Jakie powinności ciążą na sekretarce?
Sekretariat jest bardzo ważnym działem dla wielu małych i średnich firm. Właśnie tam przenosi się większość formalności i podejmuje wspólników i kontrahentów. Jakie obowiązki ciążą na sekretarce? Czy jest niezbędna do właściwego funkcjonowania przedsiębiorstwa?
Zwykle funkcję sekretarki przejmuje osoba wykształcona, kulturalna i godna zaufania, która zna i zachowuje dla siebie szczegóły prowadzonej działalności. Poza tym musi charakteryzować się komunikatywnością i elokwencją.
Oprócz osobowości idealna sekretarka powinna umiejętnie korzystać z komputera oraz wyposażenia biurowego, znać obecne problemy przedsiębiorstwa, zapraszać klientów, odpowiadać ba telefony, zarządzać korespondencją z kontrahentami oraz organizować spotkania i delegacje przełożonym oraz szefom i właścicielom.
Z całą pewnością można powiedzieć, że kondycja firmy w dużej mierze zależy od sekretariatu oraz osoby zatrudnionej na stanowisku sekretarki. Często bowiem rodzą się niespodziewane zadania do zrealizowania oraz problemy do rozwiązania. Tylko profesjonalnie przygotowana osoba da radę z biurowym chaosem.
Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.
Dziękujemy za wypełnienie formularza!
Może to Ci się spodoba
Jakie są fakty dotyczące prowadzenia działalności gospodarczej?
Zastanawiając się nad otwarciem własnej działalności gospodarczej analizujemy plusy i minusy takiej formy zatrudnienia. Poniżej opisujemy kilka informacji, które ułatwią zrozumienie niejasnych kwestii i mogą pomóc niektórym w podjęciu decyzji
Czy przedsiębiorcy zarabiają dużo?
Wielu podwładnych dużych firm i korporacji prognozuje założenie własnej działalności gospodarczej. Powodów takiego planu zawodowego jest kilka. Aczkolwiek zazwyczaj najbardziej ceniona jest niezależność decyzyjna i materialna. Ile zarabia zwykły przedsiębiorca?
Kiedy możliwe stosowanie kompensaty zobowiązań
Kiedy przedsiębiorca jest jednocześnie wierzycielem i dłużnikiem swojego kontrahenta, a ten nie reguluje swojego zobowiązania w terminie, można skorzystać z możliwości kompensacji. Kompensata pozwala na umniejszenie własnego zobowiązania wobec nieterminowego
Pięć kroków do optymalizacji procedur i pracy w magazynie
Magazyn do przechowywania zapasów stanowi nieodłączny element logistyki przedsiębiorstwa. Muszą panować w nim odpowiednie warunki do przechowywania towarów, a jego zagospodarowanie powinno umożliwiać szybkie wykonywanie zadań i to w bezpieczny
Działalność koncesjonowana – wady i zalety
Obecnie, szczególnie w branży handlowo-usługowej, do prowadzenia działalności trzeba uzyskać koncesję. Zazwyczaj wystarczy złożyć wniosek do wybranej instytucji państwowej z prośbą o przyznanie zgody, na przykład na sprzedaż napojów wysokoprocentowych.
Samochód prywatny wliczony w koszty firmy
Definicją „kosztów uzyskania przychodu” z posiadania przedsiębiorstwa są nakłady pieniężne wygenerowane w toku poczynań zarobkowych. Opłaty poniesione na samochód prywatny mogą zostać włączone do kosztów firmy. Oczywiście przepisy dokładnie pokazują,
1 Comment
Pycha
08 września, 17:33