich zainstalowanie powoduje bardzo korzystne zmiany w zachowaniach pracowników, prowadzące do wyższej efektywności. Przede wszystkim wzrasta wydajność pracowników, zmniejsza się liczba spóźnień oraz dodatkowych przerw w pracy. Oczywistą zaletą systemów RCP online jest też stały dostęp do wszelkich informacji, dostępnych z każdego miejsca.

Jakie korzyści płyną z wdrożenia systemu rozliczania czasu pracy w produkcji?

W dzisiejszych czasach główną miarą siły firmy  są zasoby ludzkie. Właściwe zarządzanie ludźmi i ich czasem pracy nie jest sprawą prostą, dlatego z pomocą przychodzą  systemy rozliczania czasu pracy działające online.

Systemy rozliczania czasu pracy a wydajność pracowników

Najnowsze badania pokazują siłę takich systemów – samo ich zainstalowanie powoduje bardzo korzystne zmiany w zachowaniach pracowników, prowadzące do wyższej efektywności. Przede wszystkim wzrasta wydajność pracowników, zmniejsza się liczba spóźnień oraz dodatkowych przerw w pracy. Oczywistą zaletą systemów RCP online jest też  stały dostęp do wszelkich informacji, dostępnych z każdego miejsca.

Co możemy zyskać korzystając z systemów RCP online?

Nasz system – a dokładnie panele meldunkowe OptiMesa – można używać jako systemu wejść/wyjść. System RCP można także zintegrować z zewnętrznymi systemami popularnymi na rynku – wolny wybór i satysfakcja klienta to dla nas podstawa.

Prosta komunikacja i uporządkowanie informacji

Karty pracy test to intuicyjne narzędzie do komunikacji i rejestrowania danych. Na podstawie zebranych danych system  szybko i właściwie rozdzieli pracę na produkcji. Jest to bardzo istotne również z tego względu, że konkretnie określone zadania pozwalają uniknąć sporów i niejasności co do zakresu zadań i obowiązków należących do każdego z pracowników. Pracownik otrzymuje wszelkie dane techniczne, różnego rodzaju materiały niezbędne w pracy w sposób uporządkowany, zgromadzony w jednym miejscu. Nie ma zatem szans na to, że coś się zgubi lub ktoś czego nie otrzyma. Oszczędność czasu = większa wydajność.

Wiarygodne rozliczanie czasu pracy

Systemy RCP online są w tym obszarze nieocenioną pomocą dla managerów. Gromadzą kluczowe dane   rozliczają pracowników. Dzięki wygenerowanym raportom manager może obiektywnie ocenić i porównać pracę poszczególnych pracowników, sprawdzić jak plasują się na tle brygady a także porównać wyniki ich pracy w kontekście historycznym. W dalszej perspektywie daje to rzetelne informacje przydatne w rozmowach okresowych, w ramach celów krótkoterminowych pozwala natomiast odpowiednio określać normy pracy i produkcji.

Rzetelne rozliczanie zużytych surowców

Systemy RCP pozwalają zwiększyć wydajność w obszarze zużycia surowców. Dokładne analizy i rozliczenia surowców zapewniają optymalną kontrolę nad kosztami produkcji.

Adekwatny dobór personelu do zadania

System RCP działający online daje podgląd statusów obecności pracowników w czasie rzeczywistym. Posiadając m.in. takie informacje jak: kto czym się zajmuje, na którym stanowisku pracy, jaki jest postęp wykonywanej pracy, manager ma pełen obraz sytuacji i podejmuje trafne decyzje. Mając wiedzę, w których zadaniach dany pracownik sprawdza się najlepiej, firma realizuje dwa kluczowe cele – zwiększoną wydajność na stanowisku pracy jak również satysfakcję pracownika, który sprawdza się i dobrze czuje się w wykonywanym zadaniu. Poczucie skuteczności to jedna z ważniejszych miar poziomu zadowolenia z pracy, zatem warto o nie zadbać dzięki naszemu systemowi OptiMES.

Systemy RCP online dostarczają wielu informacji a ich główną zaletą jest to, że dzieje się to w sposób automatyczny, ograniczając zaangażowanie czasowe pracowników kadrowych i managerów. Od managera zależy jak wykorzysta  zgromadzone dane w praktyce. Systemy i moduły OptiMES są dopasowane do oczekiwań klientów, są intuicyjne w obsłudze i pozwalają na optymalizację procesów produkcji w firmie.

Previous W 2020 roku małe i średnie firmy muszą liczyć się z dużymi podwyżkami cen energii
Next Profesjonalne tłumaczenie stron internetowych

Może to Ci się spodoba

Kiedy i jak zmienić biuro rachunkowe

Odkrycie nieścisłości w dokumentach lub długotrwałe niezadowolenie z poziomu świadczonych usług – powodów decyzji o zmianie biura rachunkowego na inne może być wiele. Bez względu jednak na przyczyny powierzenia księgowości

JPK w 2018 roku

Już za chwilę przywitamy hucznie rok 2018. Czeka nas kolejny etap wprowadzania zmian w zakresie podatkowym. Cały czas trwa przecież szeroka reforma systemu administracji podatkowej oraz walki z nieuczciwymi działaniami

Rynek kryptowalut przyciąga coraz więcej inwestorów. Kursy biją kolejne rekordy

W ciągu ostatnich miesięcy kursy kryptowalut biły kolejne rekordy, rozpalając wyobraźnię inwestorów. Inwestycje w kryptowaluty mają coraz więcej zwolenników. Polskie giełdy zwiększają obroty, a kryptowaluty wprowadzają do swojej oferty nawet uznane

1 Comment

  1. MarcinE.
    08 grudnia, 12:15 Reply
    Ma ktoś wdrożonego OptiMESa? Szukamy najlepszego oprogramowania na produkcję, ma bardzo dobre opinię, ale chcemy się upewnić, że to najlepszy wybór

Zostaw odpowiedź