Jakie meble do kwiaciarni? Mamy sprawdzone propozycje!

Jakie meble do kwiaciarni? Mamy sprawdzone propozycje!

Kwiaciarnie w dzisiejszych czasach są pełnoprawnymi butikami florystycznymi. To już nie są stoiska, w których można zakupić bukiet tulipanów pomiędzy sprawunkami. Dziś kwiaciarnie oferują szeroki asortyment, włącznie z rzadkimi okazami kwiatów oraz całą gamą akcesoriów do uprawy roślin. W związku z tym, kwiaciarnie muszą zadbać o odpowiednią estetykę prezentowanych produktów – czyli o meble. Wydaje się, że to prosta sprawa, jednak należy mieć na uwadze, ze różne rośliny mają różne wymagania – m. in. wilgotność powietrza, temperatura, stopień ekspozycji na promienie słoneczne. Jeśli nie zapewni się im stosownych warunków, szybko przestaną cieszyć oko. Jakie meble kupić do kwiaciarni? Radzimy i objaśniamy.

Meble do kwiaciarni – jak wybrać odpowiednie?

Przede wszystkim, meble do kwiaciarni muszą być wytrzymałe. Każdy z mebli ma za zadanie utrzymać ciężar przynajmniej kilku wazonów wypełnionych wodą lub doniczek – z ziemią i roślinami. Ponadto, kwiaciarnie często mają w ofercie wiele ceramicznych ozdób oraz worki z podłożem do kwiatów. Na pierwszy rzut oka można odnieść wrażenie, że nie są to przedmioty o sporym ciężarze, ale po zsumowaniu kilku produktów, całkowita waga, którą musi utrzymać jedna półka, to nawet kilkadziesiąt kilogramów. Zakup mebli o niedostatecznej wytrzymałości to strata pieniędzy (podwójna – w przypadku załamania się konstrukcji). Zakup mebli do kwiaciarni należy traktować jako inwestycję.

Meble do kwiaciarni – warto zadbać o estetykę

Piękne kwiaty cieszą oko, co do tego nie ma wątpliwości. Meble w kwiaciarni nie powinny ani razić poczucia estetyki, ani odwracać uwagi od eksponowanych okazów. Konieczne jest także zapewnieni harmonii wizualnej we wnętrzu kwiaciarni – dlatego najlepiej zaopatrzyć się w meble u producenta mebli sklepowych, który posiada w ofercie również dedykowane dla kwiaciarni rozwiązania. Styl oraz funkcjonalność – oto czym powinniśmy kierować się przy zakupie mebli do kwiaciarni.

Meble projektowane specjalnie do kwiaciarni łączą w sobie estetykę i funkcjonalność. Pozwalają zapewnić odpowiednie warunki do ekspozycji poszczególnych odmian i rodzajów roślin, nie zakłócając jednocześnie odbioru wizualnego prezentowanego asortymentu. Meble do kwiaciarni powinny być jedynie tłem dla naturalnej stylistyki stworzonej przez florystę. Oczywiście, tłem rezonującym z całym wnętrzem, nie przytłaczającym elementem wystroju.

Meble do kwiaciarni – dostosowane do wymagań kwiatów

Zapewnienie optymalnych warunków roślinom, to podstawa. Raczej trudno sobie wyobrazić, że klienci chętnie kupią ‘oklapnięte’ kwiaty. Niektóre okazy doniczkowe potrzebują chłodniejszego otoczenia, z kolei kwiaty cięte mają bardzo wyśrubowane wymagania. Jeżeli temperatura jest zbyt wysoka, możemy szybko spodziewać się ich zwiędnięcia. Jeśli będzie zbyt niska – przemarzną i opadną. Trudno pogodzić spełnienie tak różnych wymagań w jednym pomieszczeniu, ale jest to możliwe. Wystarczy zdecydować się na kupno specjalnych szaf chłodniczych, które przeznaczone są dla kwiatów najlepiej czujących się w niższych temperaturach. Z kolei kwiaty cięte można z powodzeniem eksponować na stojakach.

Producent mebli sklepowych godny zaufania

Znamy już cechy pożądanych mebli do kwiaciarni – muszą stanowić mariaż estetyki oraz funkcjonalności. Często wytrzymałość nie idzie w parze z wyglądem, ale nie jest to regułą. Są na rynku producenci mebli sklepowych, którzy tworzą rozwiązania dedykowane również dla kwiaciarni. Jest to możliwe dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz dogłębnej znajomości oczekiwań i potrzeb wymagającego klienta, jakim jest kwiaciarnia.

Jednym z takich producentów mebli sklepowych, którego rekomendujemy, jest Mera Metal. To polska firma z ponad półwieczną tradycją. Dzięki zaawansowanym technologiom i wysoce wykwalifikowanej kadrze, Mera Metal gwarantuje jakość swoich produktów. Nie bez znaczenia jest fakt, że ta firma jest obejmuje sowim zasięgiem rynki w całej Europie. Polecamy tego producenta mebli sklepowych – warto zakupić meble do kwiaciarni właśnie tam.

Previous Fotowoltaika dla rolnika
Next Na rynku brakuje specjalistów od cyberbezpieczeństwa. Liczba wakatów wzrosła przez pandemię i pracę zdalną

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Bankomaty coraz lepiej chronione przed atakami przestępców

Liczba transakcji bankomatowych od dwóch lat utrzymuje się na stałym poziomie. Według NBP wartość wypłacanej gotówki w II kwartale tego roku sięgnęła 184 mln zł. Polacy coraz częściej korzystają z usługi BLIK

Wiadomości 0 Comments

Polski rynek turystyczny jest jednym z najszybciej rozwijających się w Europie

W ciągu kilku lat na polskim rynku turystycznym może się pojawić kilka milionów nowych potencjalnych klientów. Zdecydowana większość turystów wybiera biura podróży, jednak 600–700 tys. osób wyjazd organizuje samodzielnie. Jest

Wiadomości 1Comments

Dlaczego mój wniosek o pożyczkę został odrzucony?

Teoretycznie chwilówki są dostępne od ręki i dla każdego, ale w praktyce wniosek o pożyczkę może został odrzucony. Jeśli doświadczyłeś takiego problemu, przekonaj się, jakie mogą być przyczyny. Możliwość pierwsza:

Wiadomości 0 Comments

Ilość danych o użytkownikach internetu rośnie w tempie 40 proc. rocznie

Liczba danych udostępnianych w internecie rośnie w szybkim tempie. Coraz więcej firm zbiera informacje o użytkownikach. Choć z jednej strony boimy się „wielkiego brata”, to często chętnie korzystamy np. z bezpłatnych aplikacji, które żądają dostępu

Wiadomości 0 Comments

Gdzie na konferencje w centrum wielkich miast?

Przedstawiamy obiekty w centrum wielkich miast, w których z powodzeniem można zorganizować konferencję. W tym artykule prezentujemy miejsca na konferencje z Katowic, Poznania, Wrocławia, Łodzi oraz Warszawy. Pełne prezentacje wszystkich

Wiadomości 0 Comments

Z przewlekłą chorobą na wakacjach

O czym osoby przewlekle chorujące, poza niezbędnymi lekami, nie mogą zapomnieć, szykując się na wyjazd zagraniczny? Z pewnością o tym, aby zapewnić sobie dodatkową ochronę w postaci specjalnej polisy dedykowanej

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź